Dantų tiesinimas kapomis
Profesionalus dantų tiesinimas Panevėžyje.
Tiesūs ir gražūs dantys yra kiekvieno žmogaus svajonė, nesvarbu, kiek jam metų ir kokia jo lytis. Visi nori turėti kerinčią šypseną, kuri kasdienėse gyvenimo situacijose tampa nokautuojančiu ginklu, padedančiu užkariauti aplinkinių palankumą ir išlaikyti dėmesį. Tačiau ne kiekvienas gali pasigirti natūraliai tiesiais dantimis. Nors šiais laikais yra daugybė galimų sprendimo būdų.
Ortodontinis gydymas padeda ištiesinti dantis, padailindamas jų išvaizdą ir pagerindamas funkcionalumą. Jei reikalinga, gydymo metu yra atliekamas neteisingo sąkandžio koregavimas. Kiekvieno žmogaus burnos anatomija yra unikali, todėl ortodontas, apžiūrėjęs jūsų situaciją, pasiūlys jums geriausiai tinkamus variantus.
Dantų tiesinimas kapomis - sparčiai populiarėjantis dantų tiesinimo būdas. Gydymas kapomis yra paprastas ir patogus. Dantų kapos - skaidrios, plonos, patogios. Klinikoje dirbame su Ordoline bei Spark kapų gamintojais (plačiau apie kapas skaitykite rubrikoje "dažnai užduodami klausimai") Iki Jūsų naujosios šypsenos - vos keli žingsniai!
1 žingsnis. Konsultacija ir diagnostika. Gydytojas ištirs Jūsų dabartinę dantų ir sąkandžio būklę ir atliks dantų skenavimą.
2 žingsnis. Skaitmeninis gydymo planas. Patyrusių ,,Ordoline“ dantų technikų ir ortodontų komanda parengs gydymo planą kartu su Jūsų gydytoju. Kito vizito metu Jūsų gydytojas pristatys šį planą Jums ir parodys, kokių rezultatų pasieksite, baigę šį gydymą.
3 žingsnis. Dantų kapų gamyba. ,,Ordoline“ pagamins ir išsiųs kapas Jūsų gydytojui. Gydytojas atiduos kapas Jums, kartu su visomis būtinomis instrukcijomis.
4. žingsnis. Gydymas. Nešiosite kapas 22 valandas per parą ir keisite jas taip dažnai (kas 2 savaites), kaip nurodys Jūsų gydytojas. Pabaigę nešioti visas Jums skirtas kapas, mėgausitės savo nauja šypsena.
Dantų tiesinimas kapomis kaina būna galutinė, jokių mokėjimų papildomai už vizitus nėra.
Dantų breketai
Tradicinius breketus sudaro metaliniai breketai, klijuojami prie dantų ir surišami vielutėmis bei mažomis gumytėmis. Breketai veikia šiek tiek spaudžiant tam tikromis kryptimis ir palaipsniui atstato dantis į teisingą padėtį. Breketai vieni populiariausių dantų tiesinimo metodų, kai dantys labai kreivi ar reikalinga ir sąkandžio korekcija, kas 2 mėnesius vykdoma kontrolė, pacientas, net ir norėdamas pats jų išsiimti negali (kaip būna nešiojant ortodontines plokšteles) ir turi baigti gydymą. Šiuolaikiniai breketai, kaip pavyzdžiui, keramikiniai breketai yra gerokai mažiau pastebimi.
Dantų tiesinimas mūsų klinikoje vyksta taikant naujausias technologijas. Nuimdami danties atspaudus, mes naudojame modernų intraoralinį skenerį, kuris gydytojui padeda tiksliai pamatuoti duomenis, o pacientui suteikia daugiau komforto. Klinikoje dirba aukštos kvalifikacijos ortodontai, atvykstantys iš Vilniaus.
Įprasta manyti, kad ortodontinio gydymo reikia tik tam, kad būtų ištiesinti dantys, tačiau tai nėra vienintelė priežastis, kuomet jis yra taikomas.
Ortodontinis gydymas atliekamas esant:
- netaisyklingai išdygusiems dantims;
- dėl aplinkinių dantų netekties iškrypusiems dantims;
- dideliems tarpams tarp dantų;
- blogam dantų sukandimui;
- žandikaulio patologijai.
Gydymui kapomis amžiaus ribų nėra. Džiaugtis sveika ir gražia šypsena gali visi suaugusieji ir jaunuoliai, kuriems sudygę nuolatiniai dantys.
