Estetinis plombavimas

Estetinis dantų plombavimas Panevėžyje

Estetinis dantų plombavimas padeda sukurti patrauklią šypseną, kurios nebereikia slėpti už sučiauptų lūpų ar prisidengus ranka. Šis gydymo metodas yra gana greitas ir paprastas, todėl jį renkasi nemažai pacientų. Jis tinkamas įvairaus amžiaus žmonės.dantu-estetinis-plombavimas

Estetinio plombavimo kainos svyruoja nuo 89 -169 Eur.

Priekinių dantų estetinis plombavimas, kaina ir trukmė priklauso nuo danties plombavimo ploto. Jei plombuojamas ne visas danties paviršius, kaina - 89 Eur., jei visas danties paviršius - estetinio plombavimo kaina 169 Eur. 

Dantų estetinis plombavimas – tai procedūra, kuri taikoma atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus dantis. Estetinio plombavimo metu yra pašalinami pažeisti danties audiniai, koreguojama dantų forma, dydis, spalva, mažinami tarpai tarp dantų. Estetinis plombavimas - tai dantų gydymas, kurio esmė yra išsaugoti kuo daugiau natūralių danties audinių, pašalinant tik tuos, kurie yra pažeisti ir nesuderinami su estetiška išvaizda.

Jei dantų pažeidimai labai dideli ir nėra galimybės jų atstatyti plombuojant rekomenduojamas estetinis protezavimas cirkonio keramikos laminatėmis ar vainikėliais.

Kokia dantų estetinio plombavimo kaina?

Estetinis dantų plombavimas, kaina ir trukmė priklauso nuo danties plombavimo ploto. Jei plombuojamas ne visas danties paviršius kaina  89 Eur., jei visas danties paviršius - estetinio plombavimo kaina 169 Eur.

Kai daug dantų yra nudilę, reikia pakelti sąkandį, dantys plobuojami pagal taip vadinamą pavaškavimą. Pirmojo vizito metu gydytojas įvertina dantų būklę ir aptaria galimus rezultatus su pacientu.
Tuomet nuimami dantų atspaudai ir dantų technikai laboratorijoje atlieka pavaškavimas ant paciento dantų modelio.
Sekančio vizito metu gydytojas pagal pavaškuotą dantų modelį iš laikinų medžiagų (dažniausiai plastmasės) perkelia būsimos restauracijos vaizdą ant paciento dantų. Tokiu būdu pacientas ir gydytojas gali įvertinti, kaip dantys atrodys po estetinio plombavimo, suderinti smulkiausias detales.
Vėliau dantys plombuojami nuolatinėmis estetinėmis plombomis. Po savaitės atliekamas galutinis plombų poliravimas.
Rekomenduojama kartą per metus atvykti estetinių plombų atnaujinimui poliruojant.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas?

Pradžioje mūsų specialistai detaliai išsiaiškina jūsų poreikius ir lūkesčius, atlieka reikiamus tyrimus ir sudaro gydymo planą. Estetinio plombavimo metu odontologas, naudodamas specialias plombines medžiagas, pašalina danties defektus ir sukuria naują, gražią jo išvaizdą. Visos medžiagos yra tepamos atskirais sluoksniais, taip atkartojant natūralius danties audinius, danties skaidrumą, kietumą, funkciją ir formą.

Kiek laiko trunka estetinis plombavimas?

Procedūros trukmė priklauso nuo to, kiek dantų jos metu yra koreguojama bei kiek dideli yra defektai. Galime apytiksliai įvardinti, kad vidutiniškai vieno danties estetinis plombavimas trunka nuo 30 minučių iki 2 valandų. Vieno apsilankymo metu galime atkurti 2-4 dantis.

Kokias atvejais tinkamas estetinis dantų gydymas?

Estetinis plombavimas atliekamas tuomet, kai pacientas nori turėti gražesnius dantis, arba tuomet, kai dantys yra nuskilę ir juos reikia atkurti. Pagrindinė sąlyga estetiniam dantų gydymui atlikti – tai tvirta ir stabili danties šaknis, ant kurios galima atstatyti net ir stipriai nulūžusį dantį.

