Dažnai užduodami klausimai

"ALL-ON-4"® implantacijos metodika

Kaip žinoti, ar man tinka dantų implantai visi ant keturių?

Visi dantys ant keturių implantų metodika tinka beveik visiems žmonėms, kurie yra netekę visų dantų. Tai vienas iš ekonomiškiausių metodų, Pacientui įsriegiami 4 implantai ir ant jų prisukamas neišimamas dantų protezas.

Visas gydymas užtrunka 2-3 dienas ir pacientas jau turi naujus dantis. Žinoma, visada pirmiausiai reikalinga konsultacija ir išsamus ištyrimas, koks tinkamiausias gydymo būdas konkrečiu atveju. Tam, kad tiksliai tai sužinotume, pirmiausiai kviečiame atvykti į konsultaciją. Jos metu implantuojantis gydytojas jus apžiūrės, užduos keletą svarbių klausimų ir paskirs reikiamus tyrimus. Labai svarbu, kad jūsų dantenos ir žandikauliai nebūtų apimti uždegimo. Jeigu taip yra, prieš implantaciją gali būti paskirtas papildomas gydymas ir tik tuomet implantuojama.

All-on-4 implantai kaina priklauso nuo implantų gamintojo, kartu su neišimamu protezu kainuoja nuo 3900 iki 5900 Eur.

Kaip vyksta "visi dantys ant keturių implantų" procedūra?

Naudojant „All-on-4®“ metodiką Jūsų dantys yra atkuriami  per 24-48 val

Pirmos procedūros metu vyksta dantų pašalinimas, implantų įsriegimas, atspaudų nuėmimas laikiniems dantims. Vienam žandikauliui užtrunkama apie dvi valandas. Visos operacijos metu galima taikyti sedaciją - dalinį miega, kai pacientas miega ir nejaučia atliekamų procedūrų.

Dažniausiai dar reikia 1-3 susitikimų per vieną - dvi dienas. Po operacijos laikini dantys uždedami per 0-48 valandas - priklausomai nuo situacijos sudėtingumo. Vieno žandikaulio visi dantys ant keturių implantų kaina su laikinais dantimis yra 3900-4500 Eur priklausomai nuo implantų gamintojo.

Laikinus dantis pakeisti į nuolatinius galima praėjus po operacijos 4-6 mėnesiams. Atėję į kliniką su tuščiais tarpais burnoje, jūs iš jos išeinate pilna burna dailių dantų. 

Kaip pasiruošti prieš „All-on-4®“ operaciją?

Implantuojant „All-on-4®“ metodika implantai gali būti sriegiami naudojant sedaciją (gydymas miegant) arba naudojant vietinę nejautrą.

  • operacijos dieną nieko nevalgykite ir negerkite, jei bus atliekama sedacija;
  • dėvėkite laisvus, patogius drabužius;
  • iš anksto apsirūpinkite lengvu, šviežiu, minkštu ir skystu maistu, kurį valgysite kelias dienas po operacijos;
  • paprašykite, kad kas nors po operacijos jus pasiimtų iš klinikos ir parvežtų namo bei tą dieną būtų šalia jūsų.
Ar „All-on-4®“ procedūros metu taikote sedaciją?

Taip, taikome. Sedacija, ypatingai rekomenduojama, jei implantuojami abu žandikauliai.

Chirurginė dalis gali trukti nuo 4-6 val. todėl pacientui patogu šios operacijos metu miegoti. Sedacijos procedūra padės nusiraminti, atsipalaiduoti ir visą laiką ramiai išsėdėti odontologo kėdėje.

Kokios rekomendacijos po chirurginių procedūrų?
  1. Po chirurginės intervencijos keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai kraujuoti. Dėl to seilės nusidažo rausva spalva. Kraujavimas stabdomas sukandus sterilų tamponą 30 minučių tiek kartų, kol kraujavimas sustoja.
  2. Visi paskirti geriami vaistai ir nosies lašai vartojami jau nuo pirmosios dienos po operacijos: Antibiotikai. Vartojimas būtinas pagal paskirtą receptą. Skausmui malšinti paskiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo, vartoti reikia tol, kol skauda. Visi iki tol paskirti vaistai geriami tomis pačiomis dozėmis.
  3. Pirmąją parą rekomenduojama nedirbti fizinio darbo, daugiau laiko praleisti sėdimoje, vėsioje aplinkoje. Pirmąją parą negalima skalauti burnos ir vartoti karštų valgių ir gėrimų. Operuotos vietos neturi veikti mechaninis krūvis kramtant, todėl valgyti reikia minkštos konsistencijos nekarštą maistą priešinga puse.
  4. Kad patinimas būtų mažesnis, prie žando reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 20 minučių su tokios pačios trukmės pertraukomis iki vakaro. Patinimas būna nuo minimalaus iki akivaizdžiai matomo ir priklauso nuo individualių organizmo savybių ir operacijos apimties. Didžiausias patinimas būna 2-3 parą po operacijos. Esant žymiam patinimui – rekomenduojama atvykti į kliniką, kur Jums bus suleisti – tinimą mažinantys vaistai.
  5. Kitą dieną po operacijos reikia atnaujinti burnos higieną: du kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu valyti dantis, o išsivalius skalauti burną 0.2% chlorheksidino tirpalu (pvz. „Eludril“). Jei burnoje matomos implantų galvutės, nuo trečios dienos reikia pradėti jas valyti dantų pasta ir šepetėliu nepaisant negausaus kraujavimo iš dantenų.
  6. Jei praėjus keletui dienų po operacijos savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, operuotoje srityje stipriai patinsta audiniai, skauda ryjant seiles arba sumažėja išsižiojimas, skambinkite į kliniką darbo metu tel. 8 45 509 509 arba kreipkitės į artimiausią skubios pagalbos skyrių.
  7. Pirmąją savaitę po operacijos:
  • nerekomenduojama sportuoti.
  • vengti kaitinimosi pirtyse, vandenyje ar saulėje. Galima maudytis duše.
  • rinktis minkštesnį, žaizdos netraumuojantį maistą.
  • nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos, alkoholio nevartoti septynias dienas po operacijos.   