Šiuo metu mūsų klinika gali pasiūlyti ne vieną dantų tiesinimo metodą. Tai labai praplečia pacientų galimybes pasirinkti tą variantą, kuris jiems labiausiai priimtinas. Kiekvieno žmogaus burnos anatomija yra unikali, todėl ortodontas, apžiūrėjęs jūsų situaciją, pasiūlys jums geriausiai tinkamus variantus. Šiuo metu siūlome tokius dantų tiesinimo sprendimus:
- įprasti breketai;
- bespalviai/dantų spalvos breketai;
- vidiniai breketai;
- tiesinimo kapos;
- dantų plokštelės.
Ortodontijos tikslas – grąžinti dantis į tas vietas, kuriose jie natūraliai turėtų būti bei pakoreguoti žandikaulio funkcionavimą. Neatliekant šių veiksmų, galima sulaukti skaudžių pasekmių, kurios priklauso nuo kiekvieno paciento situacijos sudėtingumo:
- didesnė dantų ėduonies rizika;
- didesnė tikimybė greičiau netekti danties;
- padidėjęs spaudimas žandikaulyje ir nuolat jaučiama įtampa;
- netaisyklingas kramtymas, kvėpavimas, liežuvio padėtis;
- padidėjusi periodonto ligų tikimybė;
- baimė plačiai šypsotis dėl kreivų dantų.
Dažniausiai dantų tiesinimas atliekamas paaugliams, kurių amžius 11-18 metų. Tokiu metu jau būna išdygę ir susiformavę nuolatiniai dantys ir pasimato esamos problemos, tokios kaip blogas sąkandis, kreivi dantys, dideli tarpai tarp dantų. Šiame amžiuje ortodontinis gydymas vyksta greičiausiai, nes jauno žmogaus organizmas dar tik formuojasi ir greičiau prisitaiko prie pokyčių. Tačiau ortodontinis gydymas neturi amžiaus limito. Šiuo metu vis daugiau vyresnių pacientų kreipiasi į mūsų kliniką, norėdami įgyvendinti savo seną svajonę turėti tiesius dantis. Žinoma, kuo vyresniame amžiuje kreipsitės, tuo ilgiau vyks teisinimo procesas, tačiau dažniausiai jis vis tiek yra įmanomas. Norėdami sužinoti, ar gydymas jums būtų tinkamas, atvykite į konsultaciją, ir mūsų ortodontai jus apžiūrės bei atliks reikiamus tyrimus.
Pagal paciento dantų atspaudus jam yra pagaminamos specialios kapos, kurios pamažu tiesina dantis.
- Pirminės konsultacijos metu yra įvertinama, ar pacientui gali būti taikomas gydymas kapomis.
- Surenkama informacija apie pacientą – atliekamos veido ir dantų fotonuotraukos, skenuojami dantų lankai arba nuimami silikoniniai atspaudai, atliekamas rentgenologinis ištyrimas.
- Informacija siunčiama į laboratoriją, kur su specialiomis programomis sudaroma 3D individuali vizualizacija – numatoma, kaip atrodys dantys po korekcijos
- Padaromi kapų rinkiniai, kurie keičiami kas 2 savaites, dantys yra veikiami švelnia jėga ir pamažu lyginasi
- Kapos yra nešiojamos ne mažiau kaip 22 valandas per parą.
Vidutiniškai toks gydymas trunka apie 1 metus. Mūsų naudojama „Ordoline“ sistema yra labai patraukli tuo, kad kapos yra peršviečiamos, todėl jų niekas nematys, kai jas nešiosite. Taip pat labai patogu, kad jas galima išsiimti, kai valgote ar valotės dantis. Kiti privalumai:
- Patogiau palaikyti dantų higieną lyginant su breketais
- Kapos retai turi įtakos kalbai, garsų tarimui
- Išlaidų kaštai panašūs kaip ir nešiojant breketus
Dantų breketai, arba kabės, yra populiariausias dantų tiesinimo būdas.
Visas gydymas gali trukti nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Jo metu reikia reguliariai, kas 1-2 mėnesius, lankytis pas ortodontą, kad šis atliktų reikiamas korekcijas ir stebėtų progresą. Didžiausias breketų privalumas - tai puikūs dantų tiesinimo rezultatai, pasiekiami per gana trumpą laiko tarpą. Be to, šiuolaikinės kabės yra gerokai mažiau pastebimos nei anksčiau. Be to, galima rinktis ir vietoje metalinių kabių nešioti safyrinius ar keramikinius breketus, kurie yra danties spalvos, arba vidinėje dantų pusėje klijuojamus breketus.
