Priimtina dantų protezų ir dantų protezavimo kaina Panevėžyje
Dantų protezavimas – tai procesas, kurio metu yra sukuriamas naujas dirbtinis dantis, atkartojantis natūralių dantų funkciją ir išvaizdą. Mūsų naudojamos šiuolaikinės medžiagos yra tokios aukštos kokybės, kad niekas kitas be jūsų nežinos, kuris dantis jūsų burnoje yra tikras, o kuris dirbtinis.
Dantų protezas padeda užpildyti atsiradusį tuščią tarpą burnoje, nesvarbu, kurioje vietoje jis būtų – priekyje ar šone. Dantų protezas taip vadinama karūnėlė (vainikėlis) protezuojama ant savų dantų po kanalų gydymo, siekiant išsaugoti dantis tvirtus.
Dantų laminatės – tai plono sluoksnio keramikos protezai, kurie uždengia priekinį danties paviršių. Tai patrauklus būdas padailinti savo šypseną. Laminatėmis gali būti koreguojama dantų forma, dydis, spalva, padėtis, mažinami tarpai tarp dantų. Jos atrodo itin natūraliai, estetiškai ir yra ilgaamžės ir svarbiausia protezuojant laminatėmis tik minimaliai šlifuojamas danties paviršius.
Dantų protezas būna išimamas, dar vadinama plokštele. Ir fiksuotas protezas ant implantų arba savų dantų, dar vadinama protezavimu vainikėliais (karūnėlėmis).
Protezavimas ir gydymo kaina priklauso
- nuo paciento lūkesčių, ar skubu;
- esamos burnos situacijos: koks sąkandis, kiek dantų reikia protezuoti;
- koks dantų protezas konkrečiu atveju būtų geriausias.
Kai burnoje trūksta keleto dantų, jų atstatymas dantų protezais galimas 3 būdais:
1. Fiksuotas protezas ant implantų
2. Fiksuotas protezas ant savų dantų (juos nušlifavus)
3. Išimamas protezas
Protezuojant dantis - būtina dantų atspaudų nuėmimo procedūra. Gaminant dantų protezus įprastiniu būdu pirmiausiai padaromas silikoninis dantų atspaudas, kuriuo remiantis yra liejamas diagnostinis gipso modelis. Iš gauto gipso modelio yra gaminami dantų protezai.
Skaitmeninis protezavimas. Vienas iš pagrindinių pliusų dantis protezuotis norinčiam žmogui yra tai, jog skaitmeninis dantų skeneris leidžia pamiršti nemalonią įprastą dantų atspaudų nuėmimo procedūrą – atspaudinės masės dėjimąsi į burną. Ši procedūra dažnai būna nemaloni, kelia šleikštulį. Skaitmeninio trimačio skenerio dėka pacientui užtenka tik išsižioti, o odontologas su nedideliu skeneriu nuskenuoja visą paciento burną. Pacientas gali pamiršti apie šaukštus ir atspaudines mases.
Intraoralins skeneris yra patogesnis naudoti; pasiekiamas didesnis protezavimo tikslumas; sutaupomas laikas. Nuskenuoti dantys iš karto atsiduria skaitmeninėje erdvėje ir šis vaizdas siunčiamas dantų technikams, kad pagamintų dantų protezus.
Šiomis technologijomis jau ne vienerius metus džiaugiasi mūsų pacientai.
Konsultuokitės su Aukštaitijos implantologijos klinikos odontologais ir pasirinkite tik Jums tinkamiausią dantų atstatymą su patrauklia dantų protezavimo kaina.
Dantų protezavimas gali trukti nuo savaitės iki mėnesio. Viskas priklauso nuo to, kiek sudėtingas yra Jūsų atvejis, kokia dantų vieta protezuojama, kokios pasirinktos medžiagos, kiek Jūs turite laiko ir kokios Jūsų finansinės galimybės. Visi darbai atliekami kruopščiai, naudojant modernias priemones, ir koreguojami tol, kol būna išgaunamas tikslus rezultatas.
Dantų protezavimo kaina susideda iš daugelio faktorių, todėl tik po konsultacijos gydytojas odontologas gali tiksliai įvardinti galutinę dantų protezų kainą. Labai svarbu išsiaiškinti paciento lūkesčius ir galimybes bei nuspręsti kokia bus
- protezo rūšis
- kelių dantų protezas
- iš ko pagimtas (cirkonio ar akrilo)
- kaip greitai reikia (diena ar savaitė)
Mažiausia kaina - apie 400 eur. yra paprasto išimamo dantų protezo (plokštelės) kai žmogus visai neturi dantų.