Antrąją savaitę, išėmus siūlus, galima vėl vartoti įvairios konsistencijos maistą, tačiau kramtyti reikia priešinga puse. Nuo antrosios savaitės nebereikalingi vaistai. Grįžtama prie įprastos burnos higienos, chlorheksidino tirpalas pakeičiamas paprastu vandeniu arba komerciniais skalavimo tirpalais.

Specifinė visi dantys ant 4 implantų protezavimo rekomendacija

SPECIFINĖ PROTEZŲ ANT IMPLANTŲ PRIEŽIŪRA

  • Odontologijos mokslas ir praktika leidžia iškart po implantacijos atlikti protezavimą per 24–48 valandas (retais atejais – ilgiau).
  • Galimas laikinas protezavimas iškart po implantacijos ir nuolatinis protezavimas po implantų prigijimo praėjus 4–6 mėnesiams po implantacijos. Tai yra geriausias būdas, nes nešiojant laikiną protezą sugyja minkštieji audiniai, pacientas kramtymo sistema adaptuojasi prie naujo kramtymo, dantų formos ir estetikos. Pacientams pabrėžiame, kad po implantacijos galima atlikti manipuliacijas prie implantų per 24–48 valandas, tai yra laikas, per kurį galima atlikti laikiną protezavimą. Jeigu įvyksta implanto „neprigijimas“ – laikinas protezas koreguojamas iki pilno implanto prigijimo. Per 4–6 mėnesius pacientas pratinasi ir, jei turi pastebėjimų, pageidavimų – visi jie koreguojami nuolatinio protezavimo etape. Dažniausiai pacientai pageidauja koreguoti estetiką, keisti dantų formą, spalvą, dantų padėtį, atlikti protezo ploninimą, koreguoti protezo formą, pristatyti daugiau dantų. Tai yra normali praktika, nes laikinas protezas ir skirtas tam, kad pažiūrėti, ar jam patogu.
  • Praktikoje yra taikomas nuolatinis protezavimas iškart po implantacijos. Toks metodas galimas, bet jis turi nemažai trūkumų:
    • iškart po implantacijos galima pagaminti tik akrilo protezą su metaline sija, cirkonio protezas negali būti pagamintas;
    • po minkštųjų audinių prigijimo atsiranda tarpas tarp dantenų ir protezo, kuris turi būti koreguojamas;
    • jeigu pacientas skundžiasi bloga estetika, fonetika, korekcijos galimos tik protezo perdarymo būdu;
    • jeigu neprigyja implantas – implantacija pakartojama, o protezas pritaikomas jo perdarymo būdu;
    • norint, kad būtų atstatomas pilnas dantų lankas, jis galimas tik perdarant protezą.
  • Už visų trūkumų šalinimą pacientas moka atskirai pagal nurodytą kainyną.
  • Neatsižvelgiant į protezo konstrukciją, pas burnos higienistą būtina lankytis kas 6 mėn. Profesionalios burnos higienos metu, higienistas įvertina valymosi įgūdžius, pašalina apnašas, kurių nepašalina įprastas dantų valymas.
  • Burnos rentgeno nuotrauką rekomenduojama daryti kartą per metus. Rentgeno nuotrauka reikalinga įvertinti apie implantą esančio kaulo būklę. Matant pakitimus, pacientui kuo anksčiau suteikiamas reikiamas gydymas ir taip išvengiama implanto netekimo.
  • Turint pavienius vainikėlius ar tiltus ant implantų, reikėtų dantis prižiūrėti įprastai. Du kartus per dieną valyti burnos higienisto rekomenduota dantų pasta ir šepetėliu. Tarpdančius valyti tarpdančių siūlais, higienisto parinktais tarpdančių šepetėliais. Nenaudoti dantų krapštukų. Po tiltų tarpinėmis dalimis, All-On-4 protezais valyti specialiais"superfloss" siūlais. Rekomenduojama naudoti burnos irigatorių, kuris padeda pašalinti apnašas iš vietų, kurių įprastinis šepetėlis nepasiekia.
  • Vainikėliai ir tiltai, All-On-4 protezai prie implantų yra prisukami, ertmės, kuriose yra varžteliai užpildomos specialia medžiaga ir užplombuojamos. Retais atvejais, dėl  kandžio pokyčių plomba gali iškristi. Tokiu atveju nei implantas, nei burnos audiniai neatsiveria. Reikėtų kreiptis į protezavusią kliniką ar gydytoją, kuris ertmę užplombuos.
  • Vainikėliai ir tiltai prie implantų prisukami. Dėl kramtymo judesių, griežimo dantimis, hiperfunkcinio sukandimo dienos metu ar kitų parafunkcijų, protezų varžteliai gali atsilaisvinti. Taip nutinka retai. Tokiu atveju, reikėtų nedelsiant kreiptis į protezavusią kliniką ar gydytoją. Griežtai draudžiama kramtyti su ant implanto judančiu vainikėliu ar tiltu, nes gali nulūžti protezo prisukimo varžtelis. Itin retais atvejais, kai ilgai vaikštoma su judančiu protezu yra rizika, kad gali skilti pats implantas.
  • Rekomenduojama all-on-4 protezus nusukti ir išvalyti po jais besikaupiančias apnašas kartą per metus. Tai atlieka burnos higienistas arba gydytojas. Jei protezas plastmasinis, esant reikalui, kai atsiranda tarpelis tarp protezo ir dantenų, protezas yra perbazuojamas.
  • Kas kelerius metus rekomenduojama nuolatiniams all-on-4 protezams pakeisti tvirtinimo detales (varžtelius), tai atliekama burnos higienos metu nusukus protezą.
  • Implantų gamintojai implantams ir originalioms protezavimo dalims suteikia garantiją, kuri galioja visame pasaulyje ar nurodytose šalyse (reikia turėti implanto pasą). Prireikus pagalbos, esant užsienyje, rekomenduojama susisiekti su implantavusia – protezavusia klinika, kuri suras arčiausiai esančią kliniką, dirbančią su tokio gamintojo implantais.
  • Esant parafunkcijoms, dantų griežimui, didelės apimties protezams, norint išvengti apdailos medžiagų skilimo gydytojas jums pagamins kapą, kurią reikės užsidėti ant dantų nakčiai arba dienos metu (jei stipresnis nei įprasta kandimas vyrauja dienos metu). Nenaudojamą kapą nuplauti, išvalyti dantų pasta su šepetėliu ir laikyti dėžutėje.

