Neturiu dantų, kokios implantacijos ir protezavimo galimybės?

Neturiu dantų, kokios implantacijos ir protezavimo galimybės?

2022-09-12

Dantys, o jei dar sveiki, toli gražu ne tik estetinis pasitenkinimas (balti dantys, graži šypsena), jie gyvybiškai svarbūs žmogui, kai reikia atsikąsti ir kramtyti maistą. Su įprastais išimamais dantų protezais maisto kramtymas tampa iššūkiu - protezai juda, neramu, ar stipriau sukandus jie neskils ar net sulūš.

Išimami protezai

Nešiojant išimamus protezus (plokšteles) pacientai susiduria ir su kitais sunkumais: sudėtinga aiškiai kalbėti, dažnai švepluojama, žmogus negali plačiai išsižioti ar energingai juoktis, net čiaudint reikia užsidengti burną ne tiek dėl higienos sumetimų, kiek saugantis, kad protezai neiškristų ir nesudužtų.

Kaulo tirpimas

Netekus dantų, neišvengiamai pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Jei ilgą laiką nešiojamas išimamas protezas (plokštelė), kaulas dar labiau tirpsta dėl nuolatinio jo spaudimo. Gyd. odontologė-ortopedė Sandra Piškinė pastebi, kad ateina pacientai, kuriems žandikaulio kaulas taip nutirpęs, kad išimamas protezas neturės už ko laikytis, todėl yra visiškai netikslingas. Tokiems pacientams, sulaukusiems pensinio amžiaus, Teritorinės ligonių kasos skiria net padidintą kompensaciją protezavimo paslaugoms. Po gydytojų odontologų konsiliumo, jei nustatomas didelis kaulo tirpimas, kompensacija siekia apie 1910 eurų. Pacientui nėra kitos išeities tik sukti implantus ir ant jų fiksuoti dantų protezą. Įprastai Teritorinės ligonių kasos kas 3-jus metus kompensuoja apie 620 eurų dantų protezavimo paslaugoms.

Implantacijos metodika „Visi dantys ant 4 implantų“

Jei nenorite rinktis išimamų protezų, verta pagalvoti apie dantų atkūrimo metodą su implantais, kuomet įsukami 4 implantai ir ant jų tvirtinamas/prisukamas 10-12 dantų protezas. Implantacijos metodika, dar vadinama “ALL ON 4”, kasmet tampa populiaresne tarp Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių tautiečių. Aukštaitijos implantologijos klinikos gydytoja odontologė Aistė Navikienė šioje srityje specializuojasi ne vienerius metus ir yra padariusi šimtus tokio tipo operacijų. Didžiausias tokio implantavimo būdo privalumas - tas, kad pacientas jau po 1-2 dienų turi dantis.

Viso žandikaulio atstatymo 4 implantais eiga

Odontologė Aistė Navikienė pirmiausia akcentuoja pirmos konsultacijos ir tyrimų svarbą. Tik „gyvos“ konsultacijos metu, atlikus panoraminę nuotrauką ir 3D nuotrauką (kuri parodo kaulo plotį ir kokybę), galima rekomenduoti pacientui vienokį ar kitokį gydymą. Sutariamas pacientui tinkamas laikas operacijai, paprastai chirurginė dalis (kai išraunami negydomi dantys ir sukami implantai) vienam žandikauliui trunka 2-3 val. Po operacijos nuimami atspaudai fiksuotam dantų protezui. Ateinančias 1-2 dienas pacientas kelis kartus atvyksta pas protezuojantį odontologą matavimui ir pagamintas dantųų protezas yra prisukamas prie implantų. Pacientai dalinasi patirtimi, kad kelias dienas vyksta pripratimas ir vėliau aplanko jausmas, kad tai savi dantys.

Dantų atstatymo fiksuotu protezu privalumai

Jei pacientas neturi dantų ir nenori kankintis nešiodamas išimamą plokštelę, šis metodas vienas iš ekonomiškiausių:

*nereikia kaulo priauginimo;

*užtenka 4 implantų vienam žandikauliui;

*sutaupomas laikas, vienu metu atstatomi visi dantys;

*pacientui nereikia būti be dantų ir laukti kol prigis implantai;

*97 procentai implantų prigijimo rodiklis;

*greita, neskausminga procedūra.

Laukiame Jūsų konsultacijose pas odontologus. Registracija tel. 8 45 509 509, adresu Stoties g. 1., Panevėžys.