Dantų protezai gali būti įvairiausių rūšių. Dažnai, kalbėdami apie dantų protezus, žmonės įsivaizduoja išimamą plokštelę, merkiamą į vandenį. Tačiau žodis „protezai“ turi gerokai platesnę reikšmę. Protezu vadinamas ir pagamintas vienas dirbtinis danties vainikėlis, ir kelių dantų grupė, ir pilnas viso žandikaulio dantų protezas. Protezus mes galime suskirstyti pagal įvairius kriterijus.
Pagal stabilumą protezai skirstomi:
- Išimami protezai. Šie protezai burnoje laikosi įvairiais būdais: klijais, specialiais metaliniais kabliukais ar užraktais, tačiau jie nesukuria pakankamo stabilumo, todėl bendraujant ar mėgaujantis maistu gali iškristi;
- Fiksuoti protezai. Tokie protezai stabiliai ir tvirtai laikosi burnoje ir nesukelia problemų valgant ar kalbant. Jie gali būti tvirtinami ant implantų arba ant nušlifuotų dantų.
Pagal atkuriamų dantų kiekį protezai skirstomi:
- Vieno danties protezas. Gali būti tvirtinamas ant danties arba implanto;
- Dalinis protezas. Gali būti tvirtinamas ant nušlifuotų aplinkinių dantų arba ant implantų kaip tiltas; gali kabintis specialiais kabliukais prie greta esančių dantų;
- Visų dantų protezas. Tvirtinama ant implantų arba yra klijuojama prie gomurio.
Šiuo metu pacientai turi platų pasirinkimą, iš ko gali būti pagaminti jų dantų protezai. Viskas priklauso nuo žmogaus finansinių galimybių ir estetinių pageidavimų. Mes gaminame trijų rūšių dantų protezus:
- Cirkonio keramika;
- Metalo keramika;
- Bemetalė keramika.
Cirkonio keramikos protezų
Pliusai:
- aukščiausia estetika, lyginant su kitomis medžiagų rūšimis;
- natūrali spalva dėl pralaidumo šviesai: dirbtinis dantis niekuo nesiskiria nuo tikro danties;
- praėjus keliems metams, nesusidaro pilka juostelė ties dantenomis;
- cirkonis puikiai dera su žmogaus organizmu, nealergizuoja;
- geresnė dantenų sveikata ir mažiau besikaupiančių apnašų;
- ilgus metus tarnaujantis dantų protezas;
- itin tvirtas protezas, tinkamas ir priekiniams, ir šoniniams dantims atkurti.
Minusai:
- aukštesnė kaina, lyginant su metalo keramikos protezai
Kinikoje metalo keramikos protezų nededame, nes minusų daugiau nei pliusų.
Minusai:
- protezai nėra laidūs šviesai, todėl atrodo ne itin estetiškai ir skiriasi nuo natūralių dantų;
- laikui bėgant, atsidengia neestetiška juoda juostelė ties vainikėlio ir dantenos susijungimu;
- kai kuriems žmonėms sukelia alergiją, dantenų uždegimą;
- gali būti jaučiamas metalo skonis burnoje.
Protezavimas dantų užklotais yra atliekamas tuomet, kai pažeista didelė dalis danties ir plombavimas būtų mažiau efektyvus. Keramikos užklotas šiuo atveju geriau atkuria dantį, nes yra tvirtesnis, estetiškesnis ir ilgaamžiškesnis nei plomba. Jis gerai pakelia kramtymo krūvį, padidina danties tvirtumą.
Esame sudarę sutartis su geriausiomis Kauno, Vilniaus, Panevėžio dantų technikų laboratorijomis, kuriose yra gaminami mūsų pacientų protezai. Gamybai naudojame modernias metodikas ir technologijas. Vienas didžiausių privalumų mūsų pacientams, kad atspaudus nuimame nenaudodami „košės“, kurią anksčiau reikėdavo sukąsti ir laikyti. Daugeliui tai būdavo nemalonus ir pykinantis procesas. Mes naudojame specialų prietaisą, intraoralinį skenerį, kuris gerokai tiksliau ir paprasčiau nuskenuoja paciento burną ir pasižymi visus reikalingus duomenis protezo gamybai.
Bemetalės keramikos protezų
Pliusai:
- estetiškai patrauklus vaizdas ir natūralumas;
- gerai pakelia kramtymo krūvį;
- praėjus keliems metams, nesusidaro pilka juostelė ties dantenomis, nekinta protezo spalva;
- tinka alergiškiems žmonėms;
- dėvėjimasis panašus į natūralaus danties.