Burnos higiena ir dantų balinimas

Nuo ko priklauso burnos higienos kaina?

Galutinė burnos higienos kaina priklauso ar Jums reikalingas nuskausminimas, ar turite implantų, ar reikalingas poliravimas ar reikia padengti jautrius dantis fluoru. Jei atliekant burnos higieną gausiai kraujuoja, yra uždegiminiai procesai, paskiriami burnos skalavimo skysčiai ir procedūrą būtina pakartoti po 2 savaičių, kartais reikia ir trečio karto dar po 2 savaičių. Profesionalios burnos higienos kaina prasideda nuo 59 Eur.

Kokia dantų balinimo kaina?

Dantų balinimas ir kaina priklauso nuo kokį balinimo metodą pacientas pasirinks. Mūsų klinikoje naudojame šiuos dantų balinimo metodus:

Dantų balinimas kapomis. Šio balinimo kainą sudaro pagamintos kapos (abiejų žandikaulių kapos kainuoja 139 Eur.) bei balinimo medžiaga (kaina apie 14 Eur.) parduodama švirkštais. 

Dantų balinimas Philips Zoom sistema. Šio balinimo kaina 249 Eur.

Pacientas pasirenka, kuris balinimo būdas jam patogiausias.

Ar visiems žmonėms galima atlikti dantų balinimą?

Dantis balinti nerekomenduojama vaikams iki 18 metų, nėščiosioms ar maitinančioms mamoms, pacientams, nešiojantiems breketus, jei yra sugedusių dantų, taip pat kam labai jautrūs dantys, ar apnuogintos dantų šaknys, alergiškiems peroksidui asmenims. Svarbu pažymėti, kad dantų plombos ar karūnėlės nebalinamos, todėl pacientams, kurie turi daug plombų ar karūnėlių matomose vietose, turėtų apsispręsti, kad po balinimo reiks juos pakeisti. Bet kuriuo kitu atveju atvykite pas mus pasitarti ir specialistai pasakys, ar balinimas jums galimas ir reikalingas.

Kokie yra dantų balinimo būdai?

Mūsų klinikoje yra naudojamas ne vienas dantų balinimo metodas. Jums atvykus pas specialistą, pirmiausiai jis apžiūrės jūsų dantis ir tuomet patars, kokią dantų balinimo priemonę jūsų atveju yra geriau rinktis.

  1. Dantų balinimas lazeriu. Atliekamas odontologo kabinete vieno apsilankymo metu. Pirmiausiai dantys padengiami balinamuoju geliu, o tuomet yra panaudojamas lazeris, kuris suaktyvina gelio poveikį. Dažniausiai užtenka vienos procedūros, kuri trunka iki 1 valandos.
  2. Dantų balinimas kapomis. Paprasta, saugi procedūra, atliekama namuose. Pacientui pagaminamos kapos, kurias jis turi pripildyti balinančiu geliu, užsidėti ir su jomis miegoti naktį. Toks balinimas trunka 5-10 dienų.
  3. Dantų balinimas lempa. Atliekamas odontologo kėdėje. Jo metu dantys padengiami balinamuoju geliu, kuris suaktyvinamas pasitelkiant diodinę šviesą. Rezultatui pasiekti reikalingos 1-3 procedūros. Jos trunka iki 1 valandos.
  4. Ofisinis dantų balinimas. Atliekamas odontologo kabinete. Jo metu naudojamas didelės koncentracijos balinamasis gelis, kuris užtepamas ant dantų. Procedūra trunka iki valandos. Paprastai pakanka vieno karto.
  5. Vidinis dantų balinimas. Atliekamas endodontiškai gydytiems pavieniams dantims, nes negyvas dantis laikui bėgant patamsėja. Į danties vidų yra įvedama balinamosios medžiagos, kuri jį pašviesina.
Kuo ypatingas Philips ZOOM balinimas ?

Tai naujausia ir moderniausia dantų balinimo technologija, todėl natūralu, kad ji turi daugiausiai privalumų, lyginant su kitais būdais. Philips ZOOM balinimas pranašus tuo, kad:

  • jos metu nėra pažeidžiami danties audiniai, kinta tik jo viršutinio sluoksnio atspalvis;
  • po balinimo dauguma pacientų nejaučia jokio skausmo ar jautrumo;
  • dantų spalva gali pašviesėti net iki 6-7 atspalvių;
  • balinamojo gelio sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato, kalio nitrato ir fluorido. Šios medžiagos mažina dantų jautrumą saugo dantų emalį.
Nuo ko priklauso dantų balinimo efektyvumas?

Dantų balinimo efektyvumas priklauso nuo pasirinkto balinimo metodo, žmogaus amžiaus, genetikos, sveikatos būklės, dantų situacijos, dantų pigmento atsparumo balinančioms dalelėms, žalingų įpročių, vartojamų medikamentų.

Ar balinant dantis skauda?

Ne, dantų neskauda. Tačiau žmonės, kurių dantys yra labai jautrūs po balinimo gali jausti didesnį dantų jautrumą.

Ar dantų balinimas yra saugi procedūra?

Taip, šiuolaikinis dantų balinimas odontologijos kabinete yra saugus būdas pašviesinti savo dantis. Visi mūsų naudojami metodai yra gerai ištirti ir išbandyti, o medžiagos sertifikuotos. Mūsų specialistai nerekomenduoja bandyti išsibalinti dantis namuose, vadovaujantis neaiškiuose forumuose rastais receptais ir patarimais. Taip elgdamiesi ne tik nesutaupysite pinigų, bet galite ir stipriai pakenkti savo dantims.

Ar papilkėję dantys gali būti išbalinti?

Geriausias balinimo rezultatas pasiekiamas tokiems dantims, kurių spalva yra gelsva arba rusva. Tačiau nemažai žmonių turi papilkėjusios spalvos dantis. Dažniausiai tai pacientai, kurie vaikystėje vartojo antibiotiką tetracikliną. Jų dantims balinimo poveikis būna mažesnis arba jų visai neįmanoma išbalinti.

Kaip atliekamas dantų balinimas namuose?