Anksčiau kapomis galima buvo gydyti tik lengvus atvejus. ,,Ordoline“ yra naujos kartos dantų tiesinimo sprendimas, apimantis daugybę ortodontinių įrankių ir 3D planavimo technologiją, todėl ,,Ordoline“ gali išspręsti net pačius sudėtingiausius gydymo atvejus. Jei Jūsų atvejis sudėtingas, gydant kapomis gali būti naudojami papildomos ortodontinės priemonės.
Dėl skirtingos kainodaros gydymas kapomis gali atrodyti brangesnis už gydymą breketais, tačiau tai nebūtinai bus tiesa. Gydantis breketais dažniausiai mokėsite tik už pirminį breketų tvirtinimą, o visi pakartotiniai apsilankymai ir breketų nuėmimas Jums kainuos papildomai. Taigi, galutinę gydymo breketais kainą galėsite pasiskaičiuoti tik baigę gydymą. Už dantų tiesinimą kapomis įprasta mokėti visą sumą iš karto, kadangi gydytojas gali tiksliai numatyti gydymo kapomis eigą, trukmę ir kainą. Jeigu abejojate dėl galimybės mokėti visą gydymo sumą iškart, gydymas kapomis gali tapti labiau prieinamas pasinaudojus atidėto mokėjimo paslauga.
- Išimamos ortodontinės plokštelės yra pagamintos atsižvelgiant į burnos gleivinės ir dantų anatomijos ypatumus, todėl šios plokštelės gaminamos individualiai.
- Ortodontines plokšteles būtina nešioti visą parą.
- Pradėjus nešioti išimamas dantų plokšteles, gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis. Tačiau šie reiškiniai per kelias dienas turėtų išnykti.
- Rekomenduojama keletą dienų su plokštele burnoje garsiai skaityti, tam, kad greičiau įprastų aiškiai tarti garsus.
- Pradėjus nešioti ortodontinę plokštelę, gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju nelaukite kito apsilankymo ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Specialistas atliks plokštelės korekciją (pataisą). Kartais ją tenka pakartoti kelis kartus. Kiekvieną kartą, prieš atliekant korekciją, plokštelę būtina naudoti kramtant bent 4-6 val. iki procedūros, kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietą ir koreguoti plokštelę.
- Nešiojant plokštelę rekomenduojama su ja ir valgyti. Jeigu nemalonu valgyti su plokštele, ją reikia įdėti į dėžutę. Negalima plokštelės vynioti į servetėlę, dėti į kišenę ar kuprinę.
- Visą gydymo laiką negalima kąsti ir kramtyti kieto maisto, pvz., džiūvėsių, keptos duonos, gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan., nes plokštelė gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nerekomenduojamas lipnus maistas ir kramtomoji guma.
- Nerekomenduojama vienu metu valgyti karštą ir šaltą maistą, nes dėl plokštelės gamybai naudojamų medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi gali atsirasti įskilimų.
- Nešiojant plokštelę, dantų priežiūra iš esmės nesiskiria nuo įprastinės priežiūros. Dantis ir plokštelę valykite du kartus per dieną, dienos metu, pavalgius, reikia išsiimti plokštelę iš burnos ir išskalauti burną bei plokštelę.
- Dantims valyti naudokite: įprastą minkštą dantų šepetėlį; vieno danties šepetėlį; tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį; skalavimo skystį.
- Plokštelę galima valyti su tuo pačiu ar kitu kietu dantų šepetėliu su pasta ryte ir vakare.
- Jeigu plokštelė įskilo ar sulūžo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite.
- Plokštelę reikia saugoti nuo naminių gyvūnų.
- Suklijavus breketus, po kelių valandų, dantys tampa jautrūs kandant ar kramtant, atsiranda tempimo ir veržimo jausmas. Pradinis dantų jautrumas trunka nuo kelių dienų iki savaitės, bet skausmas ilgainiui mažėja.
- Skausmui malšinti rekomenduojami nesteroidiniai priešuždegiminiai preparatai, pvz., paracetamolis, ibumetinas ir kt.
- Užklijavus breketus, keletą dienų vartokite itin minkštus produktus, nes medžiaga, kuria klijuojami breketai, kietėja 2-4 dienas.