Minusai:
- tinka tik pavieniams dantims protezuoti.
Dažnai atrodo, kad burnoje atsiradus dantų protezams, jos nebereikia taip dažnai valyti ir prižiūrėti, nes dirbtiniai dantys negenda. Tačiau tai yra mitas. Dantų protezus reikia prižiūrėti taip pat kaip ir nuosavus dantis: dukart per dieną valyti dantų šepetėliu su pasta, skalauti burną, naudoti dantų siūlą, jeigu reikia, kitas specialias valymo priemones, lankytis pas odontologą profilaktinei apžiūrai ir atlikti profesionalią burnos higieną du kartus per metus. Kuo geriau prižiūrėsite protezus, tuo ilgiau jie tarnaus.
Tam, kad nereikėtų ilgą laiką būti be dantų, dažniausiai pagaminame laikinų dantų protezus, kurie yra tokie patys estetiški kaip ir nuolatiniai. Jie padeda neprarasti gyvenimo kokybės, kol yra gaminami nuolatiniai dantys.
Dantų protezavimas gali trukti nuo kelių savaičių iki mėnesių. Tačiau atliekame ir skubų protezavimą – per parą laiko. Jis ypač aktualus tuomet, kai žmogus tik trumpam parvyko iš užsienio arba tuo atveju, kai trūkstamas dantis yra priekyje. Tikslus protezavimo laikas priklauso nuo to, kiek sudėtingas yra jūsų atvejis, kokia vieta protezuojama, kokios pasirinktos medžiagos, kiek jūs turite laiko ir kokios jūsų finansinės galimybės. Visi darbai atliekami kruopščiai, naudojant modernias priemones, ir koreguojami tol, kol būna išgaunamas tikslus rezultatas.
IŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJA PACIENTAMS
- Išimami dantų protezai yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Tokie protezai yra individualūs - tinka tik Jums. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.
- Išimami dantų protezai iš pradžių gali apsunkinti kalbėjimą, kramtymą ir sužadinti pykinimą, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis, galite prikąsti skruostus, liežuvį. Neišsigąskite, pastoviai naudojantis protezais prie jų priprantama ir praėjus 2 - 5 savaitėms, minėtieji reiškiniai praeina.
- Protezus būtina nešioti pastoviai, nes padarius ilgesnę pertrauką jie gali tapti netinkamais naudojimui.
- Priprasti prie nuimamo protezo taip pat gali padėti specialios fiksavimo priemonės (pastos, pamušalai, milteliai, skysčiai).
- Burnos gleivinė pradžioje yra neprisitaikiusi prie protezų poveikio. Prisitaikymas įvyksta per kelias savaites, kuomet sumažėja burnos gleivinės receptorių dirglumas, išnyksta pykinimas, normalizuojasi seilėtekis. Todėl, pradėjus naudoti išimamus protezus, gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į gydytoją, kuris atliks protezo korekciją (pataisą). Prieš kreipiantis į gydytoją 4-6 val. būtina nešioti protezus burnoje, kad gydytojas galėtų nustatyti skausmą sukeliančią vietą. Taisyti protezų patiems negalima.
- Nakčiai patariama protezus išsiimti ir, gerai išplovus su dantų šepetėliu ir pasta, padėti sausai. Jei protezas pagamintas iš elastinės plastmasės, protezą išėmus, jį laikyti vandenyje. Dedant į burną, protezą reikia nuplauti šaltu vandeniu. Pirmąsias 3-4 paras, kad greičiau priprastumėte, galima protezus palikti burnoje nakčiai (įvertinus, ar protezas laikosi pakankamai stipriai,kad neužspringtumėte).
- Pavalgius dantų protezus būtina išplauti šiltu vandeniu ir šepetėliu, nes karštas vanduo gali juos sugadinti, o prieš miegą - išvalyti šepetėliu ir dantų pasta be fluoro. Išimamų dantų protezų tarpdančiai yra blogiausiai išvaloma protezo dalis, todėl jų valymui būtina skirti daugiau dėmesio.
- Patartina kartais protezą pamerkti į dezinfekuojantį tirpalą.
- Išimamais dantų protezais rekomenduojama nekramtyti labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatartinas lipnus maistas bei kramtomoji guma.
- Vienu metu nedėkite į burną labai karšto ir labai šalto maisto, nes dėl staigaus medžiagų, iš kurių pagamintas protezas, plėtimosi ir traukimosi gali atsirasti protezo įtrūkimai, skilimai.