Dantų balinimui namuose žmonės dažnai pasitelkia įvairias priemones: specialius pieštukus, juosteles, netgi natūralias priemones, rastas namų lentynoje, pavyzdžiui, sodą, anglį, citriną. Tokie būdai gali būti ne tik neveiksmingi, bet net ir žalingi. Jeigu dantis norite balinti namuose, mes rekomenduojame naudoti balinimo kapas. Šis būdas yra saugus ir efektyvus. Kai atvykstate į kliniką, mes nuimame jūsų dantų atspaudus, pagal kuriuos pagaminame jūsų dantims pritaikytas kapas. Kartu su jomis duodame balinamojo gelio, o specialistas atidžiai paaiškina, kaip reikia tinkamai atlikti visus veiksmus.

Dantų balinimo kapomis eiga namuose yra labai paprasta:

  • pripildyti kapas balinamuoju geliu;
  • kelias valandas ar per naktį jas dėvėti (pagal duotus specialisto nurodymus);
  • nepamiršti nusiimti kapų praėjus balinimo procedūros laikui;
  • kartoti šį veiksmą 10-14 dienų.

Jeigu nešiodami kapas pajaučiate jautrumą ar nemalonius pojūčius, reikia nutraukti procedūrą ir pasitarti su gydytoju dėl tolesnių veiksmų.

Kokie yra profesionalios burnos higienos privalumai?
  • pašalinamos apnašos, kurių negalima nuvalyti paprastu dantų šepetėliu;
  • pašalinamos neestetiškai atrodančios pigmentinės dėmės;
  • išvalyti dantys atrodo daug gražesni, jie natūraliai spindi, yra šviesesni;
  • užkertamas kelias periodonto ligų formavimuisi ar tolesniam vystymuisi;
  • nustatomi ankstyvi pakitimai, todėl gydymas yra lengvesnis, greitesnis ir pigesnis.
Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Prieš atliekant burnos higieną specialistas jums užduos kelis klausimus, norėdamas išsiaiškinti situaciją. Tuomet jis detaliai apžiūrės jūsų burną, dantis ir dantenas, nustatys problemines vietas, o tuomet imsis darbo. Mūsų klinikos higienistai dirba su specialia optine įranga, kuri padidina matomą vaizdą, padeda pastebėti visas apnašas ir taip gerokai kokybiškiau atlikti procedūrą.

Kaip elgtis po dantų balinimo?

Pirmą parą po dantų balinimo reikėtų vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų vartojimo bei rūkymo. Vėliau visa tai irgi reikėtų kiek galima riboti, nes išvardinti veiksniai mažina dantų baltumą. Po procedūros pacientas gali jausti didesnį dantų jautrumą, kuris paprastai praeina per kelias dienas. Siekiant jį sumažinti galima naudoti specialias dantų pastas.

Kaip man pačiam rūpintis savo dantimis?

Pati svarbiausia dantų higiena vyksta namuose. Teisingi kasdieniai įpročiai padeda užtikrinti gerą dantų ir dantenų sveikatą. Mūsų klinikos odontologai rekomenduoja:

  • valykite dantis su dantų pasta bent du kartus per dieną. Vienas iš tų kartų turėtų būti prieš einant miegoti, o po jo nieko nebegalima valgyti;
  • naudokite dantų siūlą, kuris padeda pašalinti maisto likučius iš tarpdančių. Būtent šiose vietose pirmiausiai ėduonis ir susidaro, nes jų nepasiekia dantų šepetėlis;
  • kai po ranka neturite dantų pastos su šepetėliu, naudokite skalavimo skystį, kuris dezinfekuoja burną ir prisideda prie ėduonies prevencijos;
  • sumažinkite suvartojamo cukraus kiekį. Būtent dėl jo susidarančios rūgštys atakuoja jūsų dantis ir dantenas;
  • kramtykite tik becukrę gumą;
  • meskite rūkyti – tai vienas pagrindinių burnos ligų rizikos veiksnių;
  • nenaudokite dantų kaip įrankio atkimšti butelį, nukąsti siūlą ar atplėšti pakuotę – dėl tokių veiksmų jie gali skilti ar nulūžti;
  • dažniau rinkitės maistą, kuris yra naudingas dantims: pieno produktus, ypač sūrį, daržoves, kivius, cinamoną, petražoles, braškes, riešutus, žalią arbatą. Jų vartojimas stiprina dantis, prisideda prie dantenų ligų ir burnos vėžio prevencijos.
Rekomendacijos po burnos higienos
  1. Bent 2 val. po profesionalios burnos higienos reikėtų nevalgyti ir negerti spalvotų maisto produktų ir gėrimų.
  2. Dažnai nuvalius dantų akmenis dantys kelias dienas būna jautrūs, tokiu atveju reikia naudoti dantų pastas jautriems dantims (Mirasensitive hap+, Mirafluor C, BioMin F) arba dantų jautrumą mažinantį kremą (GC Tooth Mousse Recalden).
  3. Jei PBH metu buvo atliktos fluoro lako aplikacijos reikia 2 val. po jų negerti, nevalgyti, neskalauti, tą dieną vengti pieno ir kalcio turinčių produktų.
  4. Atlikus profesionalią burnos higieną reikia pakeisti asmeninį dantų šepetėlį ar jo galvutę. Šepetėlio šereliai turi būti minkšti (Soft). Siekiant išlaikyti ilgalaikius rezultatus, efektyviai pašalinti dantų apnašas namyuose ir išvengti kariozinių pažeidimų, dantenų uždegimo ir periodontito, rekomenduojama naudoti Philips Sonicare sonic technologijos dantų šepetėlius, kurie pašalina net iki 7 kartų daugiau apnašų sunkiai pasiekiamose srityse ir tarpdančiuose. Profilaktiškai dantų šepetėlis ar jo galvutė turi būti keičiamas kas 3 mėn. ar dažniau, jei išsikraipo šereliai.
  5. Efektyviausiai dantys nuvalomi dantų šepetėlio šerelius pakreipus 45 laipsniu kampu į dantenas ir atliekant šluojamuosius judesius danties kramtomojo paviršiaus link.
  6. Dantis būtina valyti du kartus per dieną - ryte ir vakare po valgio praėjus ne mažiau, kaip 30 min. Dantų valymas turi užtrukti ne trumpiau, kaip 2 min. Vakare po dantų valymo nebevalgyti ir negerti saldžių ir spalvotų gėrimų (kavos, arbatos, sulčių, kitų saldžiųjų gėrimų).
  7. Jei dantys nepažeisti fluorozės ir nėra kitų kontraindikacijų, reikia rinktis dantų pastą, kurios sudėtyje yra fluoro (fluoro kiekis pastoje matuojas ppm), jis mažina dantų jautrumą ir padeda išvengti ėduonies. Tinkamiausią fluoro kiekį dantų pastoje padės išrinkti burnos higienistas ar odontologas.
  8. Būtina išvalyti tarpdančius, tam naudojant dantų siūlą ir tarpdančių šepetėlius, kurių dydį parenka burnos higienistas ar odontologas.
  9. Nuvalykite liežuvio paviršių specialiu liežuvio valikliu ar ant dantų šepetėlio esančiu valikliu.
  10. Profesionali burnos higiena turi būti atliekama bent 1-4 kartus per metus. Jos dažnumą individualiai nustato burnos higienistas ar odontologas.
Rekomendacijos balinant dantis kapomis
  1. Prieš pradedanti dantų balinimą namuose arba odontologijos klinikoje dantys ir dantenos turi būti sveiki arba sugydyti. Svarbu nepamišti, kad dantų restauracijos (užpildai, laminatės, vainikėliai, tiltai ir t.t.) nebąla, todėl po dantų balinimo procedūros, restauracijos gali būti pakeistos naujomis atsižvelgiant į naują dantų atspalvį.
  2. Prieš dantų balinimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kad dantų apnašos netrukdytų balinimo procesui ir dantys neišbaltų dėmėmis.
  3. Pasirinkus dantų balinimą namuose, pirmiausia odontologas ar burnos higienistas nuima paciento dantų atspaudus, pagal kuriuos pagaminamos paciento individualios dantų balinimo kapos (vienam ar dviem žandikauliams, pagal paciento pageidavimą).

