Dantų gydymas

Dantys – tai mūsų vizitinė kortelė, todėl kiekvienas trokštame, kad jie būtų gražūs ir sveiki. Dar visi labai norime turėti nuosavus dantis arba bent jau kuo ilgiau juos išsaugoti. Tam ir reikalingas dantų gydymas, kuris turi būti atliekamas vos tik pajutus pirmuosius dantų negalavimo požymius. Laiku ir tinkamai gydant dantis juos galima išsaugoti net ir visą gyvenimą bei ilgai džiaugtis gražia šypsena.

dantu-gydymas-kaina

Kada reikalingas dantų plombavimas?

Dantų plombavimas yra atliekamas, siekiant atkurti pažeistas ėduonies (karieso) vietas. Dantų ėduonis atsiranda, kai dėl prastų burnos higienos įgūdžių burnoje ilgą laiką kaupiasi apnašos. Jose esančios rūgštys ima graužti danties emalį ir taip susiformuoja pažeidimai. Dažniausiai ėduonis formuojasi tose vietose, kurias sunku pasiekti: tarpdančiuose ar nelygiuose dantų paviršiuose. 

Dantų ėduonies požymiai:

 • skausmas: nuolatinis, maudžiantis arba valgant karštą ar šaltą maistą;
 • patamsėjusios dėmės danties paviršiuje;
 • matomos skylutės;
 • prastas burnos kvapas.

Gydant dantų ėduonį, pirmiausiai yra pašalinami pažeisti audiniai, viskas dezinfekuojama, o tuomet užplombuojama. Plombines medžiagas mūsų gydytojai parenka pagal jūsų danties spalvą, defekto dydį bei vietą.

Kam reikalingas mikroskopas dantų šaknų gydymui?

Dantų šaknų kanalai yra gydomi dviem būdais – naudojant mikroskopą ir be jo. Sudėtingais atvejais būtina rinktis endodontinį gydymą mikroskopu. Taip gydytojas endodontologas mato didesnį ir aiškesnį vaizdą, gali tiksliau ir profesionaliau atlikti gydymą bei išvengti galimų komplikacijų.

Kodėl rekomenduojama keisti seną plombą, nors ji dar neiškritusi iš danties?

Senesnės kartos plombos turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda akimi nematomi mikrotarpai tarp danties ir plombos paviršiaus. Į šiuos mikrotarpus lengvai prasiskverbia bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, susidaro rūgštinė terpė ir dantis ima „gesti“ (vyksta kietųjų danties audinių irimas – vadinamasis antrinis ėduonis), plonėja jo sienelės ir vieną dieną toks dantis gali suskilti ar nulūžti. Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.

Kada reikalingas dantų kanalų gydymas?

Dantų šaknų kanalų gydymas kitaip dar yra vadinamas endodontiniu gydymu. Ilgai negydomas dantų ėduonis plinta tolyn ir pasiekia vidinius minkštuosius danties audinius, dar vadinamus pulpa. Joje kyla uždegimas. Kartais jis gali neturėti jokių požymių, tačiau dažniausiai pasireiškia šiais simptomais:

 • jautrumas karštam ar šaltam maistui;
 • maudimas;
 • skausmas, atsirandantis vakare;

Neignoruokite šių požymių. Kai tik pajusite bent vieną iš jų, nedelsdami kreipkitės į odontologą, kuris jus apžiūrės, atliks reikiamus tyrimus ir, jeigu reikia, jums bus atliekamas dantų šaknų gydymas.

Kaip atliekamas endodontinis gydymas?

Dantų kanalų gydymas ir pergydymas mūsų klinikoje atliekamas, naudojant mikroskopą Carl Zeiss, kuris tarp odontologų ypač vertinamas kaip itin tikslus, manevringas ir stipriai pagerinantis gydymo kokybę. Šis prietaisas išdidina matomą vaizdą ir gydytojas gali pastebėti tuos defektus, kurie nebūtų matomi plika akimi.

Dantų šaknų gydymas atliekamas etapais:

 • pažeistų kietųjų danties audinių pašalinimas;
 • danties kanalų išvalymas;
 • kanalų plombavimas;
 • danties vainikėlio atkūrimas plomba arba protezavimu, priklausomai nuo pažeidimo dydžio.

Kodėl atliekant endodontinį gydymą yra reikalingos rentgeno nuotraukos?