- Jei protezas lūžta, neatidėliodami atneškite pataisyti. Taisyti protezų patiems negalima. Negalima nešioti įskilusio protezo arba lūžusio protezo dalies, tai gali padaryti jį netinkamą pataisymui.
- Jūsų dantys ir burnos gleivinė keičiasi nuolat, protezai išlieka tokie pat. Todėl labai svarbu neužmiršti pirmą kartą ateiti pas gydytoją odontologą burnos gleivinės ir dantų bei protezų būklės apžiūrai praėjus 2 mėnesiams po protezo pagaminimo, antrą kartą - po 4-6 mėnesių. Po to lankytis pas gydytoją odontologą burnos gleivinės ir dantų bei protezų būklės apžiūrai būtina kas pusę metų. Tai daryti reikia ir tada, jei Jūs manote, kad su savo dantų protezais neturite didesnių problemų.
- Burnos ertmės audiniai, esantys po protezu, laikui bėgant kinta, todėl plokštelinį protezą būtina keisti: pirmąjį – po 1 – 1,5 metų, o vėliau - kas 3 – 5 metai.
- Protezo ant implantų fiksacijos elementus rekomeduojama vertinti ir keisti kas 6 mėnesius. Esant fiksacijai ant implantų, išdilus fiksaciniams elementams - nedelsiant kreipkitės į protezavimą atlikusį gydytoją fiksuojančių elementų keitimui.
- Turint išimamą protezą ant implantų, burnos rentgeno nuotrauką rekomenduojama daryti kartą per metus. Rentgeno nuotrauka reikalinga įvertinti apie implantą esančio kaulo būklę. Matant pakitimus, pacientui kuo anksčiau suteikiamas reikiamas gydymas ir taip išvengiama implanto netekimo.
- Išimami protezai fiksuojami ant implantų lokatoriais arba sijomis. Burnoje esančias dalis reikia valyti vieno danties šepetėliu dantų pasta be fluoro. Patį protezą, išėmus iš burnos, valyti dantų pasta ir šepetėliu.
- Implantų gamintojai implantams ir originalioms protezavimo dalims suteikia garantiją, kuri galioja visame pasaulyje ar nurodytose šalyse (reikia turėti implanto pasą). Prireikus pagalbos, esant užsienyje, rekomenduojama susisiekti su implantavusia - protezavusia klinika, kuri suras arčiausiai esančią kliniką, dirbančią su tokio gamintojo implantais.
NEIŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJA PACIENTAMS
- Neišimami dantų protezai yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Todėl tokie protezai yra individualūs ir tinka tik Jums. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.
- Jei naujai įdėtas protezas trukdo sukąsti ar sukelia skausmą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.
- Patartina nekramtyti protezais labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas ar jo apdaila gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatariami minkšti bei lipnūs produktai.
- Vienu metu nerekomenduojama valgyti karšto ir šalto maisto, nes dėl protezo gaminimui naudotų medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi proteze gali atsirasti įskilimų.
- Po valgio dantų protezus, kaip ir savus dantis, būtina skalauti, išsivalyti šepetėliu su dantų pasta. Dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną (rytą ir vakare) po valgio. Taip pat būtina bent kartą per dieną valyti tarpdančius siūlu ar tarpdantiniu šepetėliu. Burnos higienos priemones, tinkančias Jums ir galinčias užtikrinti gerą burnos higienos būklę, gydytojas odontologas parinks individualiai.
- Sportuojant, ypač jei užsiimate kontaktinėmis sporto šakomis, rekomenduojama naudoti apsaugines kapas, kurios saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, burnos minkštuosius audinius bei nuosavus dantis nuo galimų traumų bei protezų sugadinimo.
- Jei griežiate dantimis naktį (dantų griežimas yra pražūtingas ne tik dantų protezams bet ir nuosaviems dantims), būtina apie tai įspėti gydytoją. Atsižvelgiant į situaciją gali būti reikalinga apsauginė kapa, kuri saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, nuosavus dantis nuo galimų skilimų bei nudilimo, taip pat atpalaiduos įsitempusius kramtomuosius raumenis.
- Profesionali burnos higiena – burnos priežiūra, kurios metu burnos higienistas nuvalo virš dantenų ir po jomis esančius minkštuosius ir kietuosius apnašus, suformuoja asmeninės burnos higienos įgūdžius, pasiūlo priemones, leisiančias pagerinti Jūsų asmeninę burnos higieną. Net ir puikiai prižiūrint savo dantis bei neišimamus dantų protezus, visada liks sunkiai valymui pasiekiamų vietų, kuriose formuosis minkštasis ir kietasis apnašas, todėl lankytis pas burnos higienistą gydytojo nurodytu dažnumu yra būtina.