Kaip naudoti balinimo kapas?

  • Kruopščiai išsivalykite dantis šepetėliu ir pasta bei tarpdančių siūlu.
  • Įšvirkškite balinančio gelio į kapų išorinio paviršiaus rezervuarus, po lašelį ties balinti norimais dantimis.
  • Uždėkite kapas ant dantų, gerai prispauskite.
  • Jei balinimo gelis persispaudė per balinimo kapą, jo perteklių nuvalykite vatos pagaliuku ar dantų šepetėliu.
  • Dantų balinimas kapomis (naudojant Opalescence 16% balinimo gelį kapoms, turintį 16% karbamido peroksido, kas atitinka 5,8% vandenilio peroksido) trunka 4-6 valandas per dieną, 10 – 14 dienų.
  • Atsiradus dantų jautrumui ar dantenų deginimui tučtuojau nutraukite balinimo procedūrą.
  • Po dantų balinimo kapos kruopščiai išvalomos sudrėkintu dantų šepetėliu ir vėsia vandens srove. Dantų balinimo kapas laikykite dėžutėje (sausoje ir vėsioje vietoje).
  • Balinančią medžiagą saugokite nuo šilumos ir tiesioginių saulės spindulių. Jei naudojate ilgesnį laiką ar nutraukėte gydymą, tuomet laikykite šaldytuve. Atkreipkite dėmesį į vartojimo tinkamumo laiką.
  • Balinimo metu nerūkykite, nevartokite spalvotų maisto produktų ir gėrimų. Turintys daug rūgščių maisto produktai ar gėrimai gali padidinti dantų jautrumą.
  • Balinimo efektyvumas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, higienos ir žalingų įpročių.
Rekomendacijos po dantų balinimo
  1. Po dantų balinimo iš dantų pasišalina vanduo, todėl tikrasis rezultatas matomas tik po 2 sav.
  2. Dantų restauracijos (užpildai, laminatės, vainikėliai, tiltai ir t.t.) nėra balinamos. Po dantų balinimo procedūros, restauracijos gali būti pakeistos naujomis atsižvelgiant į naują dantų atspalvį.
  3. Negyvybingi dantys, pakeitę spalvą dėl įvykusios traumos ar po endodontinio gydymo, balinami atliekant endodontinį dantų balinimą.
  4. Kuo ilgiau nevartosite spalvotų maisto produktų ir gėrimų, tuo ilgiau dantys išliks balti.
  5. Po dantų balinimo bent 3 dienas nereikėtų naudoti ryškių spalvų lūpdažių.
  6. Naudokite nespalvotą dantų pastą, skirtą jautriems dantims ir turinčią fluoro, kuris padės išvengti dantų jautrumo.
  7. Jei naudojate burnos skalavimo skystį, jis taip pat turėtų būti nespalvotas.
  8. Kruopščiai išsivalyti tarpdančius su dantų siūlu ar tarpdančių šepetėliu. Siekiant išlaikyti ilgalaikius rezultatus, efektyviai pašalinti dantų apnašas ir išvengti kariozinių pažeidimų, dantenų uždegimo ir periodontito, rekomenduojama naudoti Philips Sonicare sonic technologijos dantų šepetėlius, kurie pašalina net iki 7 kartų daugiau apnašų sunkiai pasiekiamose srityse ir tarpdančiuose.
  9. Po profesionalios dantų balinimo procedūros odontologo kabinete dantų balinimas gali būti tęsiamas namuose naudojant individualiai pagamintas balinimo kapas ir ZOOM NiteWhite ir DayWhite balinimo gelius. Tai namų balinimo produktai, kuriuos galima naudoti kaip palaikomąją priemonę po kabinetinio dantų balinimo. Zoom NiteWhite ir Zoom DayWhite – tai vieninteliai dantų balinimo namuose produktai, kurių sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato, kalio nitrato ir fluorido. Šios balinimo gelio sudedamosios dalys mažina dantų jautrumą, saugo emalį ir suteikia dantims daugiau blizgesio.
  10. Norint kuo ilgiau išlaikyti baltų dantų efektą, reikia reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną (ne rečiau, kaip kas 6 mėn.).

Dantų chirurgija

Kokias dantų chirurgines procedūras atliekate?

