Dantų gydymas Panevėžyje
Dantys – tai mūsų vizitinė kortelė, todėl kiekvienas trokštame, kad jie būtų gražūs ir sveiki. Laiku ir tinkamai gydant dantis juos galima išsaugoti net ir visą gyvenimą bei ilgai džiaugtis gražia šypsena.
Dantų ėduonis/kariesas yra viena iš labiausiai paplitusių dantų ligų, kurios pasekmė – tirpstantys ir yrantys danties kietieji audiniai. Pagrindinės priežastys-prasti burnos higienos įgūdžiai. Burnoje ilgą laiką kaupiasi apnašos, jose esančios rūgštys ima graužti danties emalį ir taip susiformuoja pažeidimai. Dažniausiai ėduonis formuojasi tose vietose, kurias sunku pasiekti: tarpdančiuose ar nelygiuose dantų paviršiuose.
Dantų ėduonies požymiai:
- skausmas: nuolatinis, maudžiantis arba valgant karštą ar šaltą maistą;
- patamsėjusios dėmės danties paviršiuje;
- matomos skylutės;
- prastas burnos kvapas.
Dantų gydymas arba Dantų plombavimas – tai sugedusių, pažeistų ėduonies (karieso) danties kietųjų audinių pašalinimas ir atstatymas plombine medžiaga.Gydant dantų ėduonį, pirmiausiai yra pašalinami pažeisti audiniai, viskas dezinfekuojama, o tuomet užplombuojama. Dantų plombavimas ir kaina priklauso nuo pažeidimo gylio, skiriami keli kainų lygiai pagal plombų dydžius.
Dantų plombavimas vaikams ar suaugusiems iš esmės nesiskiria, naudojamos tos pačios medžiagos, atliekamas nuskausminimas, rentgeno tyrimai jei reikia.
Jei kariesas/ėduonis dantį pažeidžia iki nervinių-kraujagyslinių audinių, jaučiamas aštrus skausmas, ypač vakare arba naktį, skausmas "bėgioja", galima įtarti, kad išsivystė uždegimas (pulpitas) ir tada reikalingas dantų kanalų gydymas.
Dantų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas – dantų šaknų kanalų gydymas atliekamas gydytojo odontologo besispecializuojantis endodontologijoje. Tai – odontologijos sritis, besirūpinanti danties viduje esančia pulpa („nervu”), šaknimis ir juos supančiais audiniais. Gydytojai endodontologai po bendrosios odontologijos studijų dar papildomai trejus metus mokosi šaknų kanalų gydymo paslapčių ir technikų.
Surasti šaknies kanalus ne visada yra lengva - jie dažnai būna užakę ir tokie siauri, kad yra matomi tik pasitelkus vaizdą didinantį operacinį mikroskopą ir remiantis rentgeno nuotraukomis, taip pat pasitelkiami elektroniniai šaknų kanalų ieškikliai, ultragarso aparatai - viskas tam, kad specialistas galėtų tiksliai matyti danties anatominius ypatumus, galimus svetimkūnius šaknies kanale, pašalinti uždegiminius audinius ir itin smulkiais specialiais instrumentais saugiai pasiekti šaknies viršūnę.
Dantų kanalų gydymas atliekamas etapais:
- pažeistų kietųjų danties audinių pašalinimas;
- danties kanalų išvalymas;
- kanalų plombavimas;
- danties vainikėlio atkūrimas plomba arba protezavimu, priklausomai nuo pažeidimo dydžio.
Dantų šaknų kanalų gydymas gali būti reikalingas ir po traumų, kurių pasekmė – lūžę ar skilę dantys.
Endodontinis pergydymas – kai tenka endodontinį gydymą atlikti iš naujo, jei ankstesnis buvo atliktas nekokybiškai, jei infekcija kanale nebuvo iki galo išgydyta ir simptomai atsinaujina. Dažniausiai nesėkmingo gydymo priežastis būna nepakankamas šaknų kanalų išvalymas ir nesandarus užplombavimas, tačiau pasitaiko ir gydymui atsparios infekcijos.
Sėkmingas endodontinis gydymas ar pergydymas neįmanomas be mikroskopo bei rentgeno kontrolės.
Išsaugodamas dantis, endodontologas gali padėti išlaikyti Jūsų natūralią šypseną!
Dantų plombavimo kaina priklauso nuo danties pažeidimo dydžio.
Kai danties pažeidimas yra paviršinis ar vidutinio dydžio, pacientas gali jausti dantų jautrumą saldžiam maistui ar "reaguoja" į šaltį. Kartais tokie pažeidimai žmogui nesukelia jokio diskomforto.
Kai danties pažeidimas yra gilus, dantis pasidaro ne tik jautrus, bet susiformavusioje skylėje stringa maistas, toks dantis gali net nulūžti. Jei infekcija prasiskverbia į danties nervinius ir kaulinius audinius, dantis ir jį supantys audiniai gali supūliuoti ir gali būti reikalingas kanalų gydymas.
