MENIU

Odontologija

odontologijos klinika panevezyje
dantu protezavimas panevezyje

Dantų chirurgija

Aukštaitijos implantologijos klinikoje atliekama profesionali dantų chirurgija, atraumatinis dantų ir cistų šalinimas. Procedūros metu dantys šalinami taip, kad aplink juos esantys audiniai ir kaulas nebūtų pažeisti. Šalinimas atliekamas vietinėje nejautroje, dažnai dantis padalinamas į kelias dalis ir pašalinamas smulkiais intrumentais, taip apsaugant aplinkinius audinius. Itin dažnai žaizda susiuvama. Pašalinus dantį sumažėja pooperacinis diskomfortas ir komplikacijų tikimybė.

Mūsų darbai

Dantu chirurgija Panevezyje
Dantu chirurgija Panevezyje
Dantu chirurgija Panevezyje
Dantu chirurgija Panevezyje
Dantu chirurgija Panevezyje


Siūlomos procedūros


Dantų šalinimas

Mūsų klinikoje atliekamas atraumatinis dantų šalinimas. Dantys šalinami taip, kad aplink raunamą dantį esantys audiniai ir kaulas nebūtų pažeisti. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, dažnai dantis padalinamas į kelias dalis ir pašalinamas smulkiais intrumentais, taip apsaugant aplinkinius audinius. Žaizda dažnai susiuvama. Dantį pašalinus atraumatiškai sumažėja pooperacinis diskomfortas ir komplikacijų tikimybė.

Mes naudojame įranga, kuri leidžia šalinti dantis visiškai be skausmo.

Ultragarsinis įrenginys – tai itin modernus chirurginis prietaisas, kuris leidžia atlikti precizinius pjūvius – taip padalinamas dantis į kelias dalis. Ultragarso bangos neveikia minkštųjų audinų, priešingai nei visi besisukantys grąžtai, kurie gali labai rimtai sužaloti audinius. Be to, veikiant ultragatrsinėms bangoms, minkštieji audiniai gamina medžiagas, dėl kurių žaizda gyja žymiai greičiau. Mūsų klinikoje atliktų operacijų pooperacinis laikas yra žymiai trumpesnis, o pooperacinis diskomfortas mažesnis.

Trukmė: 00:30 - 01:00

Neišdygusio danties šalinimas

Retinuoti dantys – tai dėl įvairių priežasčių negalintys išdygti dantys. Dažniausiai retinuoti dantys būna protiniai dantys, viršutiniai iltiniai, apatiniai prieškrūminiai ir virškomplektiniai (papildomai susiformavę) dantys.

Retinuotus dantis būtina šalinti jeigu:

  • aplink retinuotą dantį nuolat pasikartoja minkštųjų audinių uždegimas;
  • yra pažeisti karieso;
  • trukdo išdygti kitiems nuolatiniams dantims;
  • remiasi į šalia esantį dantį ir gali jį pažeisti;
  • dėl vietos trūkumo retinuotas dantis gali sąlygoti dantų susigrūdimą;
  • ortodontinio gydymo tikslais, jei taip rekomenduoja Jūsų gydytojas – ortodontas;

Retinuoti dantys šalininami dažniausiai operaciniu būdu dėl netaisyklingos jų padėties ar lenktų šaknų. Operacija atliekama vietinėje nejautroje. Pašalinto danties vieta dažniausiai užsiuvama. Pooperaciniu laikotarpiu būtina laikytis gydytojo nurodymų, vartoti paskirtus medikamentus.

Trukmė: 01:00

Cistų šalinimas 

Tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinama kaule ar minkštuosiuose audiniuose susidariusi cista. Cista – tai kauliniame audinyje esanti ertmė šalia dantų šaknų. Joje kaupiasi skysčiai, dažniausiai pūliai. Augdama cista ardo aplink save esančius audinius. Cistai formuojantis dažniausiai nieko nejaučiama. Tik vėliau gali būti jaučiamos kaulo deformacijos ar patinimas, gali atsiverti „skylutės“ dantenose, pro kurias skiriasi pūliai. Todėl dažniausiai cistos diagnozuojamos atsitiktinai, padarius rentgeno nuotrauką dėl kitų priežasčių. Cistos šalinimo operacija atliekama vietinėje nejautroje. Atveriama cistos ertmė, išvaloma, pašalinamas cistos apvalkalas. Jei į cistą įeina dantų šaknys, jas reikia nupjauti ir užplombuoti (per šaknies viršūnę). Jei ertmė didelė, ją gali reikti užpildyti dirbtiniu kaulo pakaitalu. Taip pat būtina pašalinti infekcijos priežastis – sugydyti šaknis, o jei gydymas neįmanomas – jas pašalinti.

Trukmė: 00:30 - 01:00