Mūsų klinikoje dažniausiai atliekamos tokios chirurginės procedūros:

  • Sinuso dugno pakėlimas. Tai operacija, kurios metu pakeliama per žemai esanti sinuso gleivinė, o sinuso dugnas yra papildomas dirbtiniu kaulu. Jo reikia tam, kad implantas laikytųsi stabiliai ir tvirtai. Per keletą mėnesių šis įvestas papildomas kaulo kiekis prigyja, suaugdamas su natūraliu kaulu. Tuomet jau galima atlikti implanto sriegimo procedūrą;
  • Kaulo priauginimas (augmentacija). Netekus dantų, toje vietoje žandikaulis negauna krūvio, jis „aptingsta“ ir pamažu ima nykti kaulo kiekis. Po kurio laiko nusprendus toje vietoje atkurti dantį implantu, jo apimtis gali būti nepakankama. Tuomet yra taikoma kaulo priauginimo procedūra. Jos metu yra atkuriamas kaulo trūkumas, priauginant dirbtinį kaulą;
  • Dantų šalinimas. Dantų rovimas gali būti atliekamas greitai, kai dantis yra pilnai išdygęs ir patogioje pozicijoje. Tačiau kartais pasitaiko, kad dantis išdygsta kreivai, dalinai ar slepiasi po dantenomis. Tokiu atveju atliekamas operacinis traukimas, kurio metu praskleidžiamos dantenos, dantis dalijamas į kelias dalis ir ištraukiamas po gabalėlį. Taip yra mažiau traumuojami audiniai;
  • Kaulo bloko operacija. Šios operacijos metu, burnos chirurgas paima nedidelį gabalėlį kaulo iš vienos kūno vietos ir perkelia į tą žandikaulio vietą, kurioje yra jo trūkumas. Operacija atliekama, kai, pacientui netekus dantų, toje vietoje stipriai nutirpsta (atrofuojasi) kaulas ir jo kiekis būna nepakankamas sriegti implantui. Šis kiekis atkuriamas, panaudojant paties žmogaus nuosavus kaulo audinius.
Nuo ko priklauso danties rovimas ir kaina?

Danties rovimo trukmė priklauso nuo procedūros sudėtingumo. Sudėtingais atvejais, kai protinis dantis yra gulimoje pozicijoje, reikalingas operacinis šalinimas. O jei visi 4 protiniai dantys sudėtingoje pozicijoje rekomenduojama operuoti taikant sedaciją (migdymą). 

Danties rovimo kainą sudaro

  • panoraminės nuotraukos kaina 29 Eur.;
  • rovimo (sudėtingas ar ne) kaina nuo 50-189 Eur.
  • dantenų susiuvimo kaina 19 Eur. 
Ar po danties rovimo man skaudės?

Po danties rovimo procedūros, jums gali visai neskaudėti, ypač, jei nesate labai jautrus arba rovimas buvo greitas ir nesudėtingas. Tačiau dažnai, praėjus nuskausminamųjų vaistų poveikiui, pacientai pajaučia nedidelį maudimą. Paprastai jis nebūna labai stiprus, todėl ne visada verta pulti gerti vaistų. Jei skausmas jus vargina ar stiprėja, tuomet išgerkite odontologo jums rekomenduotų analgetikų. Jeigu skausmas tęsiasi, nemažėja arba didėja kelias dienas, kreipkitės į savo odontologą.

Kada reikalingas kaulo priaugimas?

Kaulo priauginimas reikalingas, jei trūksta kaulo storio ar aukščio, kad tinkamai įsriegtume implantą ir implantas tvirtai laikytųsi ir būtų ilgaamžis. Kaulas pradeda tirpti kai netenkama vieno ar kelių dantų

 

Ar burnos chirurgija skausminga?

Ne, operacijos metu jums neskaudės, kadangi visos chirurginės operacijos yra atliekamos taikant vietinę nejautrą. Šiuolaikiniai nuskausminamieji vaistai yra itin veiksmingi ir suteikia pacientams komfortą. O labai bijantiems odontologo kėdės, rekomenduojame atlikti sedaciją, kuri padės visiškai nusiraminti ir pamiršti apie nerimą.

Kokie yra sinuso pakėlimo būdai?

Sinuso pakėlimas gali būti atliekamas  atviru arba uždaru būdu. 

Kuris būdas tinkamiausias nustato gyd. odontologas chirurgas konsultacijos metu įvertinęs kaulo aukštį ir storį (remiantis 3 D nuotrauka)

Rekomendacijos po chirurginių intervencijų
  1. Po chirurginės intervencijos keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai kraujuoti. Dėl to seilės nusidažo rausva spalva. Kraujavimas stabdomas sukandus sterilų tamponą 30 minučių tiek kartų, kol kraujavimas sustoja.
  2. Visi paskirti geriami vaistai ir nosies lašai vartojami jau nuo pirmosios dienos po operacijos: antibiotikų vartojimas būtinas pagal paskirtą receptą. Skausmui malšinti paskiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo, vartoti reikia tol, kol skauda. Visi iki tol paskirti vaistai geriami tomis pačiomis dozėmis.
  3. Pirmąją parą rekomenduojama nedirbti fizinio darbo, daugiau laiko praleisti sėdimoje, vėsioje aplinkoje. Pirmąją parą negalima skalauti burnos ir vartoti karštų valgių ir gėrimų. Operuotos vietos neturi veikti mechaninis krūvis kramtant, todėl valgyti reikia minkštos konsistencijos nekarštą maistą priešinga puse.
  4. Kad patinimas būtų mažesnis, prie žando reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 20 minučių su tokios pačios trukmės pertraukomis iki vakaro. Patinimas būna nuo minimalaus iki akivaizdžiai matomo ir priklauso nuo individualių organizmo savybių ir operacijos apimties. Didžiausias patinimas būna 2-3 parą po operacijos. Esant žymiam patinimui – rekomenduojama atvykti į kliniką, kur Jums bus suleisti – tinimą mažinantys vaistai.
  5. Kitą dieną po operacijos reikia atnaujinti burnos higieną: du kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu valyti dantis, o išsivalius skalauti burną 0.2% chlorheksidino tirpalu (pvz. „Eludril“). Jei burnoje matomos implantų galvutės, nuo trečios dienos reikia pradėti jas valyti dantų pasta ir šepetėliu, nepaisant negausaus kraujavimo iš dantenų.
  6. Jei praėjus keletui dienų po operacijos savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, operuotoje srityje stipriai patinsta audiniai, skauda ryjant seiles arba sumažėja išsižiojimas, skambinkite į kliniką darbo metu tel. 8 45 509 509 arba kreipkitės į artimiausią skubios pagalbos skyrių.
  7. Pirmąją savaitę po operacijos:
  • nerekomenduojama sportuoti.
  • vengti kaitinimosi pirtyse, vandenyje ar saulėje. Galima maudytis duše.
  • rinktis minkštesnį, žaizdos netraumuojantį, maistą.
  • nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos, alkoholio nevartoti septynias dienas po operacijos.

