Burnos higiena ir dantų balinimas gera kaina
Kas nesvajoja turėti gražių baltų dantų? Jie ne tik papuošia žmogaus šypseną, bet ir automatiškai mūsų smegenyse yra susiejami su gera sveikata. Tai - profesionali burnos higiena, kuri atlieka švarinimo, dezinfekavimo funkcijas bei ėduonies ir periodonto ligų profilaktiką bei dantų balinimas, atliekamas šiuolaikinėmis ir moksliniais tyrimais paremtomis priemonėmis.
Profesionali burnos higiena yra reikalinga visiems žmonėms be išimties, nesvarbu, kaip gerai jūs dantis prižiūrite namuose. Vis tiek egzistuoja vietos, kurių paprastas dantų šepetėlis nepasiekia. Be to, ne visi nešvarumai gali būti lengvai išvalomi naminėmis priemonėmis. Profesionali burnos higiena atliekama kaip ėduonies ir periodonto ligų profilaktika. Jos metu ne tik išvalomi nešvarumai, bet ir apžiūrima burnos būklė, stebimi atsiradę pakitimai. Dantų higiena taip pat yra reikalinga prieš pradedant ortodontinį gydymą, implantaciją ir kitas procedūras.
Profesionalios burnos higienos privalumai:
- pašalinamos apnašos, kurių negalima nuvalyti paprastu dantų šepetėliu;
- pašalinamos neestetiškai atrodančios pigmentinės dėmės;
- išvalyti dantys atrodo daug gražesni, jie natūraliai spindi, yra šviesesni;
- užkertamas kelias periodonto ligų formavimuisi ar tolesniam vystymuisi;
- nustatomi ankstyvi pakitimai, todėl gydymas yra lengvesnis, greitesnis ir pigesnis.
Burnos higiena atliekama 1-2 kartus per metus. Tačiau, jeigu Jums diagnozuotas periodontitas, Jūs nešiojate breketus ar yra kitos priežastys, tuomet specialistas Jums gali rekomenduoti burnos higieną atlikti ir 3-4 kartus per metus.
Galutinė burnos higienos kaina priklauso ar Jums reikalingas nuskausminimas, ar turite implantų, ar reikalingas poliravimas ar reikia padengti jautrius dantis fluoru. Jei atliekant burnos higieną gausiai kraujuoja, yra uždegiminiai procesai, paskiriami burnos skalavimo skysčiai ir procedūrą būtina pakartoti po 2 savaičių, kartais reikia ir trečio karto dar po 2 savaičių.
Dantų balinimas - visų pirma yra estetinė, o ne gydomoji procedūra. Todėl labai svarbu prieš balinant dantis pasitarti su burnos higienistu ar odontologu. Dantų baltumą išlaikyti galima 1-3 metus, bet tai labai priklauso, kaip pacientas prižiūri dantis, kokį maistą vartoja.
Dantų balinimas ir kaina priklauso nuo kokį balinimo metodą pacientas pasirinks. Mūsų klinikoje naudojame šiuos dantų balinimo metodus:
1. Dantų balinimas kapomis. Paprasta, saugi procedūra, atliekama namuose. Pacientui pagaminamos kapos, kurias jis turi pripildyti balinančiu geliu, užsidėti ir su jomis miegoti naktį. Dantų balinimas kapomis namuose mažiau invazyvus, balinimo procesas vyksta fiziologinėje terpėje, dalyvaujant seilėms, balinimo gelyje mažesnė koncentracija peroksido. Dantų balinimo kapomis eiga namuose yra labai paprasta: pripildyti kapas balinamuoju geliu; kelias valandas ar per naktį jas dėvėti (pagal duotus specialisto nurodymus). Toks balinimas trunka 5-10 dienų.
2. Dantų balinimas Philips Zoom sistema. Jei pacientas nori rezultato iškart, rekomenduojamas Philips Zoom balinimas kabine. Pirmiausiai dantys padengiami balinamuoju geliu, o tuomet yra panaudojamas lazeris, kuris suaktyvina gelio poveikį. Dažniausiai užtenka vienos procedūros, kuri trunka iki 2 valandų. Tai - naujausia ir moderniausia dantų balinimo technologija:
- jos metu nėra pažeidžiami danties audiniai, kinta tik jo viršutinio sluoksnio atspalvis;
- po balinimo dauguma pacientų nejaučia jokio skausmo ar jautrumo;
- dantų spalva gali pašviesėti net iki 6-7 atspalvių;
- balinamojo gelio sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato, kalio nitrato ir fluorido. Šios medžiagos mažina dantų jautrumą saugo dantų emalį.
