Periodontito gydymas

Profesionalus periodontito gydymas Panevėžyje

Dažnam iš mūsų išgirdus periodontito, liaudiškai - parodontozės, diagnozę pasišiaušia plaukai. Jie iškart ima save įsivaizduoti be dantų ir mano, kad tai - vienintelis ir neišvengiamas scenarijus. Tačiau iš tikrųjų periodontitas (parodontozė) yra išgydoma liga. Laiku ją pastebėjus ir nedelsiant ėmusis aktyvių veiksmų, galima sustabdyti jos progresavimą ir žalą dantims bei burnos sveikatai.periodontitas

Periodontitas – tai tokia liga, kuri atsiranda ne staiga, o vystosi daugelį metų. Kai pasirodo pirmieji jos požymiai, dažnas žmogus į juos net nekreipia dėmesio. Tuomet liga progresuoja.

Dantenų kraujavimas, valantis dantis, - vienas iš pirmųjų periodontito požymių, rodančių, kad burnoje dėl nepakankamos burnos higienos, vystosi uždegiminiai procesai.

Parodontozės gydymas yra efektyvus tik kartu bendradarbiaujant gydytojui ir pacientui. Pacientai, kuriems nustatytas periodontitas, turi permąstyti savo gyvenseną ir imtis pokyčių, norėdami pasiekti gerų rezultatų. Gydymo odontologo kėdėje - nepakanka, reikia paisyti specialisto duotų nurodymų ir vykdyti juos namuose.

Parodontozės gydymas vyksta skirtingais metodais: chirurginiu arba nechirurginiu. Dažniausiai viskas priklauso nuo to, kaip stipriai liga yra pažengusi.

Pirminis tikslas visuomet yra sumažinti burnoje esančių bakterijų kiekį, dėl ko iškart sumažėja uždegimo lygis. Tai atliekama pašalinant minkštas ir kietas dantų apnašas, prisitvirtinusias ne tik matomose vietose, bet ir pasislėpusias po dantenomis bei giliose kišenėse. Tai yra nechirurginis metodas, kuris naudojamas lengvos ar vidutinės periodontito ligos atveju. Paprastai toks „generalinis valymas“ atliekamas ne vieną kartą, kol pašalinami visi nešvarumai. Po jo pacientas greitai pajaučia palengvėjimą, pastebi, kad nustoja kraujuoti dantenos, sumažėja jų paraudimas ir jautrumas, o, svarbiausia, sumažėja dantų paslankumas.

Kai liga yra stipriai pažengusi, tuomet yra taikomas chirurginis gydymas - dantenų atkėlimas ir uždegiminių židinių valymas. Šis gydymas dar vadinamas „lopo operacija“.

Kas yra parodontozė arba periodontitas?

Dantenų paburkimas, kraujavimas valant dantis- pirmi periodontito požymiai. Periodontitas, dar kitaip visuomenėje dažniau vadinamas parodontoze, yra burnos liga, kuri pažeidžia ne tik dantenas, bet ir dantį supantį kaulą, kitus atraminius audinius. Paprastai pakitimai burnoje prasideda pamažu ir pirmiausiai žmogus suserga gingvitu. Tai yra bakterinė infekcija, kuri pakenkia paviršiniams audiniams – dantenoms. Jeigu gingvitas nėra gydomas, jis paūmėja ir pereina į periodontitą.

Kokiais šiuolaikiniais odontologijos metodais gydomas periodontitas?

Lyginant su tuo, kas buvo prieš kelis dešimtmečius, šiais laikais naudojame labai pažangius metodus ir prietaisus, žymiai pagerinančius parodontozės profilaktiką ir gydymą. Pavyzdžiui, ultragarsinis skaleris padeda efektyviai pašalinti burnoje susikaupusias bakterijas, kurių perteklius ir tampa parodontozės pradžia. Taip pat atliekame periopatogenų testą, kurį siunčiame į Vokietijos laboratoriją. Pagal gautus rezultatus matome tikruosius parodontozės sukėlėjus, todėl galime parinkti tinkamus antibiotikus. O nuosavų audinių greitesniam atkūrimui naudojame PRGF technologiją, kuri stipriai padidina gydymo sėkmingumą, sumažina paciento jaučiamą skausmą ir diskomfortą.

Kaip vystosi periodontitas (parodontozė)?