Antrąją savaitę, išėmus siūlus, galima vėl vartoti įvairios konsistencijos maistą, tačiau kramtyti reikia priešinga puse. Nuo antrosios savaitės nebereikalingi vaistai. Grįžtama prie įprastos burnos higienos, chlorheksidino tirpalas pakeičiamas paprastu vandeniu arba komerciniais skalavimo tirpalais.

Rekomendacijos po periodonto chirurginio gydymo paslaugos

Kraujavimas. Po klinikinio vainiko prailginimo operacijos, keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai pakraujuoti. Dėl to seilės nusidažo rausva spalva. Dažniausiai kraujavimas sustoja po keleto valandų. 

Patinimas. Patinimas būna minimalus ir priklauso nuo individualių organizmo savybių ir operacijos apimties. Didžiausias patinimas būna antrą - trečią parą po operacijos.

Kaip elgtis pirmąją parą po klinikinio vainiko prailginimo operacijos? Pirmąją parą rekomenduojama nedirbti fizinio darbo, daugiau laiko praleisti sėdimoje padėtyje, o atsigulus, kad galva būtų aukščiau, pasidėti antrą pagalvę. Pirmąją parą negalima vartoti karštų valgių ir gėrimų. Valgyti reikia minkštos konsistencijos nekarštą maistą priešinga puse. Kad patinimas būtų mažesnis, prie žando reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 20 minučių su tokios pačios trukmės pertraukomis iki vakaro. 

Visi paskirti geriami vaistai vartojami jau nuo pirmosios dienos po operacijos:

  • Vaistai nuo skausmo ir uždegimo. Vidutiniam skausmui malšinti paskiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo („Ketanov“, „Nimesil“, „Dolmen“), jį reikia vartoti tol, kol skauda, 2–3 kartus, per dieną 2–5 dienas; 
  • Visi iki tol paskirti vaistai geriami tomis pačiomis dozėmis.

Kaip elgtis pirmąją savaitę po operacijos?  

Burnos higiena. Kitą dieną po operacijos reikia atnaujinti burnos higieną: tris kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu valyti dantis, o išsivalius skalauti burną 0.2% chlorheksidino tirpalu. Skalaujant šiuo tirpalu, prieš tai neišsivalius dantų, gali patamsėti dantys. Nuo trečios dienos reikia pradėti valyti operuotą dantų sritį pasta ir šepetėliu, nepaisant negausaus kraujavimo iš dantenų.

Periodontologinis tvarstis. Jeigu buvo uždėtas tvarstis, jis turėtų išbūti savaitę laiko, iki siūlų išėmimo dienos, bet jeigu tvarstis atsiklijuoja, maišo, leidžiama jį atsargiai nuimti arba atvykti pas gydytoją tvarsčio nuėmimui. Minkštas tvarstis rezorbuojasi savaime ir jo specialiai nuimti nereikia. 

  • Sportas. Pirmąją savaitę nerekomenduojama sportuoti. 
  • Mityba. Pirmąją savaitę po operacijos reikia rinktis minkštesnį, žaizdos netraumuojantį maistą.
  • Siūlės. Siūlai išimami po septynių dienų.
  • Rūkymas ir alkoholis. Rūkymas gali labai pakenkti žaizdos gijimui, todėl rekomenduojama nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos.
  • Komplikacijos. Jei praėjus keletui dienų po danties klinikinio vainiko prailginimo operacijos savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, patinsta audiniai, skauda ryjant seiles arba sumažėja išsižiojimas, nedelsiant skambinkite į kliniką (telefonu +370 45 509 509) ir jums bus paskirtas artimiausias apsilankymo laikas.
Rekomendacijos po sinuso dugno pakėlimo operacijos

Kraujavimas. Po sinuso dugno pakėlimo operacijas 24 valandas iš žaizdos gali nestipriai pakraujuoti, dėl to seilės nusidažo rausva spalva. Dažniausiai kraujavimas sustoja po keleto valandų. Nereikia išsigąsti, jei pirmąsias kelias paras nestipriai pakraujuos iš nosies, ypač jei tai atsitiks pasilenkus žemyn.

Patinimas. Didžiausias patinimas būna antrą - trečią parą po operacijos. Kartais žando arba paakio srityje gali atsirasti mėlynė. 

Kaip elgtis pirmąją parą po operacijos? Pirmąją parą rekomenduojama nedirbti fizinio darbo, daugiau laiko praleisti sėdimoje padėtyje, o atsigulus, kad galva būtų aukščiau, pasidėti antrą pagalvę. Pirmąją parą negalima skalauti burnos ir vartoti karštų valgių ir gėrimų. Taip pat draudžiama pūsti ar stipriai traukti nosį, sulaikyti čiaudulį, rūkyti. Valgyti reikia minkštos konsistencijos nekarštą maistą. 

Kad patinimas būtų mažesnis, prie žando reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 20 minučių su tokios pačios trukmės pertraukomis iki vakaro. Prieš miegą rekomenduojama įlašinti į nosį vaistų, o miegoti geriausia ant priešingos pusės. 

Visi paskirti geriami vaistai ir nosies lašai vartojami jau nuo pirmosios dienos po operacijos:

  • Antibiotikai. Vartoti, kaip paskyrė gydytojas;
  • Vaistai nuo skausmo ir uždegimo. Vidutiniam skausmui malšinti paskiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo („Ketanov“, „Nimesil“, „Dolmen“), jį reikia vartoti tol, kol skauda, 2–3 kartus, per dieną 2–5 dienas; 
  • Nosies gleivinę sutraukiantys vaistai: lašinti į operuotos pusės šnervę 3–4 kartus, per dieną keletą lašų 5 dienas;
  • Visi iki tol paskirti vaistai tęsiami tomis pačiomis dozėmis.