Svarbu! Dantys išbals tik iki tam tikro lygio, jei žmogus nori akinamai baltos dantų spalvos, rekomenduojame dantų protezavimą laminatėmis.
Galutinė burnos higienos kaina priklauso ar Jums reikalingas nuskausminimas, ar turite implantų, ar reikalingas poliravimas ar reikia padengti jautrius dantis fluoru. Jei atliekant burnos higieną gausiai kraujuoja, yra uždegiminiai procesai, paskiriami burnos skalavimo skysčiai ir procedūrą būtina pakartoti po 2 savaičių, kartais reikia ir trečio karto dar po 2 savaičių. Profesionalios burnos higienos kaina prasideda nuo 59 Eur.
Dantų balinimas ir kaina priklauso nuo kokį balinimo metodą pacientas pasirinks. Mūsų klinikoje naudojame šiuos dantų balinimo metodus:
Dantų balinimas kapomis. Šio balinimo kainą sudaro pagamintos kapos (abiejų žandikaulių kapos kainuoja 139 Eur.) bei balinimo medžiaga (kaina apie 14 Eur.) parduodama švirkštais.
Dantų balinimas Philips Zoom sistema. Šio balinimo kaina 249 Eur.
Pacientas pasirenka, kuris balinimo būdas jam patogiausias.
Dantis balinti nerekomenduojama vaikams iki 18 metų, nėščiosioms ar maitinančioms mamoms, pacientams, nešiojantiems breketus, jei yra sugedusių dantų, taip pat kam labai jautrūs dantys, ar apnuogintos dantų šaknys, alergiškiems peroksidui asmenims. Svarbu pažymėti, kad dantų plombos ar karūnėlės nebalinamos, todėl pacientams, kurie turi daug plombų ar karūnėlių matomose vietose, turėtų apsispręsti, kad po balinimo reiks juos pakeisti. Bet kuriuo kitu atveju atvykite pas mus pasitarti ir specialistai pasakys, ar balinimas jums galimas ir reikalingas.
Mūsų klinikoje yra naudojamas ne vienas dantų balinimo metodas. Jums atvykus pas specialistą, pirmiausiai jis apžiūrės jūsų dantis ir tuomet patars, kokią dantų balinimo priemonę jūsų atveju yra geriau rinktis.
- Dantų balinimas lazeriu. Atliekamas odontologo kabinete vieno apsilankymo metu. Pirmiausiai dantys padengiami balinamuoju geliu, o tuomet yra panaudojamas lazeris, kuris suaktyvina gelio poveikį. Dažniausiai užtenka vienos procedūros, kuri trunka iki 1 valandos.
- Dantų balinimas kapomis. Paprasta, saugi procedūra, atliekama namuose. Pacientui pagaminamos kapos, kurias jis turi pripildyti balinančiu geliu, užsidėti ir su jomis miegoti naktį. Toks balinimas trunka 5-10 dienų.
- Dantų balinimas lempa. Atliekamas odontologo kėdėje. Jo metu dantys padengiami balinamuoju geliu, kuris suaktyvinamas pasitelkiant diodinę šviesą. Rezultatui pasiekti reikalingos 1-3 procedūros. Jos trunka iki 1 valandos.
- Ofisinis dantų balinimas. Atliekamas odontologo kabinete. Jo metu naudojamas didelės koncentracijos balinamasis gelis, kuris užtepamas ant dantų. Procedūra trunka iki valandos. Paprastai pakanka vieno karto.
- Vidinis dantų balinimas. Atliekamas endodontiškai gydytiems pavieniams dantims, nes negyvas dantis laikui bėgant patamsėja. Į danties vidų yra įvedama balinamosios medžiagos, kuri jį pašviesina.
Tai naujausia ir moderniausia dantų balinimo technologija, todėl natūralu, kad ji turi daugiausiai privalumų, lyginant su kitais būdais. Philips ZOOM balinimas pranašus tuo, kad:
- jos metu nėra pažeidžiami danties audiniai, kinta tik jo viršutinio sluoksnio atspalvis;
- po balinimo dauguma pacientų nejaučia jokio skausmo ar jautrumo;
- dantų spalva gali pašviesėti net iki 6-7 atspalvių;
- balinamojo gelio sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato, kalio nitrato ir fluorido. Šios medžiagos mažina dantų jautrumą saugo dantų emalį.