Atvejai, kuriais yra atliekamas estetinis plombavimas:

  • kai paciento dantys yra netaisyklingų ir skirtingų formų;
  • kai dantys yra neproporcingų dydžių arba labai maži;
  • kai tarp dantų yra susiformavę dideli tarpai;
  • kai dantys yra išdygę iš dalies netaisyklingai;
  • kai paciento netenkina dantų spalva;
  • kai dantys yra nudilę.
Kada estetinis plombavimas mažiau efektyvus?

Estetinis plombavimas nerekomenduojamas tuo atveju, kai defektai yra labai dideli, pavyzdžiui, kai dantys yra ypač kreivi, geriau rinktis ortodontinį gydymą. Tiesinant estetinio plombavimo būdu reikėtų labai stipriai šlifuoti dantį, kad pasiektume gerą rezultatą, o tai būtų žala natūraliems audiniams. Taip pat estetinis plombavimas netinkamas tuomet, kai reikia atkurti daugiau nei pusė krūminio danties. Šiuo atveju geriau rekomenduojame rinktis protezavimą, kad dantis būtų tvirtesnis ir ilgaamžiškesnis. Plomba nebūtų pakankamai tvirta, kad ilgai atlaikytų didelius kramtymo krūvius.

Kokie yra estetinio plombavimo privalumai?
  • sukuriamas dailus, tiesus ir estetiškas dantis, atrodantis itin natūraliai;
  • atkuriama kramtymo funkcija ir pagerinama maisto smulkinimo kokybė;
  • išsaugomi sveiki danties audiniai, o pats dantis sustiprinamas;
  • estetinis plombavimas kaina – pigesnė paslauga, lyginant su alternatyvomis: ortodontija ar protezavimu;
  • greita procedūra, kurią galima atlikti per vieną apsilankymą pas odontologą;
  • mūsų naudojamos plombinės medžiagos yra sertifikuotos, tvirtos ir pačios aukščiausios kokybės;
  • estetinis plombavimas kai kuriais nesudėtingais atvejais gali tapti alternatyva ortodontiniam gydymui.
Ką pacientas gali jausti po procedūros?

Po estetinio dantų plombavimo pacientas gali jausti dantenų maudimą, jos gali būti paraudusios ar šiek tiek pakraujuoti.

Jeigu estetinio plombavimo metu jums buvo naikinami tarpai tarp dantų, tuomet kai kuriuos garsus galite tarti kiek neaiškiai, kol tartis prisitaikys prie pakitusios dantų padėties. Taip pat pradžioje galite matyti skirtumą tarp plombos ir natūralaus danties, kol neatsistato jo drėgmė. Paprastai visa tai trunka kelias dienas ir yra visiškai normalu. Jeigu jūs ilgiau jaučiate kokius nors nemalonius pojūčius, susisiekite su odontologu, kuris patars, kaip elgtis.

Kaip prižiūrėti estetiškai plombuotus dantis?

Estetiškai plombuotiems dantims rekomenduojame naudoti minkštą dantų šepetėlį, o parduotuvėje rinktis tokią dantų pastą, kuri savyje neturi didelių granulių (abrazyvinių medžiagų), galinčių subraižyti dantų paviršių ir panaikinti jų blizgesį. Dantis būtinai valykite dukart per dieną, naudokite dantų siūlą.

Taip pat rekomenduojame du kartus per metus apsilankyti profesionaliai burnos higienai, kurios metu bus pašalinamos apnašos ir nupoliruojamas plombų paviršius, kad šie labiau spindėtų.

