Kaip prižiūrėti veido odą rudenį?

Kaip prižiūrėti veido odą rudenį?

2022-09-26

Veido odos išsausėjimas

Išsausėti oda gali tiek jauname, tiek vyresniame amžiuje. Tačiau vyresniame amžiuje oda drėgmę praranda greičiau, ji papilkėja, suglemba, atrodo pavargusi, atsiranda odos tempimo pojūtis. Išsausėjusi  oda yra dehidratuota. Taip gali nutikti visiems odos tipams - tiek sausai, tiek  riebiai, tiek mišriai. Kitaip sakant, išsausėjusi oda yra būklė, o ne odos tipas.

Efektyviausi odos drėkinimo būdai

Efektyviam išsausėjusios odos drėkinimui nei prabangūs kremai, serumai ar kaukės nebepagelbės,- teigia Aukštaitijos implantologijos klinikoje dirbanti plastikos chirurgė Ligita Vilimienė. Pirmiausia reikalingas hialuronas – tai mūsų organizme natūraliai esanti medžiaga, kuri turi ypatingą savybę viduje išlaikyti didelį vandens kiekį, viena hialurono molekulė pritraukia 500 vandens molekulių. Atliekant procedūras hialurono rūgštis tiesiai suleidžiama į odą, tai užtikrina odos drėgmę, elastingumą ir jaunatvišką išvaizdą. 

Kada geriausia atlikti gilaus veido drėkinimo procedūras injekcijomis?

Veido drėkinimą injekcijomis galima atlikti visus metus, bet ypatingai rekomenduojama rudenį ir pavasarį. Rudenį oda būna išsausėjusi po intensyvių saulės spindulių, prasideda rudeniniai vėjai, šildymo sezonas, o pavasarį, po žiemos, oda būna papilkėjusi, pavargusi. Net jei Jūsų odos būklė patenkinama, artėjant šildymo sezonui, pravartu pagalvoti apie savo veido odos gilų drėkinimą ir paruošimą šaltajam sezonui.

Hialurono rūgšties procedūros

Hialurono rūgštis yra skirta įvairioms problemoms spręsti. Ji gali būti naudojama veido, kaklo, dekolte, rankų odos drėkinimui, atliekant biorevitalizaciją. Jos metu mikroinjekcijomis į veido dermą (vidurinį odos sluoksnį) įvedama gryna hialurono rūgštis, siekiant užpildyti drėgmės trūkumą odoje. Ilgalaikis rezultatas matomas po 2 – 4 procedūrų – padidėja odos tonusas ir elastingumas, pagerėja odos spalva, ji tampa drėgnesne, išsilygina smulkios raukšlelės.  Hialurono rūgštis naudojama ir kaip užpildas konkrečiose veido vietose, kai norime formuoti veido kontūrus (skruostai, lūpos) ar mažinti lokalias raukšles (akių kampučių, aplink lūpas).

Šiandien labai populiari taip vadinama 5 minučių 5 taškų procedūra veidui naudojant PROFHILO® technologiją. Jeigu po biorevitalizacijos iki 3 dienų lieka odos papulės (iškilimai), tai po „Profhilo“ injekcijų galima grįžti į darbo vietą iškart ir niekas nepastebės, kad buvo atlikta procedūra. Taip yra dėl to, kad „Profhilo“ injekcijoms naudojama visiškai išgryninta didelės koncentracijos (64 mg/2 ml)  hialurono rūgštis yra skysta, ji lengvai pasiskirsto po poodį, prasiskverbia plačiai ir giliai, net pasiekia antkaulį, stimuliuoja jo kraujotaką ir gerina viso veido kontūrą. Lėtai besirezorbuodamas „Profhilo“ hialuronas neįtikėtinai stipriai sudrėkina visą veido odą iš vidaus, taip pat stimuliuoja kolageno ir elastino sintezę, paskui, maždaug po 28 dienų, yra pilnai suskaidomas organizmo.