Taigi dantų plombavimo kaina svyruoja nuo 45 iki 99 Eur.
Jei reikalingas kanalų gydymas mikroskopu, kaina svyruoja nuo 150 iki 480 Eur., priklausomai nuo koks dantis: priekinis, kandis ar krūminis. Krūminiuose dantyse būna 3-4 kanalai kuriuos reikia sugydyti.
Dantų kanalų gydymas vyksta dviem būdais – naudojant mikroskopą ir be jo. Sudėtingais atvejais būtina rinktis endodontinį gydymą mikroskopu. Surasti šaknies kanalus ne visada yra lengva - jie dažnai būna užakę ir tokie siauri, kad yra matomi tik pasitelkus vaizdą didinantį operacinį mikroskopą ir remiantis rentgeno nuotraukomis, taip pat pasitelkiami elektroniniai šaknų kanalų ieškikliai, ultragarso aparatai - viskas tam, kad specialistas galėtų tiksliai matyti danties anatominius ypatumus, galimus svetimkūnius šaknies kanale, pašalinti uždegiminius audinius ir itin smulkiais specialiais instrumentais saugiai pasiekti šaknies viršūnę.
Dantų plombavimas yra atliekamas, siekiant atkurti pažeistas ėduonies (karieso) vietas. Dantų ėduonis atsiranda, kai dėl prastų burnos higienos įgūdžių burnoje ilgą laiką kaupiasi apnašos. Jose esančios rūgštys ima graužti danties emalį ir taip susiformuoja pažeidimai. Dažniausiai ėduonis formuojasi tose vietose, kurias sunku pasiekti: tarpdančiuose ar nelygiuose dantų paviršiuose.
Dantų ėduonies požymiai:
- skausmas: nuolatinis, maudžiantis arba valgant karštą ar šaltą maistą;
- patamsėjusios dėmės danties paviršiuje;
- matomos skylutės;
- prastas burnos kvapas.
Gydant dantų ėduonį, pirmiausiai yra pašalinami pažeisti audiniai, viskas dezinfekuojama, o tuomet užplombuojama. Plombines medžiagas mūsų gydytojai parenka pagal jūsų danties spalvą, defekto dydį bei vietą.
Senesnės kartos plombos turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda akimi nematomi mikrotarpai tarp danties ir plombos paviršiaus.
Į šiuos mikrotarpus lengvai prasiskverbia bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, susidaro rūgštinė terpė ir dantis ima „gesti“ (vyksta kietųjų danties audinių irimas – vadinamasis antrinis ėduonis), plonėja jo sienelės ir vieną dieną toks dantis gali suskilti ar nulūžti.
Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.
Dantų šaknų kanalų gydymas kitaip dar yra vadinamas endodontiniu gydymu. Ilgai negydomas dantų ėduonis plinta tolyn ir pasiekia vidinius minkštuosius danties audinius, dar vadinamus pulpa. Joje kyla uždegimas. Kartais jis gali neturėti jokių požymių, tačiau dažniausiai pasireiškia šiais simptomais:
- jautrumas karštam ar šaltam maistui;
- maudimas;
- skausmas, atsirandantis vakare;
Neignoruokite šių požymių. Kai tik pajusite bent vieną iš jų, nedelsdami kreipkitės į odontologą, kuris jus apžiūrės, atliks reikiamus tyrimus ir, jeigu reikia, jums bus atliekamas dantų šaknų gydymas.
Negydant danties uždegimo, skausmas stiprės, atsiras pūlinių, galimas žando tinimas ir dantį reikės šalinti ir keisti implantu.
Dantų kanalų gydymas ir pergydymas mūsų klinikoje atliekamas, naudojant mikroskopą Carl Zeiss, kuris tarp odontologų ypač vertinamas kaip itin tikslus, manevringas ir stipriai pagerinantis gydymo kokybę. Šis prietaisas išdidina matomą vaizdą ir gydytojas gali pastebėti tuos defektus, kurie nebūtų matomi plika akimi.
Dantų šaknų gydymas atliekamas etapais:
- pažeistų kietųjų danties audinių pašalinimas;
- danties kanalų išvalymas;
- kanalų plombavimas;
- danties vainikėlio atkūrimas plomba arba protezavimu, priklausomai nuo pažeidimo dydžio.
Po danties šaknies kanalų plombavimo keletą dienų galite jausti maudimą, lengvą skausmą. Kartais skausmas gali užsitęsti ilgiau, tačiau laikui bėgant – jis darosi vis silpnesnis.
Jei dantų šaknų kanalai nebuvo kokybiškai užpildyti pirminio gydymo metu, tai parodo dentalinė nuotrauka, ir danties rentgeno nuotraukoje matomi kaulo pokyčiai, reikalingas pergydimas, jei norite išsaugoti dantį.