Rentgeno nuotraukos odontologui padeda diagnozuoti, ar reikalingas dantų kanalų gydymas. Jeigu taip, tuomet jos padeda nustatyti kanalų kiekį, ilgį, įvertinti reikalingų darbų mastą. Atlikus gydymą, yra atliekamos papildomos rentgeno nuotraukos, kurios parodo gydymo efektyvumą.

Kodėl kartais yra reikalingas pakartotinis danties šaknies kanalų gydymas (pergydymas)?

Jei dantų šaknų kanalai nebuvo kokybiškai užpildyti pirminio gydymo metu ir danties rentgeno nuotraukoje matomi kaulo pokyčiai, reikalingas pergydimas, kad dantis būtų išsaugotas.

Gydytojai endodontologai gydo endodontinių ligų komplikacijas, atlieka sudėtingą nekokybiškai gydytų dantų šaknų kanalų endodontinį pergydymą, gydo trauminius dantų pažeidimus bei jų ankstyvąsias ir vėlyvąsias komplikacijas.

Rekomendacijos po endodontinio gydymo/pergydymo paslaugos

Po šaknies kanalų valymo, formavimo, medikamentų suvedimo į kanalus, keletą dienų dantis gali būti jautresnis, lyg „pakeltas“, galimas  maudimas. Praėjus keletai dienų, šie pojūčiai turėtų praeiti.

Po danties šaknies kanalų plombavimo keletą dienų galite jausti maudimą, lengvą skausmą. Kartais skausmas gali užsitęsti ilgiau, tačiau laikui bėgant – jis darosi vis silpnesnis.

Tarp endodontinio gydymo seansų, kol dantis neužplombuotas (ar nesuprotezuotas), reikėtų vengti kramtyti ta puse, kurioje yra gydomas dantis, kadangi danties sienelės yra plonos ir silpnos. Taip išvengsite danties sienelės lūžimo.

Atlikus endodontinį šaknies kanalų pergydymą, esamas periapikalinis židinys gali paūmėti, sukelti skausmą, tinimą ir kt.

Jei jaučiate plėšiančio pobūdžio skausmą, kuris intensyvėja, atsiranda tinimas – kreipkitės į gydytoją.

Jei pastebite, kad iškrito laikinas užpildas, nelaukite kito savo vizito, o paskambinkite į kliniką, kad gydytojas Jus priimtų anksčiau.

Po procedūros rekomenduojama apie 30 min. nevalgyti, siekiant, kad vainikinis užpildas pilnai sukietėtų ir hermetizuotų danties ertmę. Vengti kramtomojo spaudimo gydomam dančiui.