- Pirmomis dienomis breketai ar krūminių dantų užraktai gali trinti ar net pažeisti lūpų, skruostų gleivinę. Vėliau ortodontinio gydymo metu minkštieji audiniai pripranta prie dirginimo.
- Naudokite ortodontinį vašką, juo uždenkite/apklijuokite kabę ar užraktą. Jeigu specialaus vaško neturite, breketus galite padengti vatos tamponėliu. Valydami dantis, vašką nuimkite, nes po juo gali kauptis maisto likučiai.
- Visą gydymo laiką negalima kąsti ir kramtyti kieto maisto, pvz., džiūvėsių, keptos duonos, riešutų, morkų, obuolių. Jei norite valgyti kietesnį maistą, jį reikėtų susmulkinti peiliu.
- Kramtomąją gumą galima kramtyti tol, kol ji tampa tąsi. Guma apvelia breketus, todėl daug sunkiau išsivalyti dantis. Jei traška sąnarys, kramtomos gumos geriau nekramtyti.
- Nešiojant breketus, dantų priežiūra iš esmės nesiskiria nuo įprastinės priežiūros. Dantis valykite du kartus per dieną, dienos metu, pavalgius išskalaukite burną vandeniu.
- Dantims valyti naudokite įprastą minkštą dantų šepetėlį; vieno danties šepetėlį; tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį; skalavimo skystį.
- Išvalius dantis, aplink breketus neturi likti maisto likučių. Bloga burnos higiena sukelia dantenų uždegimą ir dantų ėduonį. Prastai valant dantis, aplink breketus gali atsirasti balta emalės demineralizacijos juosta, kuri matoma nuėmus breketus.
- Nešiodami ortodontinius aparatus, venkite traumų. Pacientams, lankantiems kontaktinio sporto treniruotes, gaminamos specialios apsauginės kapos.
- Jeigu atsiklijavo kabė ar užraktas, išsprūdo ar duria viela, nelaukite kito apsilankymo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Nukritusią dalį būtinai atsineškite - galbūt ją pavyks priklijuoti ar pataisyti.
- Papildomus aparatus (pvz., elastikus, plokšteles ar kt.) turėkite kiekvieno apsilankymo metu.
Nuėmus breketus ortodontinis gydymas nesibaigia. Jis pereina į stabilizacijos fazę. Norint palaikyti pasiektą rezultatą, pacientams yra gaminamos specialios, tik jiems pritaikytos retencinės plokštelės arba kapos. Taip pat priekiniai dantys sutvirtinami retencine vielute (reteineriu). Taigi, pacientai negali pamiršti šių retencijos periodo taisyklių.
Retencinių plokštelių priežiūra:
- Išimamas plokšteles ir retencines kapas rekomenduojama nešioti tik nakties metu. Nešioti kitokiu rėžimu galima tik tuo atveju, jei gydytojas duoda tokį nurodymą.
- Jei atsitiko taip, jog plokštelė ar kapa nebuvo nešiota naktį, rekomenduojama ją užsidėti tos pačios dienos metu bent keletai valandų.
- Plokštelės ir retencinės kapos valomos kiekvieną rytą po nešiojimo, išvalant jas dantų šepetėliu su pasta. Valant retencinę kapą jokiu būdu jos nespausti už kraštų, kadangi yra galimybė ją pažeisti – sulaužyti.
- Retencines plokšteles ar kapas laikyti kuo toliau nuo naminių gyvūnų.
- Plokštelę galima dezinfekuoti mirkant ją dezinfekciniuose tirpaluose, tačiau retencinės kapos mirkyti nepatartina, kadangi ji gali prarasti savo skaidrumą.
- Jei plokštelė ar kapa įskilo ar sulūžo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite.
- Pradėjus nešioti retencinę plokštelę gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju prieš atvykstant pas gydytoją rekomenduojamą plokštelę būti nešiojus bent 4 val., kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietas ir plokštelę koreguoti.
- Lankantis pas gydytoją visada būtina atsinešti retencines kapas ar plokštelę.
- Niekada nebandykite balinti dantų naudojant retencines kapas, nes jos visiškai tam netinkamos ir balinamasis gelis gali smarkiai pažeisti burnos gleivinę.
Retencinė vielutė (reteineris):
- Profilaktinės apžiūros metu visada tikrinamas reteineris. Jeigu reteineris atsiklijuoja nuo dantų arba vielutė sulūžta anksčiau laiko, reikia nedelsiant atvykti pas gydytoją.
