Vienos šypsenos istorija. Interviu su Nijole

Vienos šypsenos istorija. Interviu su Nijole

2022-03-16

Implantacija, implantai – visiems girdėti terminai, tačiau dar apipinti įvairiausiais mitais, neigiamomis nuomonėmis, patirtimis. Kalbiname pacientę N.M., kuriai buvo atlikta implantacija all-on-4 metodika, kai neturint dantų, įsukami 4 implantai ir ant jų pritvirtinamas fiksuotas, neišimamas protezas.

- Ar ilgai ruošėtės vizitui pas gydytoją-odontologą?

- Turbūt aš, kaip tipiška lietuvė, kentėjau, prisitaikiau prie esamos situacijos ir tik tada, kai ta esama situacija visai nebetenkino, susimąsčiau, kad reikia kažką keisti. Kreiptis į gydytojus labai skatino ir vaikai. Viršutiniame žandikaulyje esantys dantų tilteliai pradėjo judėti, likusius dantis ėmė skaudėti, o apatinio žandikaulio išimamas protezas vis dažniau sukeldavo nepatogumus kramtant maistą. Tada ir buvo vidinis lūžis, kuomet nusprendžiau kreiptis pas odontologus. Apie all-on-4 implantacijos metodiką sužinojau internete, pasidomėjau išsamiau ir apsisprendžiau, kad, mano atveju, šis būdas - geriausias.

- Kokios buvo didžiausios baimės?

- Draugų, artimųjų komentarai, ne tokios malonios jų patirtys įnešė daug baimių. Vieni pasakojo, kaip po implantacijos labai sutino, buvo daug mėlynių, kiti, kad labai skaudėjo, dar kiti, kad sunku buvo priprasti prie naujų dantų. Bet aš nuo pat pradžių buvau nusiteikusi labai optimistiškai. Pradėjau domėtis klinikomis, gydytojais, rinkau atsiliepimus.

- Kaip jautėtės iškart po operacijos?

- Operacijos dieną ir po jos jaučiausi gerai, nei tinimų, nei mėlynių, nei skausmo nebuvo. Klinikos personalas buvo paslaugus ir malonus, gydytoja nuolat pasakojo kokios procedūros yra atliekamos. Implantų gijimui paskatinti buvo naudotas PRGF metodas, kai iš venos paiimamas kraujas, jis specialia technologija centrifūguojamas, kad išgautų trombocotais praturtintą plazmą. Ja suvilgomas implantas greičiau prigija, o žaizdos greičiau užsitraukia, mažėja skausmas.

- Kaip jaučiatės dabar?

Net neįsivaizdavau, kad galiu taip puikiai jaustis! Praėjo metai po implantacijos, visai nejaučiu implantų, o fiksuotas protezas taip tinkamai pritaikytas, kad jaučiuosi kaip su savais dantimis ir vizualiai atrodo kaip tikri dantys. Kai nešiojau vadinamus tiltelius, matydavosi skirtumas tarp natūralių dantų ir tų, kurie suprotezuoti, o dabar šypsena labai gražiai atrodo.

- Kodėl pasirinkote Aukštaitijos implantologijos kliniką?

- Pirma priežastis - puikūs atsiliepimai apie gydytoją odontologę Aistę Navikienę, ne viena artima pažįstama, kuri lankėsi šioje klinikoje, rekomendavo šią gydytoją. Labai džiaugiuosi, kad paklausiau jų nuomonės. Be to, visas personalas labai paslaugus, aptarnavimas labai malonus, jautiesi kaip namuose - šiltas ir nuoširdus pirmas apsilankymas klinikoje įtakojo, kad likau čia. Taip pat ši klinika - arčiausiai namų ir patogiausiai pasiekiama.

- Kas kitus dar gali stabdyti dantų implantacijai?

- Manau, baimė, kad gali būti dar blogiau, kad skaudės, kad reikės dažnai lankytis klinikoje. Dažnas sako, kad kainos, bet tikrai ne kainos! Neįsivaizduojate, kiek mano amžiaus žmonių pinigų išleidžia įvairiems maisto papildams po televizijos reklaminių laidų, kiek prisiperka nereikalingų daiktų, ar didelę dalį pinigų išdalina savo suaugusiems vaikams. Manau, pagrindinė priežastis - baimė ir lietuviška kantrybė, bet, kai batai spaudžia - einam pirkti kitų, o ne kenčiam.

- Ko palinkėtumėte galvojantiems, bet dar nesiryžtantiems dantų implantacijai?

- Kaip jau minėjau, jei batai spaudžia - einam pirkti kitų, todėl jei nepatogu kalbėti, juoktis, kramtyti maistą, jaučiate dantų skausmą, krenta išimami protezai - netaupykite sveikatos sąskaita, nedėkite pinigų į kojinę, gyvenkite pilnavertiškai jau dabar, o ne rytoj. Klausykite teigiamų atsiliepimų, rinkitės patikimą kliniką ir gydytoją, būkite optimistiškai nusiteikę ir, garantuoju, rezultatas Jus nustebins. Esu labai patenkinta savo sprendimu, gydymo rezultatu ir kitiems to linkiu.