- Jūsų burnos gleivinė ir dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie patys, todėl juos reikia koreguoti. Lankykitės pas gydytoją reguliariai, bet ne rečiau kaip kartą į pusę metų, jei kitaip nenurodė gydytojas.
Gyd. odontologė
Gyd. odontologas
Gyd. odontologė
Gyd. odontologė
Mūsų darbai
Paslaugos
Konsultacija dėl dantų protezavimo
Protezavimas išimamu protezu
Išimami protezai padeda atstatyti ne tik kramtymo efektyvumą, estetiką, bet ir žandikaulio sąnario funkciją, dėl ko sumažėja sąnario traškėjimas. Protezai gaminami naudojant modernias ir tikslias technologijas, individualiai parenkame ir pritaikome protezo tipą pagal burnos ertmės specifiką.
Estetinės restauracijos
Estetinės restauracijos reikalingos esant:
- Netaisyklingai dantų formai;
- Pakitusiai dantų spalvai;
- Platiems, neestetiškiems tarpams tarp dantų;
- Dėmėms, kurių negalima pašalinti net balinant;
- Nudilusiems, nuskilusiems dantims;
- Daug nekokybiškų plombų;
Porceliano laminatės
Porceliano laminatės – tai labai plonos, 0,3 – 0,5 mm storio porceliano plokštelės, kuriomis dengiami priekiniai dantys. Tiems, kas siekia maksimalaus estetinio rezultato, specialistai rekomenduoja rinktis porceliano restauracijas. Svarbu žinoti, kad porcelianas išsiskiria itin dideliu patvarumu, estetiškumu, skaidrumu ir natūralumu, tad ši investicija į grožį ir ilgaamžiškumą atsipirks su kaupu. Porceliano restauracijsos gaminamos individualiai kiekvienam pacientui laboratorijoje, todėl jų beveik neįmanoma atskirti nuo natūralių dantų. Porcelianas atsparus kavos, arbatos ar rūkalų poveikiui.
Garantija
Rūpinamės savo klientų patogumu ir siekiame užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Aukštaitijos implantologijos klinikoje suteikiama ilgalaikė garantija dantų gydymui, implantacijos, protezavimo ir gydymo paslaugoms. Konsultacijos metu gydytojai įvertina individualią paciento dantų būklę, sudaro gydymo planą, nurodo gydymo procedūrų kainas ir informuoja apie dantų gydymui suteikiamas garantijas.
Rekomendacijos išimamų protezų priežiūrai ir naudojimui
IŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJA PACIENTAMS
- Išimami dantų protezai yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Tokie protezai yra individualūs - tinka tik Jums. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.
- Išimami dantų protezai iš pradžių gali apsunkinti kalbėjimą, kramtymą ir sužadinti pykinimą, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis, galite prikąsti skruostus, liežuvį. Neišsigąskite, pastoviai naudojantis protezais prie jų priprantama ir praėjus 2 - 5 savaitėms, minėtieji reiškiniai praeina.
- Protezus būtina nešioti pastoviai, nes padarius ilgesnę pertrauką jie gali tapti netinkamais naudojimui.
- Priprasti prie nuimamo protezo taip pat gali padėti specialios fiksavimo priemonės (pastos, pamušalai, milteliai, skysčiai).
- Burnos gleivinė pradžioje yra neprisitaikiusi prie protezų poveikio. Prisitaikymas įvyksta per kelias savaites, kuomet sumažėja burnos gleivinės receptorių dirglumas, išnyksta pykinimas, normalizuojasi seilėtekis. Todėl, pradėjus naudoti išimamus protezus, gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į gydytoją, kuris atliks protezo korekciją (pataisą). Prieš kreipiantis į gydytoją 4-6 val. būtina nešioti protezus burnoje, kad gydytojas galėtų nustatyti skausmą sukeliančią vietą. Taisyti protezų patiems negalima.
- Nakčiai patariama protezus išsiimti ir, gerai išplovus su dantų šepetėliu ir pasta, padėti sausai. Jei protezas pagamintas iš elastinės plastmasės, protezą išėmus, jį laikyti vandenyje. Dedant į burną, protezą reikia nuplauti šaltu vandeniu. Pirmąsias 3-4 paras, kad greičiau priprastumėte, galima protezus palikti burnoje nakčiai (įvertinus, ar protezas laikosi pakankamai stipriai,kad neužspringtumėte).
