Projekto “Dovanoju šypseną” laimėtoją lydėjo skaudūs ir malonūs gyvenimo išbandymai

Projekto “Dovanoju šypseną” laimėtoją lydėjo skaudūs ir malonūs gyvenimo išbandymai

2022-05-12

Šį kartą domimės dalyvės asmeniniu gyvenimu, neabejojame, kad apie daugelio mūsų gyvenimus galėtume parašyti romanus.

-Papasakokite apie save?

Esu Danguolė, šešiasdešimties metų moteris, kurią visą gyvenimą lydėjo ir tebelydi gėlės. Tėtis užsiiminėjo tulpių, kardelių selekcija. Buvau pagrindinė jo padėjėja. Jo paskatinta ir įstojau mokytis Kraštovaizdžio dizainą. Iš pradžių  nenorėjau  dirbti šio  darbo, tačiau besimokydama, atlikdama praktiką mokykloje, supratau, kad tai - mano kelias. Prieš ketverius metus, uždarius Dekoratyvinio apželdinimo specialybę mokykloje, kurioje dirbau specialybės mokytoja, teko kreiptis į Užimtumo tarnybą. Esant mano amžiaus, nuolatinį darbą rasti praktiškai neįmanoma. Šiltuoju metų laiku, dirbu augalų apželdinimo srityje pagal verslo liudijimą.   

-Kaip apibūdintumėte savo gyvenimą?

- Mano gyvenimas, kaip “Amerikietiški kalneliai”. Visada žinau, kad iš aukštybių teks leistis žemyn,o po to vėl kilti. Sukūriau šeimą, laimingai gyvenome, auginau sūnų ir dukrą. Ir skaudžiausia netektis – pėsčiųjų perėjoje sužalota tik trylikos metų dukra, neišgyveno. Nuo tos dienos jau praėjo 20 metų, laikas išblukina jausmus, dėkoju Dievui ar visatai, kad  leidau sau toliau gyventi dėl sūnaus, dėl savęs… Ir buvau apdovanota – susilaukiau pagrandukės dukters. Ji  dabar abiturientė, aktyviai dalyvauja dviračių sporte.

Net ir šią situaciją, su dantų problema, galiu priskirti “Amerikietiškiems kalneliams”. Atrodė padėtis be išeities, o čia klinikos pasiūlymas.

-Kuo užsiimate šiuo metu?

-Šiuo metu gyvenu rūpesčiais dėl slaugomo 88 -erių tėvelio, džiaugsmais dėl dukros sportinių pasiekimų bei laukiu darbų sezono pradžios. Nors mano darbas - sezoninis, tačiau bundant gamtai prasideda kūrybinis procesas, kurio metu jaučiu visišką palaimą ir pilnatvę. Augalų, aplinkos grožis, ypatingai pavasarį, pakylėja ir nuteikia džiaugsmingai.

implantacija-akcja

-Koks Jūs esate žmogus?

Gyvenime vadovaujuosi tuo, kad darant gerą, visada tau atsilygina geru. Manau esu geranoriška ir pozityvi, stengiuosi padėti, kiek galiu. Artimieji, pažįstami pritars, kad nuoširdžiai dalinuosi asmenine patirtimi, patarimais, padedu augalų apželdinimo klausimais. Šiuo metu esu priėmusi gyventi bėgančią nuo karo ukrainietę, ji - mano dukros, kurios netekau autoavarijoje, amžiaus.

 - Kokia jūsų burnos būklė ir kokios priežastys kliudė atstatyti dantis implantais?

Viena pagrindinių priežasčių – neturint nuolatinio darbo bei reguliarių pajamų neturiu galimybės pasiimti lizingo, kad gydytis išsimokėtinai. Esu tokio amžiaus, kad sudėtinga rasti nuolatinį darbą, bet ir ne pensininkė, todėl nei stabilių pajamų, nei kompensacijos iš Teritorinių ligonių  kasų negaliu gauti.

O su dantimis turėjau problemų nuo jaunystės, nuolat juos prižiūrėjau, lankiausi pas odontologus, taupiau, konsultavausi ir dariausi dantų tiltelius, vėliau prireikė dalinių išimamų protezų, kad tik nelikčiau be dantų. Todėl esu labai laiminga, kad mano šypsena bus atstatyta iš pagrindų.

Kitame interviu su Danguole kalbėsime apie esamą dantų situaciją ir kokios procedūros bus rekomenduojamos.