Dantų balinimo efektyvumas priklauso nuo pasirinkto balinimo metodo, žmogaus amžiaus, genetikos, sveikatos būklės, dantų situacijos, dantų pigmento atsparumo balinančioms dalelėms, žalingų įpročių, vartojamų medikamentų.
Ne, dantų neskauda. Tačiau žmonės, kurių dantys yra labai jautrūs po balinimo gali jausti didesnį dantų jautrumą.
Taip, šiuolaikinis dantų balinimas odontologijos kabinete yra saugus būdas pašviesinti savo dantis. Visi mūsų naudojami metodai yra gerai ištirti ir išbandyti, o medžiagos sertifikuotos. Mūsų specialistai nerekomenduoja bandyti išsibalinti dantis namuose, vadovaujantis neaiškiuose forumuose rastais receptais ir patarimais. Taip elgdamiesi ne tik nesutaupysite pinigų, bet galite ir stipriai pakenkti savo dantims.
Geriausias balinimo rezultatas pasiekiamas tokiems dantims, kurių spalva yra gelsva arba rusva. Tačiau nemažai žmonių turi papilkėjusios spalvos dantis. Dažniausiai tai pacientai, kurie vaikystėje vartojo antibiotiką tetracikliną. Jų dantims balinimo poveikis būna mažesnis arba jų visai neįmanoma išbalinti.
Dantų balinimui namuose žmonės dažnai pasitelkia įvairias priemones: specialius pieštukus, juosteles, netgi natūralias priemones, rastas namų lentynoje, pavyzdžiui, sodą, anglį, citriną. Tokie būdai gali būti ne tik neveiksmingi, bet net ir žalingi. Jeigu dantis norite balinti namuose, mes rekomenduojame naudoti balinimo kapas. Šis būdas yra saugus ir efektyvus. Kai atvykstate į kliniką, mes nuimame jūsų dantų atspaudus, pagal kuriuos pagaminame jūsų dantims pritaikytas kapas. Kartu su jomis duodame balinamojo gelio, o specialistas atidžiai paaiškina, kaip reikia tinkamai atlikti visus veiksmus.
Dantų balinimo kapomis eiga namuose yra labai paprasta:
- pripildyti kapas balinamuoju geliu;
- kelias valandas ar per naktį jas dėvėti (pagal duotus specialisto nurodymus);
- nepamiršti nusiimti kapų praėjus balinimo procedūros laikui;
- kartoti šį veiksmą 10-14 dienų.
Jeigu nešiodami kapas pajaučiate jautrumą ar nemalonius pojūčius, reikia nutraukti procedūrą ir pasitarti su gydytoju dėl tolesnių veiksmų.
- pašalinamos apnašos, kurių negalima nuvalyti paprastu dantų šepetėliu;
- pašalinamos neestetiškai atrodančios pigmentinės dėmės;
- išvalyti dantys atrodo daug gražesni, jie natūraliai spindi, yra šviesesni;
- užkertamas kelias periodonto ligų formavimuisi ar tolesniam vystymuisi;
- nustatomi ankstyvi pakitimai, todėl gydymas yra lengvesnis, greitesnis ir pigesnis.
Prieš atliekant burnos higieną specialistas jums užduos kelis klausimus, norėdamas išsiaiškinti situaciją. Tuomet jis detaliai apžiūrės jūsų burną, dantis ir dantenas, nustatys problemines vietas, o tuomet imsis darbo. Mūsų klinikos higienistai dirba su specialia optine įranga, kuri padidina matomą vaizdą, padeda pastebėti visas apnašas ir taip gerokai kokybiškiau atlikti procedūrą.
Pirmą parą po dantų balinimo reikėtų vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų vartojimo bei rūkymo. Vėliau visa tai irgi reikėtų kiek galima riboti, nes išvardinti veiksniai mažina dantų baltumą. Po procedūros pacientas gali jausti didesnį dantų jautrumą, kuris paprastai praeina per kelias dienas. Siekiant jį sumažinti galima naudoti specialias dantų pastas.