- Lankantis pas gydytoją nors ir nejaučiant jog reteineris yra pažeistas, visada reikia atsinešti retencinę kapą ar plokštelę.
Tarpdančių priežiūra:
- Priklijavus retencinę vielutę, jos ir tarpdančių priežiūrą yra būtina kaip ir kasdieninė dantų priežiūra.
- Valyti vielutę rekomenduojama su vieno danties šepetėliu, tarpdančių siūlu ar tarpdančių šepetėliu.
- Gydytojas odontologas arba burnos higienistas visada jums parinks tinkamą tarpdančių šepetėlį su kuriuo būtina valytis tarpdančius kiekvieną vakarą.
- Vietoje tarpdančių šepetėlio visada kaip alternatyvą, galima pasirinkti tarpdančių siūlą.
Išimamos ortodontinės kapos yra pagamintos atsižvelgiant į burnos gleivinės ir dantų anatomijos ypatumus, todėl šios kapos gaminamos individualiai.
- Ortodontines kapas būtina nešioti 22 val. per parą.
- Kapas reikia keisti pagal gydytojo nurodymą, paprastai kas 10-14 dienų.
- Prieš gydymą ir/ar gydymo metu ant dantų bus uždėtos laikinos plombos iš dantų spalvos plombinės medžiagos. Reikia nuolat sekti, ar nėra nukritusių laikinų plombų nuo danties, o pastebėjus nukritusią plombą, nedelsiant kreiptis į Klinikos gydytoją odontologą.
- Pradėjus nešioti ortodontines kapas, gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis. Tačiau šie reiškiniai per kelias dienas turėtų išnykti.
- Rekomenduojama keletą dienų su kapomis burnoje garsiai skaityti, tam, kad greičiau įprastumėte aiškiai tarti garsus.
- Pradėjus nešioti ortodontines kapas, gali atsirasti nuospaudų. Tokiu atveju nelaukite kito apsilankymo ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
- Ortodontines kapas išsiimti valgio, gėrimų, rūkymo metu.
- Nešiojant ortodontines kapas, dantų priežiūra iš esmės nesiskiria nuo įprastinės priežiūros. Dantis ir kapas valyti po kiekvieno valgio arba nesant galimybei, paskalauti burną ir kapas po tekančiu vandeniu.
- Dantims valyti naudokite įprastą minkštą dantų šepetėlį; vieno danties šepetėlį; tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį; skalavimo skystį.
- Plokštelę galima valyti su tuo pačiu ar kitu dantų šepetėliu ir neabrazyvia dantų pasta.
- Jeigu kapa įskilo ar sulūžo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite.
- Nenešiojant kapų, jos gali nebetikti ir jas gali reikėti keisti (gaminti naujas). Tokiu atveju, naujų kapų gamyba kainuos papildomai (pagal klinikoje tuo metu galiojantį patvirtintą kainyną).
- Jeigu kapa bus pamesta, tokios pačios kapos gamyba Jums kainuos papildomai (pagal klinikoje tuo metu galiojantį patvirtintą kainyną).
- Kapas reikia saugoti nuo naminių gyvūnų.
Nuėmus kapas ortodontinis gydymas nesibaigia. Jis pereina į stabilizacijos fazę. Norint palaikyti pasiektą rezultatą, pacientams yra gaminamos specialios, tik jiems pritaikytos retencinės plokštelės arba kapos. Taip pat priekiniai dantys sutvirtinami retencine vielute (reteineriu). Taigi, pacientai negali pamiršti šių retencijos periodo taisyklių.
Retencinių plokštelių priežiūra:
- Išimamas plokšteles ir retencines kapas rekomenduojama nešioti tik nakties metu. Nešioti kitokiu rėžimu galima tik tuo atveju, jei gydytojas duoda tokį nurodymą.
- Jei atsitiko taip, jog plokštelė ar kapa nebuvo nešiota naktį, rekomenduojama ją užsidėti tos pačios dienos metu bent keletai valandų.
- Plokštelės ir retencinės kapos valomos kiekvieną rytą po nešiojimo, išvalant jas dantų šepetėliu su pasta. Valant retencinę kapą jokiu būdu jos nespausti už kraštų, kadangi yra galimybė ją pažeisti – sulaužyti.
- Retencines plokšteles ar kapas laikyti kuo toliau nuo naminių gyvūnų.
