Estetinis plombavimas

Estetinis dantų gydymas padeda sukurti patrauklią šypseną, kurios nebereikia slėpti už sučiauptų lūpų ar prisidengus ranka. Šis gydymo metodas yra gana greitas ir paprastas, todėl jį renkasi nemažai pacientų. Jis tinkamas įvairaus amžiaus žmonės. Estetinis plombavimas – tai procedūra, kurios metu yra pašalinami pažeisti danties audiniai, koreguojama dantų forma, dydis, padėtis, spalva, mažinami tarpai tarp dantų. Jos esmė yra išsaugoti kuo daugiau natūralių danties audinių, pašalinant tik tuos, kurie yra pažeisti ir nesuderinami su estetiška išvaizda.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas?

Pradžioje mūsų specialistai detaliai išsiaiškina jūsų poreikius ir lūkesčius, atlieka reikiamus tyrimus ir sudaro gydymo planą. Estetinio plombavimo metu odontologas, naudodamas specialias plombines medžiagas, pašalina danties defektus ir sukuria naują, gražią jo išvaizdą. Visos medžiagos yra tepamos atskirais sluoksniais, taip atkartojant natūralius danties audinius, danties skaidrumą, kietumą, funkciją ir formą.

Kiek laiko trunka estetinis plombavimas?

Procedūros trukmė priklauso nuo to, kiek dantų jos metu yra koreguojama bei kiek dideli yra defektai. Galime apytiksliai įvardinti, kad vidutiniškai vieno danties estetinis plombavimas trunka nuo 30 minučių iki 2 valandų. Vieno apsilankymo metu galime atkurti 2-4 dantis.

Kokias atvejais tinkamas estetinis dantų gydymas?

Estetinis plombavimas atliekamas tuomet, kai pacientas nori turėti gražesnius dantis, arba tuomet, kai dantys yra nuskilę ir juos reikia atkurti. Pagrindinė sąlyga estetiniam dantų gydymui atlikti – tai tvirta ir stabili danties šaknis, ant kurios galima atstatyti net ir stipriai nulūžusį dantį.

Atvejai, kuriais yra atliekamas estetinis plombavimas:

 • kai paciento dantys yra netaisyklingų ir skirtingų formų;
 • kai dantys yra neproporcingų dydžių arba labai maži;
 • kai tarp dantų yra susiformavę dideli tarpai;
 • kai dantys yra išdygę iš dalies netaisyklingai;
 • kai paciento netenkina dantų spalva;
 • kai dantys yra nudilę.

 

Kada estetinis plombavimas mažiau efektyvus?

Estetinis plombavimas nerekomenduojamas tuo atveju, kai defektai yra labai dideli, pavyzdžiui, kai dantys yra ypač kreivi, geriau rinktis ortodontinį gydymą. Tiesinant estetinio plombavimo būdu reikėtų labai stipriai šlifuoti dantį, kad pasiektume gerą rezultatą, o tai būtų žala natūraliems audiniams. Taip pat estetinis plombavimas netinkamas tuomet, kai reikia atkurti daugiau nei pusė krūminio danties. Šiuo atveju geriau rekomenduojame rinktis protezavimą, kad dantis būtų tvirtesnis ir ilgaamžiškesnis. Plomba nebūtų pakankamai tvirta, kad ilgai atlaikytų didelius kramtymo krūvius.

Kokie yra estetinio plombavimo privalumai?
 • sukuriamas dailus, tiesus ir estetiškas dantis, atrodantis itin natūraliai;
 • atkuriama kramtymo funkcija ir pagerinama maisto smulkinimo kokybė;
 • išsaugomi sveiki danties audiniai, o pats dantis sustiprinamas;
 • estetinis dantų gydymas – pigesnė paslauga, lyginant su alternatyvomis: ortodontija ar protezavimu;
 • greita procedūra, kurią galima atlikti per vieną apsilankymą pas odontologą;
 • mūsų naudojamos plombinės medžiagos yra sertifikuotos, tvirtos ir pačios aukščiausios kokybės;
 • estetinis plombavimas kai kuriais nesudėtingais atvejais gali tapti alternatyva ortodontiniam gydymui.
Ką pacientas gali jausti po procedūros?

Po estetinio dantų gydymo pacientas gali jausti dantenų maudimą, jos gali būti paraudusios ar šiek tiek pakraujuoti. Jeigu estetinio plombavimo metu jums buvo naikinami tarpai tarp dantų, tuomet kai kuriuos garsus galite tarti kiek neaiškiai, kol tartis prisitaikys prie pakitusios dantų padėties. Taip pat pradžioje galite matyti skirtumą tarp plombos ir natūralaus danties, kol neatsistato jo drėgmė. Paprastai visa tai trunka kelias dienas ir yra visiškai normalu. Jeigu jūs ilgiau jaučiate kokius nors nemalonius pojūčius, susisiekite su odontologu, kuris patars, kaip elgtis.

Kaip prižiūrėti estetiškai plombuotus dantis?

Estetiškai plombuotiems dantims rekomenduojame naudoti minkštą dantų šepetėlį, o parduotuvėje rinktis tokią dantų pastą, kuri savyje neturi didelių granulių (abrazyvinių medžiagų), galinčių subraižyti dantų paviršių ir panaikinti jų blizgesį. Žinoma, dantis būtinai valykite dukart per dieną, naudokite dantų siūlą. Taip pat rekomenduojame du kartus per metus apsilankyti profesionaliai burnos higienai, kurios metu bus pašalinamos apnašos ir nupoliruojamas plombų paviršius, kad šie labiau spindėtų.

Mūsų darbai

Paslaugos

Estetinis priekinio danties plombavimas

Estetinio plombavimo metu odontologas, naudodamas specialias plombines medžiagas, pašalina danties defektus ir sukuria naują, gražią jo išvaizdą.

Paslaugos trukmė: 1 val.
Paslaugos kaina: 89 - 165 €

Garantija

Rūpinamės savo klientų patogumu ir siekiame užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Aukštaitijos implantologijos klinikoje suteikiama ilgalaikė garantija dantų gydymui, implantacijos, protezavimo ir gydymo paslaugoms. Konsultacijos metu gydytojai įvertina individualią paciento dantų būklę, sudaro gydymo planą, nurodo gydymo procedūrų kainas ir informuoja apie dantų gydymui suteikiamas garantijas.

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime tel. 8 45 509 509

Pacientų atsiliepimai