- Pavalgius dantų protezus būtina išplauti šiltu vandeniu ir šepetėliu, nes karštas vanduo gali juos sugadinti, o prieš miegą - išvalyti šepetėliu ir dantų pasta be fluoro. Išimamų dantų protezų tarpdančiai yra blogiausiai išvaloma protezo dalis, todėl jų valymui būtina skirti daugiau dėmesio.
- Patartina kartais protezą pamerkti į dezinfekuojantį tirpalą.
- Išimamais dantų protezais rekomenduojama nekramtyti labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatartinas lipnus maistas bei kramtomoji guma.
- Vienu metu nedėkite į burną labai karšto ir labai šalto maisto, nes dėl staigaus medžiagų, iš kurių pagamintas protezas, plėtimosi ir traukimosi gali atsirasti protezo įtrūkimai, skilimai.
- Jei protezas lūžta, neatidėliodami atneškite pataisyti. Taisyti protezų patiems negalima. Negalima nešioti įskilusio protezo arba lūžusio protezo dalies, tai gali padaryti jį netinkamą pataisymui.
- Jūsų dantys ir burnos gleivinė keičiasi nuolat, protezai išlieka tokie pat. Todėl labai svarbu neužmiršti pirmą kartą ateiti pas gydytoją odontologą burnos gleivinės ir dantų bei protezų būklės apžiūrai praėjus 2 mėnesiams po protezo pagaminimo, antrą kartą - po 4-6 mėnesių. Po to lankytis pas gydytoją odontologą burnos gleivinės ir dantų bei protezų būklės apžiūrai būtina kas pusę metų. Tai daryti reikia ir tada, jei Jūs manote, kad su savo dantų protezais neturite didesnių problemų.
- Burnos ertmės audiniai, esantys po protezu, laikui bėgant kinta, todėl plokštelinį protezą būtina keisti: pirmąjį – po 1 – 1,5 metų, o vėliau - kas 3 – 5 metai.
- Protezo ant implantų fiksacijos elementus rekomeduojama vertinti ir keisti kas 6 mėnesius. Esant fiksacijai ant implantų, išdilus fiksaciniams elementams - nedelsiant kreipkitės į protezavimą atlikusį gydytoją fiksuojančių elementų keitimui.
- Turint išimamą protezą ant implantų, burnos rentgeno nuotrauką rekomenduojama daryti kartą per metus. Rentgeno nuotrauka reikalinga įvertinti apie implantą esančio kaulo būklę. Matant pakitimus, pacientui kuo anksčiau suteikiamas reikiamas gydymas ir taip išvengiama implanto netekimo.
- Išimami protezai fiksuojami ant implantų lokatoriais arba sijomis. Burnoje esančias dalis reikia valyti vieno danties šepetėliu dantų pasta be fluoro. Patį protezą, išėmus iš burnos, valyti dantų pasta ir šepetėliu.
- Implantų gamintojai implantams ir originalioms protezavimo dalims suteikia garantiją, kuri galioja visame pasaulyje ar nurodytose šalyse (reikia turėti implanto pasą). Prireikus pagalbos, esant užsienyje, rekomenduojama susisiekti su implantavusia - protezavusia klinika, kuri suras arčiausiai esančią kliniką, dirbančią su tokio gamintojo implantais.
Rekomendacijos neišimamų (fiksuotų) protezų priežiūrai ir naudojimui
NEIŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJA PACIENTAMS
- Neišimami dantų protezai yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Todėl tokie protezai yra individualūs ir tinka tik Jums. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.
- Jei naujai įdėtas protezas trukdo sukąsti ar sukelia skausmą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.
- Patartina nekramtyti protezais labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas ar jo apdaila gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatariami minkšti bei lipnūs produktai.
- Vienu metu nerekomenduojama valgyti karšto ir šalto maisto, nes dėl protezo gaminimui naudotų medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi proteze gali atsirasti įskilimų.
- Po valgio dantų protezus, kaip ir savus dantis, būtina skalauti, išsivalyti šepetėliu su dantų pasta. Dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną (rytą ir vakare) po valgio. Taip pat būtina bent kartą per dieną valyti tarpdančius siūlu ar tarpdantiniu šepetėliu. Burnos higienos priemones, tinkančias Jums ir galinčias užtikrinti gerą burnos higienos būklę, gydytojas odontologas parinks individualiai.
- Sportuojant, ypač jei užsiimate kontaktinėmis sporto šakomis, rekomenduojama naudoti apsaugines kapas, kurios saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, burnos minkštuosius audinius bei nuosavus dantis nuo galimų traumų bei protezų sugadinimo.
