Ar burnos higiena užkirs kelią periodontito vystymuisi?

Ar burnos higiena užkirs kelią periodontito vystymuisi?

2021-04-07

Kasmet spalio mėnuo Panevėžyje skelbiamas Sveikatos stiprinimo mėnesiu. Aukštaitijos implantologijos klinika, įsikūrusi Panevėžyje, Stoties g.1, dalyvauja įvairiuose sveikatingumo projektuose ar renginiuose, ragindama skirti dėmesį burnos ligų profilaktikai. Šie metai – ne išimtis. Klinika bendradarbiauja su Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, bei kviečia žmones, jaučiančius periodontito (parodontozės) simptomus, nemokamai apžiūrai.

Gydytojos odontologijos periodontologės Aistės Navikienės klausiame, kokie pagrindiniai periodontito požymiai, kada žmogus turėtų jau sunerimti ir kreiptis pas specialistą?

– Pirmieji periodontito požymiai yra dantenų paraudimas, nedidelis patinimas, jautrumas, kraujavimas valantis dantis. Jei į juos nėra kreipiamas dėmesys, tuomet liga pamažu progresuoja ir pasireiškia dantenų atsitraukimas nuo dantų, šaknų atsidengimas, jų jautrumas, kišenių susiformavimas, blogas kvapas iš burnos. Be to, dantenos ima kraujuoti jau ne tik valantis dantis, bet ir valgant.

– Ar reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną galima sustabdyti periodontito vystymąsi?

– Pats geriausias būdas išvengti periodontito – tai visą gyvenimą tinkamai rūpintis savo burnos higiena, dantų ir dantenų sveikata bei reguliariai profilaktiškai lankytis pas burnos higienistą ar odontologą. Burnos higienistas – pirmas žmogus, kuris gali įvertinti dantų ir dantenų būklę. Daugeliui pacientų, pastebėjus pirmuosius požymius, reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną liga stabilizuojasi. Lankantis pas burnos higienistą, galima laiku užkirsti kelią bet kokioms didesnėms dantų ir dantenų ligoms.

– Kaip dažnai reikėtų atlikti burnos higieną?

– Burnos higieną rekomenduojama atlikti kas pusę metų. Jei žmogus namuose tinkamai laikosi burnos higienos, galima ir kas vienerius metus, tačiau esant periodontito požymiams, profesionali burnos higiena rekomenduojama kas 3 mėnesius. Tik taip bus užkirstas kelias bakterijų plitimui ir sustabdytas ligos progresavimas.

– Ačiū už pokalbį.