Pati svarbiausia dantų higiena vyksta namuose. Teisingi kasdieniai įpročiai padeda užtikrinti gerą dantų ir dantenų sveikatą. Mūsų klinikos odontologai rekomenduoja:
- valykite dantis su dantų pasta bent du kartus per dieną. Vienas iš tų kartų turėtų būti prieš einant miegoti, o po jo nieko nebegalima valgyti;
- naudokite dantų siūlą, kuris padeda pašalinti maisto likučius iš tarpdančių. Būtent šiose vietose pirmiausiai ėduonis ir susidaro, nes jų nepasiekia dantų šepetėlis;
- kai po ranka neturite dantų pastos su šepetėliu, naudokite skalavimo skystį, kuris dezinfekuoja burną ir prisideda prie ėduonies prevencijos;
- sumažinkite suvartojamo cukraus kiekį. Būtent dėl jo susidarančios rūgštys atakuoja jūsų dantis ir dantenas;
- kramtykite tik becukrę gumą;
- meskite rūkyti – tai vienas pagrindinių burnos ligų rizikos veiksnių;
- nenaudokite dantų kaip įrankio atkimšti butelį, nukąsti siūlą ar atplėšti pakuotę – dėl tokių veiksmų jie gali skilti ar nulūžti;
- dažniau rinkitės maistą, kuris yra naudingas dantims: pieno produktus, ypač sūrį, daržoves, kivius, cinamoną, petražoles, braškes, riešutus, žalią arbatą. Jų vartojimas stiprina dantis, prisideda prie dantenų ligų ir burnos vėžio prevencijos.
- Bent 2 val. po profesionalios burnos higienos reikėtų nevalgyti ir negerti spalvotų maisto produktų ir gėrimų.
- Dažnai nuvalius dantų akmenis dantys kelias dienas būna jautrūs, tokiu atveju reikia naudoti dantų pastas jautriems dantims (Mirasensitive hap+, Mirafluor C, BioMin F) arba dantų jautrumą mažinantį kremą (GC Tooth Mousse Recalden).
- Jei PBH metu buvo atliktos fluoro lako aplikacijos reikia 2 val. po jų negerti, nevalgyti, neskalauti, tą dieną vengti pieno ir kalcio turinčių produktų.
- Atlikus profesionalią burnos higieną reikia pakeisti asmeninį dantų šepetėlį ar jo galvutę. Šepetėlio šereliai turi būti minkšti (Soft). Siekiant išlaikyti ilgalaikius rezultatus, efektyviai pašalinti dantų apnašas namyuose ir išvengti kariozinių pažeidimų, dantenų uždegimo ir periodontito, rekomenduojama naudoti Philips Sonicare sonic technologijos dantų šepetėlius, kurie pašalina net iki 7 kartų daugiau apnašų sunkiai pasiekiamose srityse ir tarpdančiuose. Profilaktiškai dantų šepetėlis ar jo galvutė turi būti keičiamas kas 3 mėn. ar dažniau, jei išsikraipo šereliai.
- Efektyviausiai dantys nuvalomi dantų šepetėlio šerelius pakreipus 45 laipsniu kampu į dantenas ir atliekant šluojamuosius judesius danties kramtomojo paviršiaus link.
- Dantis būtina valyti du kartus per dieną - ryte ir vakare po valgio praėjus ne mažiau, kaip 30 min. Dantų valymas turi užtrukti ne trumpiau, kaip 2 min. Vakare po dantų valymo nebevalgyti ir negerti saldžių ir spalvotų gėrimų (kavos, arbatos, sulčių, kitų saldžiųjų gėrimų).
- Jei dantys nepažeisti fluorozės ir nėra kitų kontraindikacijų, reikia rinktis dantų pastą, kurios sudėtyje yra fluoro (fluoro kiekis pastoje matuojas ppm), jis mažina dantų jautrumą ir padeda išvengti ėduonies. Tinkamiausią fluoro kiekį dantų pastoje padės išrinkti burnos higienistas ar odontologas.
- Būtina išvalyti tarpdančius, tam naudojant dantų siūlą ir tarpdančių šepetėlius, kurių dydį parenka burnos higienistas ar odontologas.
- Nuvalykite liežuvio paviršių specialiu liežuvio valikliu ar ant dantų šepetėlio esančiu valikliu.
- Profesionali burnos higiena turi būti atliekama bent 1-4 kartus per metus. Jos dažnumą individualiai nustato burnos higienistas ar odontologas.
