Projekto dalyvė Danguolė: „Suprantu, kaip man pasisekė“

Projekto dalyvė Danguolė: „Suprantu, kaip man pasisekė“

2022-08-04

„Apie naują šypseną svajojau daugiau nei 10 metų, įsivaizduodavau, kaip šypsausi nuostabia šypsena, nes man taip patinka šypsotis visiems. Ir, pasirodo, svajonės pildosi. Šiandien aš jau galiu šypsotis plačiai ir saugiai.“ – džiaugiasi projekto „Dovanoju šypseną“ dalyvė Danguolė.

Pirmas gydymo etapas: Implantacija „All-on-4“ metodika

Projekto „Dovanoju šypseną“ dalyvei sudarytas gydymo planas siekia 10000 eurų. Gydymas suskirstytas etapais ir iki metų pabaigos bus visiškai baigtas. Po konsultacijų, įvairių tyrimų Aukštaitijos implantologijos klinikos gydytojų komanda nusprendė viršutiniame žandikaulyje vos besilaikančius dantų tiltelius nuimti ir dantis atstatyti 4 implantais. Implantacija „All-on-4“ metodika, skirtas bedančiam žandikauliui atstatyti: kai išraunami gydymui netinkami dantys, įsriegiami 4 implantai ir per 24 val. ant jų prisukamas laikinas neišimamas 10-12 dantų protezas. Po 6 mėnesių, kai implantai pilnai prigyja, protezuojama jau nuolatiniu neišimamu dantų protezu, pagamintu iš cirkonio keramikos.

Sedacija - gydymas miegant

Nuolat besišypsanti, visada pozityvi Danguolė su nerimu laukė operacijos. Nuo vaikystės įgyta baimė odontologams taip lengvai neišnyksta - prieš vizitus pas odontologus ji išlenda ir vėl neramina. Todėl vyr. gyd. odontologė periodontologė Aistė Navikienė, matydama pacientės nerimą, rekomendavo operaciją atlikti be baimės, t.y. atliekant sedaciją, jos metu pacientas lengvai užmigdomas, bet yra sąmoningas, reaguoja į gydytojo žodžius, prašymus, jei reikia labiau išsižioti ir pan. Savaitę prieš sedaciją pacientas turi atlikti bendrus kraujo, kraujo krešumo tyrimus, būti sveikas. 6 valandas prieš sedaciją negalima valgyti, gerti - 2 val.

Apie implantaciją iš pacientės Danguolės lūpų

- Papasakokite, kaip jautėtės operacijos metu su sedacija?

- Implantacijos, žinoma, laukiau su dideliu nerimu. Ir tikrai, operacijos metu, kaip gydytoja ir informavo, buvau prisnūdusi, rami, nejaučiau jokio nerimo ar baimės, viską girdėjau, ką kalba aplinkui dirbantys specialistai. Įdomiausia, kad atrodė, jog viskas praėjo labai greitai, nors operacija truko keturias valandas. Po operacijos tik atsibudusi jaučiausi lengvai apsvaigusi, asistentės palydėjo laiptais žemyn, dabar suprantu, kodėl po sedacijos pačiam vairuoti draudžiama ir turi atvykti iki namų palydėti namiškiai.

- Kaip jautėtės vakare, kitą dieną? Ar buvo mėlynių, patinimų?

- Tikrai buvau nusiteikusi, kad skaudės, bus nemalonu, bet visiškai jokio skausmo nejutau, nieko. Nereikėjo gerti jokių vaistų nuo skausmo, kadangi taikant sedaciją, vaistų poveikis taip greitai neišnyko, labai ramiai pailsėjau visą naktį. Ryte atsikėlus nei tinimo, nei jokių mėlynių nebuvo. Vėl vykau į kliniką jau pas protezuojančią gydytoją ortopedę Sandrą Piškinę pasimatuoti savo „naujų“ dantų. Tą dieną dar kelis kartus vykau matuotis ir vakare jau galėjau šypsotis ir rodyti gražius, lygius dantis. Gal antrą dieną šiek tiek atsirado žymės ant veido, truputį patino, bet kadangi iš karto buvo paskirti vaistai, tai viskas praėjo per kelias dienas. Visai gerai, kad yra medicininės kaukės, po jomis gali paslėpti gijimo žymes.

- Ar greitai pripratote prie naujos šypsenos? Ar buvo keblumų valgant maistą, kalbant?

 - Taip, iš pradžių buvo keista, kad burnoje kitaip. Kokią savaitę ir kalbėsena, man atrodo, buvo neįprasta. Taip pat aplankė įdomus jausmas, iš įpročio, kai tiek metų nešiojau tiltelius, vis atrodė, kad dantys gali iškristi, tačiau, ne, laikėsi puikiai. Tai yra labai nuostabu.

-Kaip jaučiatės dabar?

- Kasdien jaučiuosi labiau savimi pasitikinti, atsirado dar didesnis noras dalinti šypsenas aplinkiniams. Jaučiu tokį didelį dėkingumą ir kai palyginu, kaip vargau anksčiau. Turbūt, jei būčiau žinojusi, koks patogumas yra dabar, būčiau atkakliau taupiusi ir pasidariusi tokią implantaciją jau anksčiau. Kaip sakoma, ir šuo kariamas pripranta, taip ir aš buvau susitaikiusi su tuo nepatogumu, o dabar suprantu, kaip gera vėl saugiai, be įsitempimo šypsotis. Tiesa, valgyti dar kieto maisto negaliu, nes dantys - laikini, reikia pasaugoti, kol pilnai prigis implantai.

- Kas pasikeitė, kai turite naujus dantis?

- Pretenduodama į šį projektą, tikėjausi, kad atstatyta šypsena padės integruotis į darbo rinką, juk esu dar ne pensininkė. Įdomiausia, kad dar nespėjus pasauliui padovanoti savo šypsenos, gavau darbo pasiūlymą, nuėjau į darbo pokalbį ir, žinoma, įsidarbinau jau. Turbūt spinduliavau vidiniu pasitikėjimu ir labai norėjau šio darbo, turbūt šiemet man žvaigždės buvo palankios visose srityse. Džiaugiuosi, kad mano naujas darbas yra susijęs su tuo pačiu apželdinimu, t.y. parkų priežiūros įkūrimu, želdynų, gėlynų formavimas, priežiūra.

- Nuostabios naujienos, ačiū už pokalbį, lauksime Jūsų patirties pasidalinimo po kito gydymo etapo.

Jei aktuali implantacija visi dantys ant 4 implantų, kviečiame registruotis vizitui Aukštaitijos implantologijos klinikoje, adresu Stoties g. 1, Panevėžys, tel. 8 45 509 509 arba internetu www.aik.lt.