MENIU

Odontologija

odontologijos klinika panevezyje
dantu protezavimas panevezyje

Parodontozės gydymas

Parodontozės gydymas Aukštaitijos implantologijos klinikoje – efektyvi ir veiksminga priemonė, sugrąžinanti spindinčią šypseną. Parodontozė (lėtinis periodontitas) – tai infekcinė liga, kurią sukelia bakterijos. Kai paciento individuali burnos higiena nėra pakankama ar taisyklinga, dantų paviršiuose kaupiasi minkštas apnašas, kuriame laikui bėgant mikroorganizmų koncentracija didėja. Jeigu apnašas neišvalomas įprastomis higienos priemonėmis, dantenos paburksta, pradeda kraujuoti. Vėliau vyksta minkšto apnašo mineralizacija – jo virtimas akmeniu. Akmuo formuojasi ant dantų ne tik virš dantenų, bet ir po jomis. Negydoma būklė sunkėja ir pradeda tirpti dantis laikantis žandikaulio kaulas. 

BENT VIENAS IŠ ŠIŲ POŽYMIŲ RODO, KAD GALITE SIRGTI PARODONTOZE

  • Mano dantenos paraudusios;
  • Atsirado dantų jautrumas šaltam ar karštam maistui;
  • Mano dantenos kraujuoja;
  • Dantų šaknys apsinuoginusios;
  • Atsirado vieno ar kelių dantų paslankumas;
  • Vargina nemalonus burnos kvapas;
  • Pasikeitė dantų padėtis;

Atlikti PARODONTOZĖS (lėtinio periodontito) paplitimo Lietuvoje tyrimai rodo,  kad net 90% žmonių turi tam tikro sunkumo šios ligos požymių, o 45% žmonių vyresnių nei 35 metai serga sunkia lėtinio periodontito forma.

PIRMA GYDYMO STADIJA

PIRMA STADIJA – tai bene ilgiausia gydymo stadija. Periodontito gydymas prasideda nuo akmenų ir minkšto apnašo valymo, dantų bei dantų šaknų poliravimo procedūrų. Šis etapas vadinamas nechirurginiu periodontito gydymu ir reikalauja kelių paciento vizitų su 1-2 savaičių intervalu. Valymas atliekamas atlikus vietinę nejautrą naudojant šiuolaikišką ultragarsinį instrumentą. Jau po pirmojo vizito burnos higienistė parenka optimalias higienos priemones, paaiškina, kaip teisingai valytis dantis namuose. Taip pat atliekami paruošiamieji protezavimo darbai ( nuimami nekokybiški protezai, atliekamas laikinas protezaviams), šalinami dantys, atliekamas endodontinis gydymas ir pan. Tai svarbiausia stadija, kai gydymas gali ir pasibaigti ir chirurginis gydymas dažnai nereikalingas.

Galima reakcija po gydymo:

• Atsirado arba sustiprėjo dantų jautrumas šaltam, karštam, saldžiam ar rūgščiam maistui. Toks jautrumas yra normali reakcija ir praeina savaime per 2-3 savaites.

• Šiek tiek apsinuogino dantų šaknų paviršiai, nes patinusios dantenos sugijo ir atsitraukė prie šaknies.  Svarbiausia suprasti, kad periodontologiniu gydymu bandoma apskritai išsaugoti Jūsų dantis nuo neišvengiamo pašalinimo, tad estetika turėtų būti antraeilis dalykas.

ANTRA GYDYMO STADIJA

ANTRA STADIJA pradedama praėjus 3 mėn. nuo pirmosios pabaigos, kartais ir po 4-6 savaičių. Šio laikotarpio metu negilios kišenės gali visai išnykti, o gilios – žymiai sumažėti.

Jeigu gilios periodontologinės kišenės išlieka, reikalinga chirurginė jų korekcija, vadinama lopo operacija. Ji vyksta taip – pritaikius vietinę nejautrą atkeliamos dantenos ir prieinama prie giliau esančių akmenų, kurių buvo neįmanoma išvalyti profesionalios higienos metu. Dantų šaknų paviršiai operacijos metu gerai matomi, todėl yra visos galimybės kokybiškai nuvalyti akmenis ir išvalyti infekuotus audinius. Po kruopštaus išvalymo dantenos grąžinamos atgal prie dantų ir sutraukiamos siūlėmis.

Kuo efektyvus šis gydymo metodas?
Tai šiuolaikinis gydymo metodas, kurio metu ne tik išsaugomas sveikas likęs kaulas, bet ir atnaujinama dalis prarasto kaulo kiekio apie dantis. Tokie dantys sutvirtėja ir funkcionuoja ilgiau.

Protezavimo stadija – nuolatinis protezavimas gali būti atliekamas tik po lėtinio periodontito gydymo.

TREČIA GYDYMO STADIJA

TREČIA STADIJA - Palaikomasis gydymas – tai bene svarbiausia gydymo fazė, kuri truks tol, kol bus bent vienas nuosavas dantis ar implantas. Lėtinis periodontitas – tai infekcinė liga ir bakterijos turi būti šalinamos nuolat. Palaikomasis gydymas reikalingas tam, kad ateityje būtų išvengta ligos pasikartojimo. Jeigu dantų apnašos vėl kaupiasi ant dantų paviršių, įvyksta dantenų infekavimas ir ligos atsinaujinimas. Jeigu susergama pakartotinai, liga dažniausiai vystosi labai greitai ir tuomet sunkiau pasiduoda gydymui. Pakartotiniam dantų uždegimui išvengti, būtina periodiškai atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą bei palaikyti burnos ertmės imuninę apsaugą. Palaikomojo gydymo dažnis gali būti nuo 1 iki 4 kartų per metus.


Siūlomos procedūros


Parodontozės gydymas