- Prieš pradedanti dantų balinimą namuose arba odontologijos klinikoje dantys ir dantenos turi būti sveiki arba sugydyti. Svarbu nepamišti, kad dantų restauracijos (užpildai, laminatės, vainikėliai, tiltai ir t.t.) nebąla, todėl po dantų balinimo procedūros, restauracijos gali būti pakeistos naujomis atsižvelgiant į naują dantų atspalvį.
- Prieš dantų balinimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kad dantų apnašos netrukdytų balinimo procesui ir dantys neišbaltų dėmėmis.
- Pasirinkus dantų balinimą namuose, pirmiausia odontologas ar burnos higienistas nuima paciento dantų atspaudus, pagal kuriuos pagaminamos paciento individualios dantų balinimo kapos (vienam ar dviem žandikauliams, pagal paciento pageidavimą).
Kaip naudoti balinimo kapas?
- Kruopščiai išsivalykite dantis šepetėliu ir pasta bei tarpdančių siūlu.
- Įšvirkškite balinančio gelio į kapų išorinio paviršiaus rezervuarus, po lašelį ties balinti norimais dantimis.
- Uždėkite kapas ant dantų, gerai prispauskite.
- Jei balinimo gelis persispaudė per balinimo kapą, jo perteklių nuvalykite vatos pagaliuku ar dantų šepetėliu.
- Dantų balinimas kapomis (naudojant Opalescence 16% balinimo gelį kapoms, turintį 16% karbamido peroksido, kas atitinka 5,8% vandenilio peroksido) trunka 4-6 valandas per dieną, 10 – 14 dienų.
- Atsiradus dantų jautrumui ar dantenų deginimui tučtuojau nutraukite balinimo procedūrą.
- Po dantų balinimo kapos kruopščiai išvalomos sudrėkintu dantų šepetėliu ir vėsia vandens srove. Dantų balinimo kapas laikykite dėžutėje (sausoje ir vėsioje vietoje).
- Balinančią medžiagą saugokite nuo šilumos ir tiesioginių saulės spindulių. Jei naudojate ilgesnį laiką ar nutraukėte gydymą, tuomet laikykite šaldytuve. Atkreipkite dėmesį į vartojimo tinkamumo laiką.
- Balinimo metu nerūkykite, nevartokite spalvotų maisto produktų ir gėrimų. Turintys daug rūgščių maisto produktai ar gėrimai gali padidinti dantų jautrumą.
- Balinimo efektyvumas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, higienos ir žalingų įpročių.
- Po dantų balinimo iš dantų pasišalina vanduo, todėl tikrasis rezultatas matomas tik po 2 sav.
- Dantų restauracijos (užpildai, laminatės, vainikėliai, tiltai ir t.t.) nėra balinamos. Po dantų balinimo procedūros, restauracijos gali būti pakeistos naujomis atsižvelgiant į naują dantų atspalvį.
- Negyvybingi dantys, pakeitę spalvą dėl įvykusios traumos ar po endodontinio gydymo, balinami atliekant endodontinį dantų balinimą.
- Kuo ilgiau nevartosite spalvotų maisto produktų ir gėrimų, tuo ilgiau dantys išliks balti.
- Po dantų balinimo bent 3 dienas nereikėtų naudoti ryškių spalvų lūpdažių.
- Naudokite nespalvotą dantų pastą, skirtą jautriems dantims ir turinčią fluoro, kuris padės išvengti dantų jautrumo.
- Jei naudojate burnos skalavimo skystį, jis taip pat turėtų būti nespalvotas.
- Kruopščiai išsivalyti tarpdančius su dantų siūlu ar tarpdančių šepetėliu. Siekiant išlaikyti ilgalaikius rezultatus, efektyviai pašalinti dantų apnašas ir išvengti kariozinių pažeidimų, dantenų uždegimo ir periodontito, rekomenduojama naudoti Philips Sonicare sonic technologijos dantų šepetėlius, kurie pašalina net iki 7 kartų daugiau apnašų sunkiai pasiekiamose srityse ir tarpdančiuose.
- Po profesionalios dantų balinimo procedūros odontologo kabinete dantų balinimas gali būti tęsiamas namuose naudojant individualiai pagamintas balinimo kapas ir ZOOM NiteWhite ir DayWhite balinimo gelius. Tai namų balinimo produktai, kuriuos galima naudoti kaip palaikomąją priemonę po kabinetinio dantų balinimo. Zoom NiteWhite ir Zoom DayWhite – tai vieninteliai dantų balinimo namuose produktai, kurių sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato, kalio nitrato ir fluorido. Šios balinimo gelio sudedamosios dalys mažina dantų jautrumą, saugo emalį ir suteikia dantims daugiau blizgesio.
