Vienos šypsenos istorija. Estetinis protezavimas

Vienos šypsenos istorija. Estetinis protezavimas

2021-02-17

Kokios šypsenos norėjote?

Kaip ir daugelis žmonių, norėjau turėti sveikus, tiesius ir baltus dantis. Manau, kad estetiška šypsena labai svarbu kiekvienam žmogui, o jaunam – ypač. Aš mėgstu bendrauti, nuoširdžiai ir plačiai šypsotis, bet dėl vis prastėjančios dantų būklės pradėjau vengti tai daryti bendraudama su aplinkiniais. Ir didžiausia mano svajonė buvo, kad galėčiau tai daryti nesivaržydama. Aš norėjau šypsenos, kuri leistų man labiau savimi pasitikėti.

Kokia buvo Jūsų dantų būklė?

Kiek save atsimenu, turėjau problemų su dantimis, gal tam turėjo įtakos netinkama burnos higiena, didelis gazuotų gėrimų, saldumynų vartojimas. Išdygę nuolatiniai dantys buvo kreivi, vis gedo, reikėdavo plombuoti ir perplombuoti. Paauglystėje teko gydyti 4 priekinių viršutinių dantų kanalus. Tuo metu dar nebuvo tokių technologijų kaip dabar, todėl gydymas nebuvo atliktas kokybiškai. Bėgant metams dantys pakeitė spalvą, jie pagelto, vietomis atsirado tamsių dėmių.

Koks buvo paskirtas gydymas, kai kreipėtės į kliniką?

Aš galvojau, kad man tik atliks estetines restauracijas, kitaip sakant, apvilks priekinius dantis ir bus viskas gerai ir gražu. Tačiau, gydytoja Aistė Navikienė, įvertinus situaciją, pamatė, kad taip greitai ir kokybiškai nebus galima sutvarkyti dantų. Todėl pirmiausia buvo pergydyti 4 priekinių dantų kanalai, pakeistos visos senos plombos ir pradėtas ortodontinis gydymas breketais, kuris truko pusantrų metų.

Nešiojant breketus rekomenduojama darytis burnos higieną kas 4-6 mėnesius, sąžiningai laikiausi gydymo plano nurodymų. Mano dantys išsitiesino ir situacija iškart pasikeitė, bet iki tobulos šypsenos trūko baltumo. Prieš dedant laminates, reikėjo pašviesinti dantų spalvą, kad protezuojant visi dantys atrodytų vienodo atspalvio. Praėjus savaitei po balinimo, kai sumažėja dantų jautrumas po balinimo, 4 priekiniai dantys buvo pašlifuoti ir uždėti laikini vainikėliai. Kai gydytoja suprotezavo itin plonomis keramikinėmis laminatėmis, negalėjau patikėti savo akimis, kaip natūraliai ir gražiai atrodė mano nauja šypsena.

Rezultatas tikrai pranoko mano lūkesčius, niekada nebūčiau pagalvojusi, kad aš galiu turėti tokią šypseną. Tai – išsipildžiusi svajonė.

Ar buvo kažkokių abejonių ir nerimo?

Iš pradžių nerimavau dėl daugelio dalykų, norėjau greito rezultato – „čia ir dabar“, negalvojau, kad reikės dantis tiesinti breketais. Neslėpsiu, buvo sunku susitaikyti su tuo, kad teks metus ar dvejus juos nešioti. Vėliau nerimavau, koks bus galutinis rezultatas, o jeigu bus dar blogiau?

Tiesinant dantis breketais, jie vis juda, buvo atsiradę tarpų, dėl kurių nerimavau, tačiau gydytoja ortodontė nuramino, kad tai normalu, kad galutiniame rezultate, baigus gydymą, visi dantys bus ten, kur ir turi būti. Kai pasitiki gydančiais gydytojais, supranti, kad jie yra savo srities specialistai, ir žinai, kad viskas bus gerai. Dabar jaučiuosi labai gerai, tikrai buvo verta. Džiaugiuosi, kad sutikau su gydytojos Aistės Navikienės sudarytu gydymo planu.

Ko palinkėtumėte kitiems, kurie delsia?

Susidėlioti prioritetus. Man sveikata, sveiki dantys, komfortiškas bendravimas yra svarbu. Pats faktas, kad dantys neatauga, o kuo ilgiau delsime, tuo brangesnis gydymas laukia. Jei nebūčiau laiku pradėjusi gydymo, turbūt būčiau netekusi priekinių dantų. Kas kalba, kad odontologijos paslaugos brangios ir neįkandamos, drįstu prieštarauti, nebūtinosios grožio paslaugos, drabužių perpildytos spintos – daugiau kainuoja, skaičiuojant kelerių metų perspektyvoje.

Aš pati gydymui taupiau kavinių, kirpyklų, grožio paslaugų ir pramogų sąskaita. Linkiu susidėlioti prioritetus, pasirinkti tinkamą kliniką ir pasitikėjimą keliantį gydytoją.