Vaikų dantų gydymas

Pirmas susitikimas su dantų gydytoju įvyksta vaikystėje, todėl labai svarbu, kad jis būtų kuo pozityvesnis. Tinkamai paruošus vaiką vizitui pas odontologą, jis nepatirs bereikalingos baimės ir drąsiai leisis gydomas. Mūsų klinikoje dirba profesionalių odontologų komanda, turinti daug patirties dirbant su vaikais. Taip pat esame paruošę specialų vaikų žaidimų kampelį, kur mažylis gali apsiprasti su aplinka ir nusiraminti piešdamas bei žaisdamas.

skauda-danti

Ar reikia gydyti pieninius dantis?

Taip, tai privaloma. Kai kurie tėveliai mano, kad pieninių vaikų dantų gydymas yra tuščias laiko švaistymas, nes anksčiau ar vėliau jie vis tiek iškris, tačiau tai yra neteisingas požiūris. Juk jūs tiksliai nežinote, kada iškris ėduonies pažeistas dantis, todėl vaikui gali tekti ilgai kęsti skausmą bei nemalonius pojūčius.

Kodėl svarbu gydyti pieninius dantis:

 • Negydomus dantis skauda, vaikas būna irzlus, patiria papildomą stresą, jam sunku susikaupti;
 • Negydomi dantys genda toliau, pasiekia danties kanalus, kyla uždegimas, sunaikinamas nervas;
 • Per anksti netekus pieninių dantų, didėja rizika, kad nuolatiniai dantys augs kreivi, o sąkandis bus neteisingas;
 • Tinkamai funkcionuojantys dantys padeda vaikui gerai sukramtyti maistą ir išvengti virškinimo sutrikimų;
 • Pieninių dantų buvimas padeda tinkamai formuotis vaiko žandikauliui.
Ar taikote sedaciją vaikų dantų gydymui?

Taip, sedaciją taikome tiems vaikams, kurie labai bijo dantų gydymo, ir procedūros be jos būtų neįmanomos. Taip pat sedaciją atliekame, kai vaikui reikalingas chirurginis gydymas, arba tuomet, kai reikia gydyti didžiąją dalį dantų. Vaiko dėmesio ilgai išlaikyti neįmanoma, todėl sedacija labai padeda viską atlikti vieno apsilankymo metu ir be trikdžių.

Kada reikia pirmą kartą atvesti vaiką pas odontologą?

Labai svarbu, kad pirmieji apsilankymai pas dantų gydytoją būtų ne dėl ūmios problemos, o profilaktiniai. Tokiu būdu vaikas odontologo nesusietų su skausmu, nemaloniu jausmu ar gręžimu. Mes rekomenduojame apsilankyti klinikoje vos tik išdygus pirmajam dantukui. Odontologas jį apžiūrės ir patars tėveliams, kaip užtikrinti vaiko burnos higieną ir prižiūrėti naujai pasirodančius dantukus.

Kaip paruošti vaiką vizitui pas odontologą?

Pasiruošimas turėtų prasidėti ne tą pačią dieną, kai esate užsiregistravę pas specialistą, o gerokai anksčiau. Tai labai svarbu, nes apsilankymai pas odontologą bet kuriam suaugusiam žmogui yra neišvengiami, todėl naudinga dar vaikui suformuoti gerus įpročius ir neįskiepyti baimės jausmo. Keletas mūsų patarimų, kaip tam galima ruoštis:

 1. pažaiskite su vaiku „odontologo“ žaidimą: tikrinkite jam dantis, leiskite patikrinti jums, skaičiuokite dantukus;
 2. nupirkite jam spalvinimo ar pažintinių knygelių apie dantukus;
 3. kartu žiūrėkite mokomuosius filmukus;
 4. atsiveskite vaiką kartu su savimi į odontologo kabinetą, kai jums tikrins dantis ar atliks kokią nors paprastą ir neilgą procedūrą;
 5. prieš vizitą pas odontologą nesureikšminkite šio įvykio, kad vaikas nepradėtų įtarinėti ko nors negero;
 6. negąsdinkite vaiko odontologu, kai jis blogai elgiasi, sakydami: „jei neklausysi, nuvesiu pas dantistą“;
 7. nemeluokite vaikui, kur einate.
Kokias vaikų dantų gydymo procedūras atliekate?

Dažniausiai vaikams atliekamos procedūros: profilaktinė apžiūra prieš mokyklą, dantų plombavimas, dantų rovimas, silantų liejimas, fluoro aplikacijos, burnos higiena, tačiau, esant poreikiui, vaikams atliekame ir visas kitas procedūras, kurias taikome ir suaugusiems.

Kuo naudingos fluoro aplikacijos vaikams?

Fluoras yra cheminis elementas, padedantis užtikrinti normalų kaulų vystymąsi. Fluoro aplikacijos – tai ėduonies profilaktikos priemonė, kurią rekomenduojame atlikti kas 3-4 mėnesius. Fluoras suteikia dantų emaliui atsparumo rūgštims, kurios nuolat susidaro mūsų burnoje.

Kam reikalingi dantų silantai?

Silantai – tai profilaktinė priemonė, skirta apsaugoti vaikų dantis nuo ėduonies. Ja dengiami sveiki nuolatiniai dantys, kurie yra neseniai išdygę. Neskausmingos procedūros metu vaiko krūminių ir kaplių dantų vagelės yra padengiamos specialia medžiaga, stabdančia bakterijų patekimą į vageles ir įvairius įdubimus. Moksliškai nustatyta, kad dantys, kurie yra padengti silantu, mažiau genda. Juos taip pat paprasčiau valyti, nes maistas neįstringa vagelėse.

Paslaugos

Silantavimas

Apie šeštus metus išdygus pirmiesiems nuolatiniams krūminiams dantims, patariama jų kramtomuosius paviršius padengti silantais. Silantai – tai medžiagos, skirtos įdubų ir vagelių ėduonies profilaktikai. Aplikuoti ant sveikų, ėduonies nepažeistų vagelių, silantai mechaniškai uždaro vageles bei įdubas ir taip užkerta kelią ėduonies atsiradimui.

Paslaugos trukmė: 15 min.
Paslaugos kaina: 19 €

Pieninio danties plombavimas

Pradinėse stadijose kariesą gydome be dantų gręžimo - tepant specialias medžiagas ant ėduonies pažeistos vietos. Vėliau reikalingas rimtesnis ėduonies gydymas - danties gręžimas ir plombavimas. Pieninai dantukai gali būti  plombuojami stiklojonomerinėmis (SJC) arba helio plombomis.

Paslaugos trukmė: 30 min.
Paslaugos kaina: 59 €

Pieninio danties šalinimas

Kuomet dantuko nebepavyksta išgelbėti, dantis šalinamas. Siekiant suteikti kuo mažesnį diskomfortą, tepama nujautrinanti želė, kad danties traukimo procesas negąsdintų vaikučio.

Paslaugos trukmė: 30 min.
Paslaugos kaina: 49 €

Garantija

Rūpinamės savo klientų patogumu ir siekiame užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Aukštaitijos implantologijos klinikoje suteikiama ilgalaikė garantija dantų gydymui, implantacijos, protezavimo ir gydymo paslaugoms. Konsultacijos metu gydytojai įvertina individualią paciento dantų būklę, sudaro gydymo planą, nurodo gydymo procedūrų kainas ir informuoja apie dantų gydymui suteikiamas garantijas.

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime tel. 8 45 509 509

Pacientų atsiliepimai