Preparatas suleidžiamas į 5 taškus kiekvienoje veido pusėje, kurie nustatomi individualiai anatominiu požiūriu imliuose taškuose, kuriuose nėra stambiųjų kraujagyslių ir nervų atšakų ir pasiskirsto ten, kur reikia. Tinkamas visiems veido tipams (kaulėtam, suglebusiam, išsausėjusiam). Efektas yra pasiekiamas jau po 1-2 procedūrų, priklausomai nuo individualių paciento odos savybių.

Kitas puikus hialurono rūgšties produktas - EJAL, leidžiamas 4-5 taškų technika į kiekvieną veido pusę, pasižymi ne tik drėkinamuoju poveikiu, bet veikia veido raiščius ir atlieka dar veido pakėlimo efektą. 

Kokį hialurono produktą pasirinkti, padės gydytoja plastikos chirurgė konsultacijos metu, įvertinus Jūsų veido  odos būklę bei norimą rezultatą. Norint išlaikyti puikų procedūros rezultatą, tiek drėkinant Profhilo, tiek Ejal produktu, rekomenduojama 3 procedūrų ciklą kartoti 2 kartus per metus, atsižvelgiant į Jūsų odos tipą, struktūrą. Kiek ilgai oda išliks sudrėkinta, labai priklauso nuo jos priežiūros, kasdieninio vandens vartojimo, maisto raciono bei gyvenimo būdo. 

Plazmoterapija ir mezoterapija - puikūs metodai drėkinti jūsų veido odą

Be hialurono yra ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų, kurios naudojamos veido odos drėgmės atstatymui bei  odos regeneracijai.

Mikroadatinės mezoterapijos metu į probleminės kūno zonos odą mikroinjekcijomis suleidžiami biologiškai veiklių preparatų mišiniai (“kokteiliai”). Juose gausu vitaminų, mikroelementų, peptidų, šių medžiagų dėka galima koreguoti įvairius odos pokyčius. Optimaliausias mezoterapijos procedūros atlikimo kursas yra maždaug nuo 6 iki 10 procedūrų, kas 2-3 savaites. Taip pat galima rinktis ir papildomas procedūras, po viso mezoterapijos kurso, jeigu taip rekomenduoja specialistas. Po mezoterapijos procedūrų kurso oda tampa stangresnė, lygesnė, pranyksta nedidelės raukšlelės, atsiranda odos „švytėjimo“ efektas. 

Mezoliftingas – tai kombinuota procedūra, kurios metu naudojami tiek mezoterapiniai kokteiliai, kuriuose gausu vitaminų, mikroelementų, aminorūgščių, peptidų, kofermentų bei antioksidantų, tiek laisvoji hialurono rūgštis.

Plazmoterapija (PRGF) – plazmoliftingo injekcinė procedūra, taip pat efektyvus veido drėkinimo būdas bei puikus odos regeneraciją skatinantis gydymas, norintiems visiško natūralumo. Kadangi šiai procedūrai atlikti, naudojami Jūsų kraujyje esantys trombocitai, skatinantys spartesnį odos audinių atsinaujinimą, kolageno bei elastino gamybą. Oda tampa spindinti, pašviesėja, sušvelnėja raukšlės. PRP procedūros taip pat taikomos plaukų šaknų stiprinimui, naujų plaukų augimo skatinimui, chirurgijoje ir odontologijoje žaizdų gijimo gerinimui ir kt.

Svarbiausia, kad tokias injekcines procedūras atliktų kompetentingas specialistas, turintis tam reikiamą kvalifikaciją. Tik jis gali patarti, kokia procedūra Jums yra tinkama. Prieš procedūras, būtina pasikonsultuoti – jeigu Jus vargina atsiradusios raukšlės, papilkėjusi oda, ar nuolat pavargęs veidas, nereikia dėl to kentėti – šiuolaikinė medicina gali išspręsti šias problemas ir padėti Jums pristabdyti laiką. 

Visos aukščiau paminėtos procedūros atliekamos Aukštaitijos implantologijos klinikoje, adresu stoties g.1. Panevėžys. Registruotis galima telefonu 8 45 509 509 arba tiesiogiai internetu (https://www.aik.lt/registracija)