- Norint kuo ilgiau išlaikyti baltų dantų efektą, reikia reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną (ne rečiau, kaip kas 6 mėn.).
Gyd. odontologė - periodontologė, gydytojų komandos vadovė, klinikos įkūrėja
Burnos higienistė
Burnos higienistė
Mūsų darbai
Paslaugos
Profesionali burnos higiena
Procedūros metu akmenys nuvalomi ultragarsiniu skaleriu. Dantų kišenėse esantys akmenys pašalinami specialiais instrumentais. Procedūros metu atliekamos gydomųjų preparatų – fluoro lako bei GC kalcio kremo aplikacijos, kurios stiprina danties audinius, sumažina dantų jautrumą. Po procedūros dantų pigmentinės dėmės pašviesinamos šiuolaikišku dantų apnašų šalinimo metodu „Air Flow“, dantys tampa puse tono baltesni. Burnos higienistas įvertina, ar tinkamai prižiūrite dantis, paaiškina jų valymo metodiką, parenka tinkamiausias priemones.
Dantų balinimas PHILIPS ZOOM sistema
Dantų balinimas PHILIPS ZOOM – tai revoliucija dantų balinime! Ši sistema yra saugi, efektyvi ir greita. Po vienos valandos Jūsų dantys taps žymiai baltesni (net iki 8-ių atspalvių).
Balinimo procedūra labai paprasta. Ji prasideda trumpa Jūsų dantenų ir lūpų apsaugojimo procedūra. Tada specialistas užteps ant dantų specialų gelį, kuris yra aktyvuojamas specialiai šiai sistemai sukurtu švitintuvu. Procedūros pabaigoje specialistas užteps dantis apsauginiu kremu su fluoru. Jūs būsite tiesiog nustebinti procedūros rezultatais.
Dantų balinimas namuose (kapos vienam žandikauliui, balinimo medžiaga)
Jums bus nuimti viršutinio ir apatinio žandikaulio atspaudai (tai užtruks vos 10-15 minučių), dantų technikų laboratorijoje pagal šiuos atspaudus bus pagamintos individualios, tik Jums tinkančios, balinimo kapos. Šias kapas kito vizito metu Jums atiduosime kartu su balinimo geliu. Po dantų balinimo procedūros dantys tampa balti. Prieš atliekant dantų balinimą būtinai reikėtų pasikonsultuoti su odontologu, kuris patikrins, ar nėra kariozinių dantų, ar nereikia atlikti profesionalios burnos higienos, kad balinimo procedūra būtų tikrai efektyvi ir veiksminga.
Garantija
Rūpinamės savo klientų patogumu ir siekiame užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Aukštaitijos implantologijos klinikoje suteikiama ilgalaikė garantija dantų gydymui, implantacijos, protezavimo ir gydymo paslaugoms. Konsultacijos metu gydytojai įvertina individualią paciento dantų būklę, sudaro gydymo planą, nurodo gydymo procedūrų kainas ir informuoja apie dantų gydymui suteikiamas garantijas.
Rekomendacijos po burnos higienos
- Bent 2 val. po profesionalios burnos higienos reikėtų nevalgyti ir negerti spalvotų maisto produktų ir gėrimų.
- Dažnai nuvalius dantų akmenis dantys kelias dienas būna jautrūs, tokiu atveju reikia naudoti dantų pastas jautriems dantims (Mirasensitive hap+, Mirafluor C, BioMin F) arba dantų jautrumą mažinantį kremą (GC Tooth Mousse Recalden).
- Jei PBH metu buvo atliktos fluoro lako aplikacijos reikia 2 val. po jų negerti, nevalgyti, neskalauti, tą dieną vengti pieno ir kalcio turinčių produktų.