- Plokštelę galima dezinfekuoti mirkant ją dezinfekciniuose tirpaluose, tačiau retencinės kapos mirkyti nepatartina, kadangi ji gali prarasti savo skaidrumą.
- Jei plokštelė ar kapa įskilo ar sulūžo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite.
- Pradėjus nešioti retencinę plokštelę gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju prieš atvykstant pas gydytoją rekomenduojamą plokštelę būti nešiojus bent 4 val., kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietas ir plokštelę koreguoti.
- Lankantis pas gydytoją visada būtina atsinešti retencines kapas ar plokštelę.
- Niekada nebandykite balinti dantų naudojant retencines kapas, nes jos visiškai tam netinkamos ir balinamasis gelis gali smarkiai pažeisti burnos gleivinę.
- Retencinė vielutė (reteineris):
- Profilaktinės apžiūros metu visada tikrinamas reteineris. Jeigu reteineris atsiklijuoja nuo dantų arba vielutė sulūžta anksčiau laiko, reikia nedelsiant atvykti pas gydytoją.
- Lankantis pas gydytoją nors ir nejaučiant, jog reteineris yra pažeistas, visada reikia atsinešti retencinę kapą ar plokštelę.
Tarpdančių priežiūra:
- Priklijavus retencinę vielutę, jos ir tarpdančių priežiūra yra būtina kaip ir kasdieninė dantų priežiūra.
- Valyti vielutę rekomenduojama su vieno danties šepetėliu, tarpdančių siūlu ar tarpdančių šepetėliu.
- Gydytojas odontologas arba burnos higienistas visada jums parinks tinkamą tarpdančių šepetėlį, su kuriuo būtina valytis tarpdančius kiekvieną vakarą.
- Vietoje tarpdančių šepetėlio visada, kaip alternatyvą, galima pasirinkti tarpdančių siūlą.
Gyd. odontologė - periodontologė, gydytojų komandos vadovė, klinikos įkūrėja
Gyd. odontologė - ortopedė
Burnos higienistė
Gyd. odontologas - ortodontas
Burnos higienistė
Gyd. odontologė
Gyd. Veido ir žandikaulių chirurgas
Gyd. odontologė-endodontologė
Gyd.odontologė
Privalumai
pagražėjusi šypsena
pagerėjęs dantų sukandimas
padidėjęs pasitikėjimas savimi
sumažėjusi ėduonies tikimybė
įtampos sumažėjimas žandikaulio sąnariuose
taisyklingas kramtymas, kvėpavimas
Mūsų darbai
Garantija
Rūpinamės savo klientų patogumu ir siekiame užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Aukštaitijos implantologijos klinikoje suteikiama ilgalaikė garantija dantų gydymui, implantacijos, protezavimo ir gydymo paslaugoms. Konsultacijos metu gydytojai įvertina individualią paciento dantų būklę, sudaro gydymo planą, nurodo gydymo procedūrų kainas ir informuoja apie dantų gydymui suteikiamas garantijas.
Rekomendacijos nešiojant ortodontines plokšteles
- Išimamos ortodontinės plokštelės yra pagamintos atsižvelgiant į burnos gleivinės ir dantų anatomijos ypatumus, todėl šios plokštelės gaminamos individualiai.
- Ortodontines plokšteles būtina nešioti visą parą.
- Pradėjus nešioti išimamas dantų plokšteles, gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis. Tačiau šie reiškiniai per kelias dienas turėtų išnykti.
- Rekomenduojama keletą dienų su plokštele burnoje garsiai skaityti, tam, kad greičiau įprastų aiškiai tarti garsus.
- Pradėjus nešioti ortodontinę plokštelę, gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju nelaukite kito apsilankymo ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Specialistas atliks plokštelės korekciją (pataisą). Kartais ją tenka pakartoti kelis kartus. Kiekvieną kartą, prieš atliekant korekciją, plokštelę būtina naudoti kramtant bent 4-6 val. iki procedūros, kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietą ir koreguoti plokštelę.
- Nešiojant plokštelę rekomenduojama su ja ir valgyti. Jeigu nemalonu valgyti su plokštele, ją reikia įdėti į dėžutę. Negalima plokštelės vynioti į servetėlę, dėti į kišenę ar kuprinę.
- Visą gydymo laiką negalima kąsti ir kramtyti kieto maisto, pvz., džiūvėsių, keptos duonos, gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan., nes plokštelė gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nerekomenduojamas lipnus maistas ir kramtomoji guma.