Dantenų ligos pasireiškia tuomet, kai burnoje kaupiasi apnašos, kurios nėra laiku ir tinkamai pašalinamos ir galiausiai jose esančios bakterijos ima kenkti dantenoms, dantims ir juos prilaikantiems audiniams. Normaliu atveju dantys mūsų burnoje laikosi itin tvirtai ir stabiliai, nes juos žandikaulio kaule prilaiko specialūs periodonto raiščiai ir dar apglėbia dantenos. Taigi, dantis jaučiasi saugiai. 

Burnoje besikaupiančios apnašos pirmiausiai pakenkia dantenoms.  Vėliau aplink dantį besikaupiančios apnašos slenka žemyn ir pasiekia gilesnius audinius. Ten sukelia uždegimą ir kraujavimą. Dantenos aplink dantis tampa laisvesnės, todėl čia susiformuoja „kišenės“, kuriose mielai apsigyvena bakterijos. Jeigu ir toliau leidžiame joms nevaržomai šeimininkauti mūsų burnoje, tuomet jos puola dantį prilaikantį periodonto raištį ir patį kaulą. Dantis ima klibėti. Galiausiai, nieko nesiimant, žmogus praranda dantį.

Kokie yra parodontozės požymiai?

Parodontozė prasideda tyliai ir kurį laiką nėra matyti jokių požymių, todėl vienintelis būdas ją pastebėti yra reguliariai lankytis pas odontologą.

Ligai pažengus, ji pasireiškia tokiais požymiais:

  • dantenų paraudimas ir pabrinkimas;
  • dantenų kraujavimas;
  • dantų jautrumas;
  • diskomfortas;
  • blogas burnos kvapas;
  • dantenų atsitraukimas;
  • danties šaknies apsinuoginimas;
  • dantenų kišenių susiformavimas;
  • dantenų pūliavimas;
  • dantų „laisvumas“, klibėjimas.
Kokie žmonės labiau linkę sirgti parodontoze?

Svarbiausia parodontozės priežastis yra nepakankama burnos higiena. Tačiau parodontozės įtaka ir jos pasireiškimo mastas gali būti didesnis žmonėms, kurie turi silpnesnį imunitetą, daug rūko, serga diabetu bei kitomis ligomis.

Koks parodontozės gydymas - nechirurginiu būdu?

Nechirurginis gydymas atliekamas esant lengvai ar vidutinei parodontozės stadijai. Jo metu pašalinamos dantų apnašos, akmenys, audiniai išvalomi ir dezinfekuojami specialiais instrumentais bei ultragarsiniu skaleriu. Gydymas pakartojamas po kelių savaičių ir kartojamas kas 3 mėnesiai.

Koks parodontozės gydymas - chirurginiu būdu?

Chirurginis gydymas atliekamas esant vidutinei ar sunkiai parodontozės stadijai. Šis gydymas dar vadinamas „lopo operacija“. Naudojant chirurginius instrumentus yra atveriamos dantenos ir pašalinami po jomis giliai besislepiantys nešvarumus, akmenys bei uždegimo paveikti židiniai.

Ar galima panaikinti jau esamus parodontozės padarinius?

Sustabdžius parodontozę, šiuolaikinė medicina leidžia ištaisyti padarytą žalą. Jeigu liga stipriai pažeidė kaulą, atliekama kaulo augmentacija ir priauginamas dirbtinis kaulas, taip padidinant jo apimtį. Jeigu žmogus dėl parodontozės prarado dantis, juos galima atkurti implantais. Taigi, parodontozę galima išgydyti, o jos padarinius panaikinti ir vėl džiaugtis gražiais dantimis.

Paslaugos

Konsultacija dėl periodontito gydymo

Konsultacijos metu gydytojas įvertins Jūsų dantų ir burnos ertmės būklę bei paskirs tinkamiausią periodontito gydymo būdą Jums.

Paslaugos trukmė: 15 min.
Paslaugos kaina: 29 €

Garantija

Rūpinamės savo klientų patogumu ir siekiame užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Aukštaitijos implantologijos klinikoje suteikiama ilgalaikė garantija dantų gydymui, implantacijos, protezavimo ir gydymo paslaugoms. Konsultacijos metu gydytojai įvertina individualią paciento dantų būklę, sudaro gydymo planą, nurodo gydymo procedūrų kainas ir informuoja apie dantų gydymui suteikiamas garantijas.

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime tel. 8 45 509 509

Pacientų atsiliepimai