- Atlikus profesionalią burnos higieną reikia pakeisti asmeninį dantų šepetėlį ar jo galvutę. Šepetėlio šereliai turi būti minkšti (Soft). Siekiant išlaikyti ilgalaikius rezultatus, efektyviai pašalinti dantų apnašas namyuose ir išvengti kariozinių pažeidimų, dantenų uždegimo ir periodontito, rekomenduojama naudoti Philips Sonicare sonic technologijos dantų šepetėlius, kurie pašalina net iki 7 kartų daugiau apnašų sunkiai pasiekiamose srityse ir tarpdančiuose. Profilaktiškai dantų šepetėlis ar jo galvutė turi būti keičiamas kas 3 mėn. ar dažniau, jei išsikraipo šereliai.
- Efektyviausiai dantys nuvalomi dantų šepetėlio šerelius pakreipus 45 laipsniu kampu į dantenas ir atliekant šluojamuosius judesius danties kramtomojo paviršiaus link.
- Dantis būtina valyti du kartus per dieną - ryte ir vakare po valgio praėjus ne mažiau, kaip 30 min. Dantų valymas turi užtrukti ne trumpiau, kaip 2 min. Vakare po dantų valymo nebevalgyti ir negerti saldžių ir spalvotų gėrimų (kavos, arbatos, sulčių, kitų saldžiųjų gėrimų).
- Jei dantys nepažeisti fluorozės ir nėra kitų kontraindikacijų, reikia rinktis dantų pastą, kurios sudėtyje yra fluoro (fluoro kiekis pastoje matuojas ppm), jis mažina dantų jautrumą ir padeda išvengti ėduonies. Tinkamiausią fluoro kiekį dantų pastoje padės išrinkti burnos higienistas ar odontologas.
- Būtina išvalyti tarpdančius, tam naudojant dantų siūlą ir tarpdančių šepetėlius, kurių dydį parenka burnos higienistas ar odontologas.
- Nuvalykite liežuvio paviršių specialiu liežuvio valikliu ar ant dantų šepetėlio esančiu valikliu.
- Profesionali burnos higiena turi būti atliekama bent 1-4 kartus per metus. Jos dažnumą individualiai nustato burnos higienistas ar odontologas.
Rekomendacijos balinant dantis kapomis
- Prieš pradedanti dantų balinimą namuose arba odontologijos klinikoje dantys ir dantenos turi būti sveiki arba sugydyti. Svarbu nepamišti, kad dantų restauracijos (užpildai, laminatės, vainikėliai, tiltai ir t.t.) nebąla, todėl po dantų balinimo procedūros, restauracijos gali būti pakeistos naujomis atsižvelgiant į naują dantų atspalvį.
- Prieš dantų balinimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kad dantų apnašos netrukdytų balinimo procesui ir dantys neišbaltų dėmėmis.
- Pasirinkus dantų balinimą namuose, pirmiausia odontologas ar burnos higienistas nuima paciento dantų atspaudus, pagal kuriuos pagaminamos paciento individualios dantų balinimo kapos (vienam ar dviem žandikauliams, pagal paciento pageidavimą).
Kaip naudoti balinimo kapas?
- Kruopščiai išsivalykite dantis šepetėliu ir pasta bei tarpdančių siūlu.
- Įšvirkškite balinančio gelio į kapų išorinio paviršiaus rezervuarus, po lašelį ties balinti norimais dantimis.
- Uždėkite kapas ant dantų, gerai prispauskite.
- Jei balinimo gelis persispaudė per balinimo kapą, jo perteklių nuvalykite vatos pagaliuku ar dantų šepetėliu.
- Dantų balinimas kapomis (naudojant Opalescence 16% balinimo gelį kapoms, turintį 16% karbamido peroksido, kas atitinka 5,8% vandenilio peroksido) trunka 4-6 valandas per dieną, 10 – 14 dienų.
- Atsiradus dantų jautrumui ar dantenų deginimui tučtuojau nutraukite balinimo procedūrą.
- Po dantų balinimo kapos kruopščiai išvalomos sudrėkintu dantų šepetėliu ir vėsia vandens srove. Dantų balinimo kapas laikykite dėžutėje (sausoje ir vėsioje vietoje).
- Balinančią medžiagą saugokite nuo šilumos ir tiesioginių saulės spindulių. Jei naudojate ilgesnį laiką ar nutraukėte gydymą, tuomet laikykite šaldytuve. Atkreipkite dėmesį į vartojimo tinkamumo laiką.
- Balinimo metu nerūkykite, nevartokite spalvotų maisto produktų ir gėrimų. Turintys daug rūgščių maisto produktai ar gėrimai gali padidinti dantų jautrumą.