Rekomendacijos po estetinio dantų plombavimo
  • Plombavimo dieną. Nevartoti dažančių maisto produktų (juodos kavos, burokėlių, raudono vyno ir pan.), nesidažyti lūpų. Nesibaiminkite, jei sunkiai tariate kai kuriuos garsus ar pastebėjote kalbos pakitimus. Burnos ir veido prisitaikymas prie atsiradusių pasikeitimų gali tęstis iki dviejų savaičių.
  • Estetiškai plombuotų dantų priežiūra. Dėl gausaus dažančių maisto produktų vartojimo estetinės plombos gali kaupti pigmentinį apnašą, tačiau tai dažniausiai pastebima gerokai mažiau lyginant su natūraliais dantimis. Siekdami sumažinti pigmentinio apnašo kaupimąsi, saikingai vartokite dažančius maisto produktus (kaip kava, arbata, sojos padažas, kario prieskoniu pagardintas maistas, mėlynės, raudonas vynas ir pan.). Atkreipiame dėmesį, kad dėl rūkymo restauracijos taip pat gali įgauti pilkšvą pigmentinį apnašą.
  • Patartina naudoti dantų pastą – mažo abrazyvumo dantų pastą. 
  • Nenaudokite:
    • Balinančių dantų pastų – jų sudėtyje yra rūgščių: Natrio rūgštusis karbonadas, citrinų rūgštis – tai subraižo estetinių plombų paviršių (pvz.: ,,Colgate, baking soda”, ,,Blend-a-med, soda bicarbonate”, ,,Aquafresh, bicarbonate of soda”);
    • Pastų su chlorheksidinu - (pvz.: ,,Lacalut sensitive”) – sudaro tamsų apnašą;
    • Pastų su soda - (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis (pvz.: ,,Paradontax original”) – braižo plombų paviršių, todėl estetinės plombos praranda blizgesį, gali kaupti pigmentinį apnašą;
  • Naudokite:
    • Dantų šepetuką – minkšto soft arba ultra soft kietumo. Elektriniai šepetėliai Jums padės masažuoti dantenas. Naudokite vertikalius sukamuosius (venkite horizontalių) valymo judesius;
    • Tarpdančių siūlą – patartina vaškuotą ir naudoti kasdien; esant didesniems tarpams tarp dantų, po protezais, breketais – įvairaus dydžio tarpdančių šepetukus, dantenų krašto šepetukus, burnos irigatorių – waterpik;
    • Skalavimo skystį – mažina mikroorganizmų kiekį, gerina burnos ertmės kvapą. Patartina be alkoholio, kad apsaugotume nuo restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidratacijos (vandens netekimo). Be to, alkoholis gali minkštinti estetines plombas ir skatinti jų mikropralaidumą;
    • Natrio fluoridą – atkreipkite dėmesį, kad dantų pastos ir burnos skalavimo skyščio sudėtyje būtų natrio fluoridas, o ne alavo fluoridas (angl. “Stannous fluoride”) arba parūgštintas fosfato fluoridas (angl. “Acidulated phosphate fluoride”);
  • Apsauginės kapos. Jei gydytojo nuožiūra Jums buvo skirtos apsauginės kapos ant dantų (pvz.: dėl bruksizmo – nesąmoningo dantų griežimo naktį) estetinių restauracijų apsaugai būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.
  • Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas (vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną, butelių kamščius, vytintą mėsą ir pan.). Tai suteikia papildomą krūvį ir dantys gali nuskilti, jeigu dantys jautrūs – dantų jautrumui sumažinti naudoti specialų dantų kremą.
  • Padidėjus dantų jautrumui, pastebėjus jų spalvos pakitimus, įskilus ar nuskilus plomboms, atsiradus skausmui ir pan. neatidėliotinai kreipkitės į kliniką.

Mūsų darbai

Paslaugos

Estetinis priekinio danties plombavimas

Estetinio plombavimo metu odontologas, naudodamas specialias plombines medžiagas, pašalina danties defektus ir sukuria naują, gražią jo išvaizdą.

Paslaugos trukmė: 1 val.
Paslaugos kaina: 0 - 0 €

Garantija

Rūpinamės savo klientų patogumu ir siekiame užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Aukštaitijos implantologijos klinikoje suteikiama ilgalaikė garantija dantų gydymui, implantacijos, protezavimo ir gydymo paslaugoms. Konsultacijos metu gydytojai įvertina individualią paciento dantų būklę, sudaro gydymo planą, nurodo gydymo procedūrų kainas ir informuoja apie dantų gydymui suteikiamas garantijas.

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime tel. 8 45 509 509

Pacientų atsiliepimai