- Nerekomenduojama vienu metu valgyti karštą ir šaltą maistą, nes dėl plokštelės gamybai naudojamų medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi gali atsirasti įskilimų.
- Nešiojant plokštelę, dantų priežiūra iš esmės nesiskiria nuo įprastinės priežiūros. Dantis ir plokštelę valykite du kartus per dieną, dienos metu, pavalgius, reikia išsiimti plokštelę iš burnos ir išskalauti burną bei plokštelę.
- Dantims valyti naudokite: įprastą minkštą dantų šepetėlį; vieno danties šepetėlį; tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį; skalavimo skystį.
- Plokštelę galima valyti su tuo pačiu ar kitu kietu dantų šepetėliu su pasta ryte ir vakare.
- Jeigu plokštelė įskilo ar sulūžo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite.
- Plokštelę reikia saugoti nuo naminių gyvūnų.
Rekomendacijos nešiojant breketus
- Suklijavus breketus, po kelių valandų, dantys tampa jautrūs kandant ar kramtant, atsiranda tempimo ir veržimo jausmas. Pradinis dantų jautrumas trunka nuo kelių dienų iki savaitės, bet skausmas ilgainiui mažėja.
- Skausmui malšinti rekomenduojami nesteroidiniai priešuždegiminiai preparatai, pvz., paracetamolis, ibumetinas ir kt.
- Užklijavus breketus, keletą dienų vartokite itin minkštus produktus, nes medžiaga, kuria klijuojami breketai, kietėja 2-4 dienas.
- Pirmomis dienomis breketai ar krūminių dantų užraktai gali trinti ar net pažeisti lūpų, skruostų gleivinę. Vėliau ortodontinio gydymo metu minkštieji audiniai pripranta prie dirginimo.
- Naudokite ortodontinį vašką, juo uždenkite/apklijuokite kabę ar užraktą. Jeigu specialaus vaško neturite, breketus galite padengti vatos tamponėliu. Valydami dantis, vašką nuimkite, nes po juo gali kauptis maisto likučiai.
- Visą gydymo laiką negalima kąsti ir kramtyti kieto maisto, pvz., džiūvėsių, keptos duonos, riešutų, morkų, obuolių. Jei norite valgyti kietesnį maistą, jį reikėtų susmulkinti peiliu.
- Kramtomąją gumą galima kramtyti tol, kol ji tampa tąsi. Guma apvelia breketus, todėl daug sunkiau išsivalyti dantis. Jei traška sąnarys, kramtomos gumos geriau nekramtyti.
- Nešiojant breketus, dantų priežiūra iš esmės nesiskiria nuo įprastinės priežiūros. Dantis valykite du kartus per dieną, dienos metu, pavalgius išskalaukite burną vandeniu.
- Dantims valyti naudokite įprastą minkštą dantų šepetėlį; vieno danties šepetėlį; tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį; skalavimo skystį.
- Išvalius dantis, aplink breketus neturi likti maisto likučių. Bloga burnos higiena sukelia dantenų uždegimą ir dantų ėduonį. Prastai valant dantis, aplink breketus gali atsirasti balta emalės demineralizacijos juosta, kuri matoma nuėmus breketus.
- Nešiodami ortodontinius aparatus, venkite traumų. Pacientams, lankantiems kontaktinio sporto treniruotes, gaminamos specialios apsauginės kapos.
- Jeigu atsiklijavo kabė ar užraktas, išsprūdo ar duria viela, nelaukite kito apsilankymo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Nukritusią dalį būtinai atsineškite - galbūt ją pavyks priklijuoti ar pataisyti.
- Papildomus aparatus (pvz., elastikus, plokšteles ar kt.) turėkite kiekvieno apsilankymo metu.
Rekomendacijos po breketų nuėmimo
Nuėmus breketus ortodontinis gydymas nesibaigia. Jis pereina į stabilizacijos fazę. Norint palaikyti pasiektą rezultatą, pacientams yra gaminamos specialios, tik jiems pritaikytos retencinės plokštelės arba kapos. Taip pat priekiniai dantys sutvirtinami retencine vielute (reteineriu). Taigi, pacientai negali pamiršti šių retencijos periodo taisyklių.
Retencinių plokštelių priežiūra:
- Išimamas plokšteles ir retencines kapas rekomenduojama nešioti tik nakties metu. Nešioti kitokiu rėžimu galima tik tuo atveju, jei gydytojas duoda tokį nurodymą.