 • Skausmas. Skausmui malšinti vartokite nesteroidinius vaistus nuo uždegimo („Ibuprofen“, „Nimesil“, „Dolmen“), esant skausmui 2-3 kartus per dieną. Jei pagal indikacijas gydytojas Jums paskyrė antibiotikus – vartokite pagal nurodymus.
 • Higiena. Tęskite įprastą asmeninę burnos ertmės higieną.
 • Fizinis aktyvumas. Po procedūros fizinis aktyvumas turėtų būti ribojamas, nes gali sukelti nemalonius pojūčius
 • Komplikacijos. Jei praėjus keletui dienų procedūros savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, gydomo danties vietoje patinsta audiniai, skausmas stiprėja, yra nekontroliuojamas vaistais, nedelsiant skambinkite į kliniką (telefonu +370 45 509 509) ir jums bus paskirtas artimiausias apsilankymo laikas.
Rekomendacijos po estetinio plombavimo
 • Plombavimo dieną. Nevartoti dažančių maisto produktų (juodos kavos, burokėlių, raudono vyno ir pan.), nesidažyti lūpų. Nesibaiminkite, jei sunkiai tariate kai kuriuos garsus ar pastebėjote kalbos pakitimus. Burnos ir veido prisitaikymas prie atsiradusių pasikeitimų gali tęstis iki dviejų savaičių.
 • Estetiškai plombuotų dantų priežiūra. Dėl gausaus dažančių maisto produktų vartojimo estetinės plombos gali kaupti pigmentinį apnašą, tačiau tai dažniausiai pastebima gerokai mažiau lyginant su natūraliais dantimis. Siekdami sumažinti pigmentinio apnašo kaupimąsi, saikingai vartokite dažančius maisto produktus (kaip kava, arbata, sojos padažas, kario prieskoniu pagardintas maistas, mėlynės, raudonas vynas ir pan.). Atkreipiame dėmesį, kad dėl rūkymo restauracijos taip pat gali įgauti pilkšvą pigmentinį apnašą.
 • Patartina naudoti dantų pastą – mažo abrazyvumo dantų pastą. 
 • Nenaudokite:
  • Balinančių dantų pastų – jų sudėtyje yra rūgščių: Natrio rūgštusis karbonadas, citrinų rūgštis – tai subraižo estetinių plombų paviršių (pvz.: ,,Colgate, baking soda”, ,,Blend-a-med, soda bicarbonate”, ,,Aquafresh, bicarbonate of soda”);
  • Pastų su chlorheksidinu - (pvz.: ,,Lacalut sensitive”) – sudaro tamsų apnašą;
  • Pastų su soda - (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis (pvz.: ,,Paradontax original”) – braižo plombų paviršių, todėl estetinės plombos praranda blizgesį, gali kaupti pigmentinį apnašą;
 • Naudokite:
  • Dantų šepetuką – minkšto soft arba ultra soft kietumo. Elektriniai šepetėliai Jums padės masažuoti dantenas. Naudokite vertikalius sukamuosius (venkite horizontalių) valymo judesius;
  • Tarpdančių siūlą – patartina vaškuotą ir naudoti kasdien; esant didesniems tarpams tarp dantų, po protezais, breketais – įvairaus dydžio tarpdančių šepetukus, dantenų krašto šepetukus, burnos irigatorių – waterpik;
  • Skalavimo skystį – mažina mikroorganizmų kiekį, gerina burnos ertmės kvapą. Patartina be alkoholio, kad apsaugotume nuo restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidratacijos (vandens netekimo). Be to, alkoholis gali minkštinti estetines plombas ir skatinti jų mikropralaidumą;
  • Natrio fluoridą – atkreipkite dėmesį, kad dantų pastos ir burnos skalavimo skyščio sudėtyje būtų natrio fluoridas, o ne alavo fluoridas (angl. “Stannous fluoride”) arba parūgštintas fosfato fluoridas (angl. “Acidulated phosphate fluoride”);
 • Apsauginės kapos. Jei gydytojo nuožiūra Jums buvo skirtos apsauginės kapos ant dantų (pvz.: dėl bruksizmo – nesąmoningo dantų griežimo naktį) estetinių restauracijų apsaugai būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.
 • Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas (vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną, butelių kamščius, vytintą mėsą ir pan.). Tai suteikia papildomą krūvį ir dantys gali nuskilti, jeigu dantys jautrūs – dantų jautrumui sumažinti naudoti specialų dantų kremą.
 • Padidėjus dantų jautrumui, pastebėjus jų spalvos pakitimus, įskilus ar nuskilus plomboms, atsiradus skausmui ir pan. neatidėliotinai kreipkitės į kliniką.

Video

Paslaugos

Danties plombavimas

Ėduonis – tai viena labiausiai paplitusių ligų, atsirandanti dėl dantų apnašose esančių rūgščių ir mikroorganizmų sąveikos, sukeliančios danties kietųjų audinių demineralizaciją ir ėduonies ertmės formavimąsi. Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.

Paslaugos trukmė: 30 min.
Paslaugos kaina: 55-79 €

Pirma pagalba esant dantų skausmui

 Jei  jaučiate danties skausmą, nukrito ar sulūžo protezai, kviečiame skambinti telefonu 8 45 509 509 – esame pasiruošę suteikti skubią pagalbą tą pačią dieną, mūsų gydytojai paskirs gydymą ir suteiks būtinąją pagalbą, atsakys į visus Jūsų klausimus ir padės priimti optimaliausią sprendimą konkrečiu atveju.

Paslaugos trukmė: 30 min.
Paslaugos kaina: 69 €

Dantų šaknų gydymas

Endodontinio gydymo procedūros metu, pulpa (danties nervas) yra pašalinama, o danties šaknies kanalas išvalomas, dezinfekuojamas ir užplombuojamas specialiomis plombinėmis kanalų medžiagomis. Endodontinio gydymo trukmė priklauso nuo situacijos ir ligos sunkumo.

Paslaugos trukmė: 30 - 1 val.
Paslaugos kaina: 159-489 €

Garantija

Rūpinamės savo klientų patogumu ir siekiame užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Aukštaitijos implantologijos klinikoje suteikiama ilgalaikė garantija dantų gydymui, implantacijos, protezavimo ir gydymo paslaugoms. Konsultacijos metu gydytojai įvertina individualią paciento dantų būklę, sudaro gydymo planą, nurodo gydymo procedūrų kainas ir informuoja apie dantų gydymui suteikiamas garantijas.

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime tel. 8 45 509 509

Pacientų atsiliepimai