- Jei griežiate dantimis naktį (dantų griežimas yra pražūtingas ne tik dantų protezams bet ir nuosaviems dantims), būtina apie tai įspėti gydytoją. Atsižvelgiant į situaciją gali būti reikalinga apsauginė kapa, kuri saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, nuosavus dantis nuo galimų skilimų bei nudilimo, taip pat atpalaiduos įsitempusius kramtomuosius raumenis.
- Profesionali burnos higiena – burnos priežiūra, kurios metu burnos higienistas nuvalo virš dantenų ir po jomis esančius minkštuosius ir kietuosius apnašus, suformuoja asmeninės burnos higienos įgūdžius, pasiūlo priemones, leisiančias pagerinti Jūsų asmeninę burnos higieną. Net ir puikiai prižiūrint savo dantis bei neišimamus dantų protezus, visada liks sunkiai valymui pasiekiamų vietų, kuriose formuosis minkštasis ir kietasis apnašas, todėl lankytis pas burnos higienistą gydytojo nurodytu dažnumu yra būtina.
- Jūsų burnos gleivinė ir dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie patys, todėl juos reikia koreguoti. Lankykitės pas gydytoją reguliariai, bet ne rečiau kaip kartą į pusę metų, jei kitaip nenurodė gydytojas.
Rekomendacijos protezų ant implantų priežiūrai
SPECIFINĖ PROTEZŲ ANT IMPLANTŲ PRIEŽIŪRA
- Odontologijos mokslas ir praktika leidžia iškart po implantacijos atlikti protezavimą per 24–48 valandas (retais atejais – ilgiau).
- Galimas laikinas protezavimas iškart po implantacijos ir nuolatinis protezavimas po implantų prigijimo praėjus 4–6 mėnesiams po implantacijos. Tai yra geriausias būdas, nes nešiojant laikiną protezą sugyja minkštieji audiniai, pacientas kramtymo sistema adaptuojasi prie naujo kramtymo, dantų formos ir estetikos. Pacientams pabrėžiame, kad po implantacijos galima atlikti manipuliacijas prie implantų per 24–48 valandas, tai yra laikas, per kurį galima atlikti laikiną protezavimą. Jeigu įvyksta implanto „neprigijimas“ – laikinas protezas koreguojamas iki pilno implanto prigijimo. Per 4–6 mėnesius pacientas pratinasi ir, jei turi pastebėjimų, pageidavimų – visi jie koreguojami nuolatinio protezavimo etape. Dažniausiai pacientai pageidauja koreguoti estetiką, keisti dantų formą, spalvą, dantų padėtį, atlikti protezo ploninimą, koreguoti protezo formą, pristatyti daugiau dantų. Tai yra normali praktika, nes laikinas protezas ir skirtas tam, kad pažiūrėti, ar jam patogu.
- Praktikoje yra taikomas nuolatinis protezavimas iškart po implantacijos. Toks metodas galimas, bet jis turi nemažai trūkumų:
- iškart po implantacijos galima pagaminti tik akrilo protezą su metaline sija, cirkonio protezas negali būti pagamintas;
- po minkštųjų audinių prigijimo atsiranda tarpas tarp dantenų ir protezo, kuris turi būti koreguojamas;
- jeigu pacientas skundžiasi bloga estetika, fonetika, korekcijos galimos tik protezo perdarymo būdu;
- jeigu neprigyja implantas – implantacija pakartojama, o protezas pritaikomas jo perdarymo būdu;
- norint, kad būtų atstatomas pilnas dantų lankas, jis galimas tik perdarant protezą.
- Už visų trūkumų šalinimą pacientas moka atskirai pagal nurodytą kainyną.
- Neatsižvelgiant į protezo konstrukciją, pas burnos higienistą būtina lankytis kas 6 mėn. Profesionalios burnos higienos metu, higienistas įvertina valymosi įgūdžius, pašalina apnašas, kurių nepašalina įprastas dantų valymas.
- Burnos rentgeno nuotrauką rekomenduojama daryti kartą per metus. Rentgeno nuotrauka reikalinga įvertinti apie implantą esančio kaulo būklę. Matant pakitimus, pacientui kuo anksčiau suteikiamas reikiamas gydymas ir taip išvengiama implanto netekimo.