- Balinimo efektyvumas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, higienos ir žalingų įpročių.
Rekomendacijos po dantų balinimo
- Po dantų balinimo iš dantų pasišalina vanduo, todėl tikrasis rezultatas matomas tik po 2 sav.
- Dantų restauracijos (užpildai, laminatės, vainikėliai, tiltai ir t.t.) nėra balinamos. Po dantų balinimo procedūros, restauracijos gali būti pakeistos naujomis atsižvelgiant į naują dantų atspalvį.
- Negyvybingi dantys, pakeitę spalvą dėl įvykusios traumos ar po endodontinio gydymo, balinami atliekant endodontinį dantų balinimą.
- Kuo ilgiau nevartosite spalvotų maisto produktų ir gėrimų, tuo ilgiau dantys išliks balti.
- Po dantų balinimo bent 3 dienas nereikėtų naudoti ryškių spalvų lūpdažių.
- Naudokite nespalvotą dantų pastą, skirtą jautriems dantims ir turinčią fluoro, kuris padės išvengti dantų jautrumo.
- Jei naudojate burnos skalavimo skystį, jis taip pat turėtų būti nespalvotas.
- Kruopščiai išsivalyti tarpdančius su dantų siūlu ar tarpdančių šepetėliu. Siekiant išlaikyti ilgalaikius rezultatus, efektyviai pašalinti dantų apnašas ir išvengti kariozinių pažeidimų, dantenų uždegimo ir periodontito, rekomenduojama naudoti Philips Sonicare sonic technologijos dantų šepetėlius, kurie pašalina net iki 7 kartų daugiau apnašų sunkiai pasiekiamose srityse ir tarpdančiuose.
- Po profesionalios dantų balinimo procedūros odontologo kabinete dantų balinimas gali būti tęsiamas namuose naudojant individualiai pagamintas balinimo kapas ir ZOOM NiteWhite ir DayWhite balinimo gelius. Tai namų balinimo produktai, kuriuos galima naudoti kaip palaikomąją priemonę po kabinetinio dantų balinimo. Zoom NiteWhite ir Zoom DayWhite – tai vieninteliai dantų balinimo namuose produktai, kurių sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato, kalio nitrato ir fluorido. Šios balinimo gelio sudedamosios dalys mažina dantų jautrumą, saugo emalį ir suteikia dantims daugiau blizgesio.
- Norint kuo ilgiau išlaikyti baltų dantų efektą, reikia reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną (ne rečiau, kaip kas 6 mėn.).
Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime tel. 8 45 509 509
Pacientų atsiliepimai
Dėkoju už nuoširdumą ir sugrąžintą nuostabią šypseną! Visus savo pažįstamus ir draugus rekomendavau į šią nuostabią kliniką. Pasitikiu šia klinika ir žinau, kad aš čia visada sugrįšiu.
Didžiai esu nustebęs šios klinikos darbuotojų darbu, maloniu aptarnavimu. Be šių gydytojų nebūčiau turėjęs gražios šypsenos. Linkiu ir toliau sėkmingai darbuotis visam kolektyvui.
Ačiū už jaukią aplinką, sutikimą, malonų aptarnavimą. Ačiū už suteiktą šypseną, labai bijojau, tačiau Jūsų pastangomis atsikračiau visų dantų gydymo baimių.
Nuoširdus ačiū už profesionalumą. Senai turėjau problemų, tačiau tik Jūs padėjote ją išspręsti.
Noriu padėkoti chirurgams dar kartą už greitą ir profesionalų protinių dantų pašalinimą, konsultaciją. Labai džiaugiuosi ir tikrai rekomenduoju šią odontologijos kliniką! Ačiū!
Ypatingai profesionalus kolektyvas. Greita ir konkreti pagalba. Ačiū.
Dėkoju gydytojams M. Gutpetriui, A. Navikienei ir visam personalui už malonų aptarnavimą, už gražų bendravimą. Ačiū už suteiktą gražią šypseną.
Nuoširdus ačiū gydytojai Dovilei Marinskaitei už malonų gydymą ir puikius patarimus! Taip pat ačiū puikiam, mielam personalui! Jeigu net iš Vilniaus važiuoju gydytis, tai dėl to, kad kaina, kokybė, aplinka patys geriausi Lietuvoje.
Fantastiška! O kaip bijojau nė kiek neskaudėjo! Tik čia tvarkysius dantukus.