Endodontiškai gydytas dantis dėl savo pažeidimo dydžio ir likusių silpnų sienelių yra rekomenduojamas atstatyti protezavimo/mikroprotezavimo būdu. Tai atkurs kramtymo funkciją ir užtikrins tvirtumą.
Rentgeno nuotraukos odontologui padeda diagnozuoti, ar reikalingas dantų kanalų gydymas. Jos padeda nustatyti kanalų kiekį, ilgį, įvertinti reikalingų darbų mastą. Atlikus gydymą, yra atliekamos papildomos rentgeno nuotraukos, kurios parodo gydymo efektyvumą.
Po šaknies kanalų valymo, formavimo, medikamentų suvedimo į kanalus, keletą dienų dantis gali būti jautresnis, lyg „pakeltas“, galimas maudimas. Praėjus keletai dienų, šie pojūčiai turėtų praeiti.
Po danties šaknies kanalų plombavimo keletą dienų galite jausti maudimą, lengvą skausmą. Kartais skausmas gali užsitęsti ilgiau, tačiau laikui bėgant – jis darosi vis silpnesnis.
Tarp endodontinio gydymo seansų, kol dantis neužplombuotas (ar nesuprotezuotas), reikėtų vengti kramtyti ta puse, kurioje yra gydomas dantis, kadangi danties sienelės yra plonos ir silpnos. Taip išvengsite danties sienelės lūžimo.
Atlikus endodontinį šaknies kanalų pergydymą, esamas periapikalinis židinys gali paūmėti, sukelti skausmą, tinimą ir kt.
Jei jaučiate plėšiančio pobūdžio skausmą, kuris intensyvėja, atsiranda tinimas – kreipkitės į gydytoją.
Jei pastebite, kad iškrito laikinas užpildas, nelaukite kito savo vizito, o paskambinkite į kliniką, kad gydytojas Jus priimtų anksčiau.
Po procedūros rekomenduojama apie 30 min. nevalgyti, siekiant, kad vainikinis užpildas pilnai sukietėtų ir hermetizuotų danties ertmę. Vengti kramtomojo spaudimo gydomam dančiui.
- Skausmas. Skausmui malšinti vartokite nesteroidinius vaistus nuo uždegimo („Ibuprofen“, „Nimesil“, „Dolmen“), esant skausmui 2-3 kartus per dieną. Jei pagal indikacijas gydytojas Jums paskyrė antibiotikus – vartokite pagal nurodymus.
- Higiena. Tęskite įprastą asmeninę burnos ertmės higieną.
- Fizinis aktyvumas. Po procedūros fizinis aktyvumas turėtų būti ribojamas, nes gali sukelti nemalonius pojūčius
- Komplikacijos. Jei praėjus keletui dienų procedūros savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, gydomo danties vietoje patinsta audiniai, skausmas stiprėja, yra nekontroliuojamas vaistais, nedelsiant skambinkite į kliniką (telefonu +370 45 509 509) ir jums bus paskirtas artimiausias apsilankymo laikas.
- Plombavimo dieną. Nevartoti dažančių maisto produktų (juodos kavos, burokėlių, raudono vyno ir pan.), nesidažyti lūpų. Nesibaiminkite, jei sunkiai tariate kai kuriuos garsus ar pastebėjote kalbos pakitimus. Burnos ir veido prisitaikymas prie atsiradusių pasikeitimų gali tęstis iki dviejų savaičių.
- Nenaudokite:
- Balinančių dantų pastų – jų sudėtyje yra rūgščių: Natrio rūgštusis karbonadas, citrinų rūgštis – tai subraižo estetinių plombų paviršių (pvz.: ,,Colgate, baking soda”, ,,Blend-a-med, soda bicarbonate”, ,,Aquafresh, bicarbonate of soda”);
- Pastų su chlorheksidinu - (pvz.: ,,Lacalut sensitive”) – sudaro tamsų apnašą;
- Pastų su soda - (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis (pvz.: ,,Paradontax original”) – braižo plombų paviršių, todėl estetinės plombos praranda blizgesį, gali kaupti pigmentinį apnašą;
- Naudokite:
- Dantų šepetuką – minkšto soft arba ultra soft kietumo. Elektriniai šepetėliai Jums padės masažuoti dantenas. Naudokite vertikalius sukamuosius (venkite horizontalių) valymo judesius;
- Tarpdančių siūlą – patartina vaškuotą ir naudoti kasdien; esant didesniems tarpams tarp dantų, po protezais, breketais – įvairaus dydžio tarpdančių šepetukus, dantenų krašto šepetukus, burnos irigatorių – waterpik;
- Skalavimo skystį – mažina mikroorganizmų kiekį, gerina burnos ertmės kvapą. Patartina be alkoholio, kad apsaugotume nuo restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidratacijos (vandens netekimo). Be to, alkoholis gali minkštinti estetines plombas ir skatinti jų mikropralaidumą;
- Natrio fluoridą – atkreipkite dėmesį, kad dantų pastos ir burnos skalavimo skyščio sudėtyje būtų natrio fluoridas, o ne alavo fluoridas (angl. “Stannous fluoride”) arba parūgštintas fosfato fluoridas (angl. “Acidulated phosphate fluoride”);
- Apsauginės kapos. Jei gydytojo nuožiūra Jums buvo skirtos apsauginės kapos ant dantų (pvz.: dėl bruksizmo – nesąmoningo dantų griežimo naktį) estetinių restauracijų apsaugai būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.
- Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas (vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną, butelių kamščius, vytintą mėsą ir pan.). Tai suteikia papildomą krūvį ir dantys gali nuskilti, jeigu dantys jautrūs – dantų jautrumui sumažinti naudoti specialų dantų kremą.
- Padidėjus dantų jautrumui, pastebėjus jų spalvos pakitimus, įskilus ar nuskilus plomboms, atsiradus skausmui ir pan. neatidėliotinai kreipkitės į kliniką.
Gyd. odontologas
Gyd. odontologė
Burnos higienistė
Paslaugos
Danties plombavimas
Ėduonis – tai viena labiausiai paplitusių ligų, atsirandanti dėl dantų apnašose esančių rūgščių ir mikroorganizmų sąveikos, sukeliančios danties kietųjų audinių demineralizaciją ir ėduonies ertmės formavimąsi. Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.
Pirma pagalba esant dantų skausmui
Jei jaučiate danties skausmą, nukrito ar sulūžo protezai, kviečiame skambinti telefonu 8 45 509 509 – esame pasiruošę suteikti skubią pagalbą tą pačią dieną, mūsų gydytojai paskirs gydymą ir suteiks būtinąją pagalbą, atsakys į visus Jūsų klausimus ir padės priimti optimaliausią sprendimą konkrečiu atveju.
Dantų šaknų gydymas
Endodontinio gydymo procedūros metu, pulpa (danties nervas) yra pašalinama, o danties šaknies kanalas išvalomas, dezinfekuojamas ir užplombuojamas specialiomis plombinėmis kanalų medžiagomis. Endodontinio gydymo trukmė priklauso nuo situacijos ir ligos sunkumo.
Garantija
Rūpinamės savo klientų patogumu ir siekiame užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Aukštaitijos implantologijos klinikoje suteikiama ilgalaikė garantija dantų gydymui, implantacijos, protezavimo ir gydymo paslaugoms. Konsultacijos metu gydytojai įvertina individualią paciento dantų būklę, sudaro gydymo planą, nurodo gydymo procedūrų kainas ir informuoja apie dantų gydymui suteikiamas garantijas.
Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime tel. 8 45 509 509
Pacientų atsiliepimai
Dėkoju už nuoširdumą ir sugrąžintą nuostabią šypseną! Visus savo pažįstamus ir draugus rekomendavau į šią nuostabią kliniką. Pasitikiu šia klinika ir žinau, kad aš čia visada sugrįšiu.
Didžiai esu nustebęs šios klinikos darbuotojų darbu, maloniu aptarnavimu. Be šių gydytojų nebūčiau turėjęs gražios šypsenos. Linkiu ir toliau sėkmingai darbuotis visam kolektyvui.
Ačiū už jaukią aplinką, sutikimą, malonų aptarnavimą. Ačiū už suteiktą šypseną, labai bijojau, tačiau Jūsų pastangomis atsikračiau visų dantų gydymo baimių.
Nuoširdus ačiū už profesionalumą. Senai turėjau problemų, tačiau tik Jūs padėjote ją išspręsti.
Noriu padėkoti chirurgams dar kartą už greitą ir profesionalų protinių dantų pašalinimą, konsultaciją. Labai džiaugiuosi ir tikrai rekomenduoju šią odontologijos kliniką! Ačiū!
Ypatingai profesionalus kolektyvas. Greita ir konkreti pagalba. Ačiū.
Dėkoju gydytojams M. Gutpetriui, A. Navikienei ir visam personalui už malonų aptarnavimą, už gražų bendravimą. Ačiū už suteiktą gražią šypseną.
Nuoširdus ačiū gydytojai Dovilei Marinskaitei už malonų gydymą ir puikius patarimus! Taip pat ačiū puikiam, mielam personalui! Jeigu net iš Vilniaus važiuoju gydytis, tai dėl to, kad kaina, kokybė, aplinka patys geriausi Lietuvoje.
Fantastiška! O kaip bijojau nė kiek neskaudėjo! Tik čia tvarkysius dantukus.