- Turint pavienius vainikėlius ar tiltus ant implantų, reikėtų dantis prižiūrėti įprastai. Du kartus per dieną valyti burnos higienisto rekomenduota dantų pasta ir šepetėliu. Tarpdančius valyti tarpdančių siūlais, higienisto parinktais tarpdančių šepetėliais. Nenaudoti dantų krapštukų. Po tiltų tarpinėmis dalimis, All-On-4 protezais valyti specialiais"superfloss" siūlais. Rekomenduojama naudoti burnos irigatorių, kuris padeda pašalinti apnašas iš vietų, kurių įprastinis šepetėlis nepasiekia.
- Vainikėliai ir tiltai, All-On-4 protezai prie implantų yra prisukami, ertmės, kuriose yra varžteliai užpildomos specialia medžiaga ir užplombuojamos. Retais atvejais, dėl _kandžio pokyčių plomba gali iškristi. Tokiu atveju nei implantas, nei burnos audiniai neatsiveria. Reikėtų kreiptis į protezavusią kliniką ar gydytoją, kuris ertmę užplombuos.
- Vainikėliai ir tiltai prie implantų prisukami. Dėl kramtymo judesių, griežimo dantimis, hiperfunkcinio sukandimo dienos metu ar kitų parafunkcijų, protezų varžteliai gali atsilaisvinti. Taip nutinka retai. Tokiu atveju, reikėtų nedelsiant kreiptis į protezavusią kliniką ar gydytoją. Griežtai draudžiama kramtyti su ant implanto judančiu vainikėliu ar tiltu, nes gali nulūžti protezo prisukimo varžtelis. Itin retais atvejais, kai ilgai vaikštoma su judančiu protezu yra rizika, kad gali skilti pats implantas.
- Rekomenduojama all-on-4 protezus nusukti ir išvalyti po jais besikaupiančias apnašas kartą per metus. Tai atlieka burnos higienistas arba gydytojas. Jei protezas plastmasinis, esant reikalui, kai atsiranda tarpelis tarp protezo ir dantenų, protezas yra perbazuojamas.
- Implantų gamintojai implantams ir originalioms protezavimo dalims suteikia garantiją, kuri galioja visame pasaulyje ar nurodytose šalyse (reikia turėti implanto pasą). Prireikus pagalbos, esant užsienyje, rekomenduojama susisiekti su implantavusia – protezavusia klinika, kuri suras arčiausiai esančią kliniką, dirbančią su tokio gamintojo implantais.
- Esant parafunkcijoms, dantų griežimui, didelės apimties protezams, norint išvengti apdailos medžiagų skilimo gydytojas jums pagamins kapą, kurią reikės užsidėti ant dantų nakčiai arba dienos metu (jei stipresnis nei įprasta kandimas vyrauja dienos metu). Nenaudojamą kapą nuplauti, išvalyti dantų pasta su šepetėliu ir laikyti dėžutėje.
Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime tel. 8 45 509 509
Pacientų atsiliepimai
Dėkoju už nuoširdumą ir sugrąžintą nuostabią šypseną! Visus savo pažįstamus ir draugus rekomendavau į šią nuostabią kliniką. Pasitikiu šia klinika ir žinau, kad aš čia visada sugrįšiu.
Didžiai esu nustebęs šios klinikos darbuotojų darbu, maloniu aptarnavimu. Be šių gydytojų nebūčiau turėjęs gražios šypsenos. Linkiu ir toliau sėkmingai darbuotis visam kolektyvui.
Ačiū už jaukią aplinką, sutikimą, malonų aptarnavimą. Ačiū už suteiktą šypseną, labai bijojau, tačiau Jūsų pastangomis atsikračiau visų dantų gydymo baimių.
Nuoširdus ačiū už profesionalumą. Senai turėjau problemų, tačiau tik Jūs padėjote ją išspręsti.
Noriu padėkoti chirurgams dar kartą už greitą ir profesionalų protinių dantų pašalinimą, konsultaciją. Labai džiaugiuosi ir tikrai rekomenduoju šią odontologijos kliniką! Ačiū!
Ypatingai profesionalus kolektyvas. Greita ir konkreti pagalba. Ačiū.
Dėkoju gydytojams M. Gutpetriui, A. Navikienei ir visam personalui už malonų aptarnavimą, už gražų bendravimą. Ačiū už suteiktą gražią šypseną.
Nuoširdus ačiū gydytojai Dovilei Marinskaitei už malonų gydymą ir puikius patarimus! Taip pat ačiū puikiam, mielam personalui! Jeigu net iš Vilniaus važiuoju gydytis, tai dėl to, kad kaina, kokybė, aplinka patys geriausi Lietuvoje.
Fantastiška! O kaip bijojau nė kiek neskaudėjo! Tik čia tvarkysius dantukus.