- Jei atsitiko taip, jog plokštelė ar kapa nebuvo nešiota naktį, rekomenduojama ją užsidėti tos pačios dienos metu bent keletai valandų.
- Plokštelės ir retencinės kapos valomos kiekvieną rytą po nešiojimo, išvalant jas dantų šepetėliu su pasta. Valant retencinę kapą jokiu būdu jos nespausti už kraštų, kadangi yra galimybė ją pažeisti – sulaužyti.
- Retencines plokšteles ar kapas laikyti kuo toliau nuo naminių gyvūnų.
- Plokštelę galima dezinfekuoti mirkant ją dezinfekciniuose tirpaluose, tačiau retencinės kapos mirkyti nepatartina, kadangi ji gali prarasti savo skaidrumą.
- Jei plokštelė ar kapa įskilo ar sulūžo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite.
- Pradėjus nešioti retencinę plokštelę gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju prieš atvykstant pas gydytoją rekomenduojamą plokštelę būti nešiojus bent 4 val., kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietas ir plokštelę koreguoti.
- Lankantis pas gydytoją visada būtina atsinešti retencines kapas ar plokštelę.
- Niekada nebandykite balinti dantų naudojant retencines kapas, nes jos visiškai tam netinkamos ir balinamasis gelis gali smarkiai pažeisti burnos gleivinę.
Retencinė vielutė (reteineris):
- Profilaktinės apžiūros metu visada tikrinamas reteineris. Jeigu reteineris atsiklijuoja nuo dantų arba vielutė sulūžta anksčiau laiko, reikia nedelsiant atvykti pas gydytoją.
- Lankantis pas gydytoją nors ir nejaučiant jog reteineris yra pažeistas, visada reikia atsinešti retencinę kapą ar plokštelę.
Tarpdančių priežiūra:
- Priklijavus retencinę vielutę, jos ir tarpdančių priežiūrą yra būtina kaip ir kasdieninė dantų priežiūra.
- Valyti vielutę rekomenduojama su vieno danties šepetėliu, tarpdančių siūlu ar tarpdančių šepetėliu.
- Gydytojas odontologas arba burnos higienistas visada jums parinks tinkamą tarpdančių šepetėlį su kuriuo būtina valytis tarpdančius kiekvieną vakarą.
- Vietoje tarpdančių šepetėlio visada kaip alternatyvą, galima pasirinkti tarpdančių siūlą.
Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime tel. 8 45 509 509
Pacientų atsiliepimai
Dėkoju už nuoširdumą ir sugrąžintą nuostabią šypseną! Visus savo pažįstamus ir draugus rekomendavau į šią nuostabią kliniką. Pasitikiu šia klinika ir žinau, kad aš čia visada sugrįšiu.
Didžiai esu nustebęs šios klinikos darbuotojų darbu, maloniu aptarnavimu. Be šių gydytojų nebūčiau turėjęs gražios šypsenos. Linkiu ir toliau sėkmingai darbuotis visam kolektyvui.
Ačiū už jaukią aplinką, sutikimą, malonų aptarnavimą. Ačiū už suteiktą šypseną, labai bijojau, tačiau Jūsų pastangomis atsikračiau visų dantų gydymo baimių.
Nuoširdus ačiū už profesionalumą. Senai turėjau problemų, tačiau tik Jūs padėjote ją išspręsti.
Noriu padėkoti chirurgams dar kartą už greitą ir profesionalų protinių dantų pašalinimą, konsultaciją. Labai džiaugiuosi ir tikrai rekomenduoju šią odontologijos kliniką! Ačiū!
Ypatingai profesionalus kolektyvas. Greita ir konkreti pagalba. Ačiū.
Dėkoju gydytojams M. Gutpetriui, A. Navikienei ir visam personalui už malonų aptarnavimą, už gražų bendravimą. Ačiū už suteiktą gražią šypseną.
Nuoširdus ačiū gydytojai Dovilei Marinskaitei už malonų gydymą ir puikius patarimus! Taip pat ačiū puikiam, mielam personalui! Jeigu net iš Vilniaus važiuoju gydytis, tai dėl to, kad kaina, kokybė, aplinka patys geriausi Lietuvoje.
Fantastiška! O kaip bijojau nė kiek neskaudėjo! Tik čia tvarkysius dantukus.