MENIU

Odontologija

odontologijos klinika panevezyje
dantu protezavimas panevezyje

Profesionali burnos higiena

Norint ilgą laiką išlaikyti sveikus ir gražius dantis, būtina profesionali burnos higiena, sauganti nuo dantų karieso ir periodonto („parodontozės“) ligų, naikinanti nemalonų burnos ertmės kvapą. Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą (akmenis), nupoliruoti plombas ir sekti burnos gleivinės būklę. Profesionalią burnos higieną Aukštaitijos implantologijos klinikoje atlieka licencijuotas specialistas – burnos higienistas.

Profesionalią profilaktikos programą sudaro:

 1. Burnos gleivinės įvertinimas.
 2. Karieso diagnostika.
 3. Profesionalus dantų ir implantų nuvalymas.
 4. Fluoro aplikacijos ir silantavimas.
 5. Individualių burnos higienos priežiūros priemonių parinkimas.
 6. Burnos priežiūros pamoka.

Profesionali burnos higiena mūsų klinikoje atliekama naudojant:

 • EMS šveicarišką ultragarsinį skaldiklį, skirtą pašalinti kietuosius viršdanteninius ir podanteninius dantų akmenis. Ultragarsinis antgaliukas gali būti aušinamas ne tik vandeniu, bet ir antibakteriniais tirpalais, todėl dar labiau kovojama su periodonto bakterijomis.
 • Rankinius periodontologinius instrumentus, skirtus pašalinti minkštą dantų apnašą, kietą dantų apnašą bei šaknų paviršiams nulyginti. Naudojami tik patys geriausi LM-Instruments ir American eagle firmų instrumentai.
 • Esant pigmentiniam apnašui ant dantų paviršių, naudojama Šveicarijoje, EMS firmos pagaminta AIR-FLOW sodapūtė. Šios technologijos esmė – naudojant suspaustą orą iš sodapūtės išpurškiama soda sumaišyta su vandeniu. Tokiu būdu nuo visų danties paviršių labai efektyviai nuvalomas minkštas apnašas. O svarbiausia nėra jokio dantų jautrumo po procedūros.
 • Jei dantenos uždegiminės, paburkusios, kraujuoja arba turite dantų implantų, gali būti naudojamas pats naujausias EMS firmos kūrinys - PERIO – FLOW. Tai  labai panaši sistema į AIR-FLOW. Naudojama daug smulkesnė soda ~25µm, Svarbiausia PERIO – FLOW funkcija yra bakterijų biofilmo sunaikinimas nuo danties ar implanto paviršiaus.

Po burnos ertmės higienos procedūros:

 • dantenos gali būti sudirgusios ir kelias dienas kraujuoti;
 • dantys gali būti jautresni terminiams dirgikliams;
 • po procedūros reikėtų atsisakyti aštraus ir kieto maisto;
 • dantis valyti minkštu šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą;
 • norint, kad dantenos greičiau gytų, rekomenduojama burną skalauti profilaktiniais skalavimo skysčiais, o gydomuosius skalavimo skysčius naudoti tik paskyrus specialistui;
 • dantenų būklė normalizuojasi po dviejų savaičių.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos ertmės higieną?

Tai priklauso nuo asmeninės burnos ertmės higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų užsilaikymo sąlygų.
Atsižvelgiant į šias sąlygas, procedūra gali būti atliekama 1-3 kartus per metus (jei dantų akmenys nelinkę susidaryti, užtenka ir vieno karto per metus, o jei yra periodonto problemų, lankytis reikia kas 3-4 mėn.).


Siūlomos procedūros


Profesionali burnos higiena

Trukmė: 00:30 - 01:00