Vienos šypsenos istorija. Pacientai žino, kodėl verta investuoti į naujus dantis ant implantų

Vienos šypsenos istorija. Pacientai žino, kodėl verta investuoti į naujus dantis ant implantų

2022-02-06

Statistika rodo, kad 40 proc. žmonių kamuoja baimė lankytis pas odontologus, apie 50 proc. vyresnių nei 35 m. kamuoja sunki lėtinio periodontito (parodontozės) forma, kuomet iškrenta sveikai atrodantys dantys.  Didelės eilės laukiant nemokamo protezavimo, nepatogumas nešiojant išimamus protezus išvargina žmones todėl jie ieško patrauklesnių dantų atstatymo metodų. Kalbiname UAB Aukštaitijos implantologijos klinikos pacientę Z.D., kuriai prieš 3 mėnesius atlikta dantų implantavimo operacija.

- Ar ilgai ruošiatės vizitui pas gydytoją-odontologą?

- Vizitui ruošiausi visiškai neilgai, ir neplanuotai, darbe perskaičius straipsnį apie Aukštaitijos implantologijos kliniką, radau kvietimą į seminarą, susidomėjau ir atvykau paklausyti.  Seminare gavau reikalingos informacijos  apie dantų atstatymą All-on -4 gydymo metodika, skirtą visus dantis praradusiems žmonėms, o pabendravus  su pacientais, kuriems jau buvo daryta tokio tipo dantų implantacija, labai greitai apsisiprendžiau.

- Kokios didžiausios baimės buvo?

- Parodontoze susirgau nuo 30 metų, po vaikų gimdymo, prasikankinau virš 30 metų, nes labai norėjau išsaugoti savus dantis. Daug metų reguliariai būdavo atliekami įvairūs  gydymai: operacijos, dantų sutvirtinimai siūlais, cementavimas, atpjaudavo prie šaknų,  kad išvalytų susikaupusius  pūlius, išgyventa daug skausmo ir suvartota daug vaistų nuo skausmo ir  atibiotikų. O paskutiniu metu tiesiog gydymas tapo nebeveiksnus, prie likusių dantų tvirtinamieji tilteliai pasidarė nepatvarūs, dažnai susidarydavo pūliniai.  Todėl baimės nebuvo, norėjosi kuo greičiau pasijusti geriau. Neišgasdino ir kad reiks atsisveikinti su nuosavais 6 dantimis, bet jie buvo pažeisti parodontozės ir vos laikėsi, taigi  vienu kartu buvo ištraukti visi likę 6 dantys ir įsukti keturi implantai ant kurių uždėta 10 laikinų  dantų.

- Kaip jautėtės po operacijos?

- Pati operacija visiškai neskausminga, buvo atlikta su sedacija (panašu į narkozę), po operacijos nejutau nei skausmo, nereikėjo gerti vaistų, vakare dirbau įprastinius darbus sode.

- Kaip jaučiatės dabar?

- Praėjus 3 mėnesiams po implantacijos nėra jokio nepatogumo, jaučiuosi tarsi su savais dantimis, svarbiausia nebėra skausmo ir nebesusidaro pūliniai, dantys nejuda. Jau nuo 30 metų supratau, kad mano likimas bus nešioti plokštelę, apie tai bijojau ir pagalvoti, kai prisimenu mamos protezus stiklinėje, net silpna darosi. Dėkinga tobulėjančiai medicinai, kad pavyko to išvengti.

- Kodėl pasirinkote Aukštaitijos implantologijos kliniką?

- Prieš ateidama į kliniką pasidomėjau gydytoja  Aiste Navikiene, man padarė įspūdį, kad ji dažnai kelia kvalifikaciją, nuolat  specializuojasi, turi daug praktinių žinių ir patirties.  Sužinojau, kad gydytoja yra periodontologė, todėl labai pasitikėjau, nes sergu būtent šia liga. Sūnus dar siūlė vykti į Vilnių, bet kai gera klinika yra vietoje, Panevėžyje, kam lėkti kitur.

Kas kitus dar gali stabdyti dantų implantacijai?

-Turbūt dažnam turėti naujus patogius dantis neleidžia finansinės galimybės.  Aš tam buvau pasirengusi, susitaupius. Linkiu ir kitiems susimąstyti apie gyvenimo komfortą ir savo finansus paskirstyti teisingai. Kas gali būti svarbiau už gerą savijautą, norą šypsotis, bendrauti.

- Ką palinkėtumėte galvojantiems, bet dar nepasiryžtantiems dantų implantacijai?

- Išsirinkti gerą kliniką, savo sritį išmanantį odontologą, pasikonsultuoti ir pasirinkti  Jums tinkamiausią gydymą. Man apsispręsti padėjo klinikoje organizuotas seminaras, išnaudokite tokią galimybę ir jūs.