Kaip elgtis pirmąją savaitę po operacijos?  

  • Burnos higiena. Kitą dieną po operacijos reikia atnaujinti burnos higieną: tris kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu valyti dantis, o išsivalius, skalauti burną 0.2% Chlorheksidino tirpalu. Skalaujant šiuo tirpalu prieš tai neišsivalius dantų, gali patamsėti dantys. 
  • Nosies priežiūra. Keletą dienų po operacijos iš nosies gali pakraujuoti palenkus galvą į priekį. Be to, nosis gali būti užgulta dėl gleivinės paburkimo. Būtina į nosį lašinti paskirtus vaistus, bet ne ilgiau kaip 4-5 dienas, kadangi patys vaistai gali sukelti slogą. Dvi savaites po operacijos negalima pūsti nosies (geriau lengvai patraukti, prieš tai įlašinus vaistų). Čiaudėti galima tik pro burną ir plačiai išsižiojus, kad sinusų nepažeistų oro slėgio banga. Svarbu saugotis peršalimo ligų.
  • Sportas. Pirmąją savaitę nerekomenduojama sportuoti, dirbti pasilenkus, būti daug dulkių turinčioje aplinkoje. Draudžiama nardyti, nerekomenduojama skristi lėktuvu.
  • Mityba. Pirmąją savaitę po operacijos reikia rinktis minkštesnį, žaizdos netraumuojantį maistą.
  • Siūlės. Visi siūlai išimami po septynių dienų.
  • Rūkymas ir alkoholis. Rūkymas gali labai pakenkti žaizdos gijimui ir kaulo susidarymui, rekomenduojama nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos. Alkoholio rekomenduojama nevartoti septynias dienas po operacijos. 

Kaip elgtis pirmąjį mėnesį po operacijos?  

Antrąją savaitę, išėmus siūlus, galima vėl vartoti įvairios konsistencijos maistą. Nuo antrosios savaitės nebereikalingi vaistai ir nosies lašai. Grįžtama prie įprastos burnos higienos, Chlorheksidino tirpalas pakeičiamas paprastu vandeniu ar tam skirtais skalavimo tirpalais. Rekomenduojama vengti dirbti pasilenkus. 

Nuo trečiosios savaitės galima atnaujinti sausumos sporto treniruotes. Pirmąjį mėnesį po operacijos nerekomenduojama nardyti, skraidyti lėktuvu.

Komplikacijos. Jei praėjus keletui dienų po operacijos, savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, galvoje atsiranda sunkumo jausmas, kuris pasilenkus į priekį sustiprėja, ir iš nosies skiriasi nemalonaus kvapo išskyros, skambinkite į kliniką (telefonu +370 45 509 509) ir jums bus paskirtas artimiausias apsilankymo laikas.

Rekomendacijos po dantenų plastikos, kaulo priauginimo procedūrų

Kraujavimas. Po chirurginės intervencijos keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai kraujuoti. Dėl to seilės nusidažo rausva spalva. Kraujavimas stabdomas sukandus sterilų tamponą 30 minučių tiek kartų, kol kraujavimas sustoja. 

Visi paskirti geriami vaistai ir nosies lašai vartojami jau nuo pirmosios dienos po operacijos:

  • Antibiotikai. Vartojimas būtinas pagal paskirtą receptą;
  • Skausmui malšinti paskiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo, vartoti reikia tol, kol skauda;
  • Visi iki tol paskirti vaistai geriami tomis pačiomis dozėmis.

Pirmąją parą rekomenduojama nedirbti fizinio darbo, daugiau laiko praleisti sėdimoje, vėsioje aplinkoje. Pirmąją parą negalima skalauti burnos ir vartoti karštų valgių ir gėrimų. Operuotos vietos neturi veikti mechaninis krūvis kramtant, todėl valgyti reikia minkštos konsistencijos nekarštą maistą priešinga puse.

Patinimas. Kad patinimas būtų mažesnis, prie žando reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 20 minučių su tokios pačios trukmės pertraukomis iki vakaro. Patinimas būna nuo minimalaus iki akivaizdžiai matomo ir priklauso nuo individualių organizmo savybių ir operacijos apimties. Didžiausias patinimas būna 2-3 parą po operacijos. Esant žymiam patinimui – rekomenduojama atvykti į kliniką, kur Jums bus suleisti – tinimą mažinantys vaistai. 

Burnos higiena. Kitą dieną po operacijos reikia atnaujinti burnos higieną: du kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu valyti dantis, o išsivalius skalauti burną 0.2% chlorheksidino tirpalu (pvz. „Eludril“). Jei burnoje matomos implantų galvutės, nuo trečios dienos reikia pradėti jas valyti dantų pasta ir šepetėliu nepaisant negausaus kraujavimo iš dantenų.

Komplikacijos. Jei praėjus keletui dienų po operacijos savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, operuotoje srityje stipriai patinsta audiniai, skauda ryjant seiles arba sumažėja išsižiojimas, skambinkite į kliniką darbo metu tel. 8 45 509 509 arba kreipkitės į artimiausią skubios pagalbos skyrių.

Pirmąją savaitę po operacijos:

  • nerekomenduojama sportuoti;
  • vengti kaitinimosi pirtyse, vandenyje ar saulėje. Galima maudytis duše;
  • rinktis minkštesnį, žaizdos netraumuojantį maistą;
  • nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos, alkoholio nevartoti septynias dienas po operacijos.

Antrąją savaitę, išėmus siūlus, galima vėl vartoti įvairios konsistencijos maistą, tačiau kramtyti reikia priešinga puse. Nuo antrosios savaitės nebereikalingi vaistai. Grįžtama prie įprastos burnos higienos, chlorheksidino tirpalas pakeičiamas paprastu vandeniu arba komerciniais skalavimo tirpalais.

Dantų gydymas

Kokia orientacinė dantų plombavimo kaina?

Dantų plombavimo kaina priklauso nuo danties pažeidimo dydžio.

Kai danties pažeidimas yra paviršinis ar vidutinio dydžio, pacientas gali jausti dantų jautrumą saldžiam maistui ar "reaguoja" į šaltį. Kartais tokie pažeidimai žmogui nesukelia jokio diskomforto.

Kai danties pažeidimas yra gilus, dantis pasidaro ne tik jautrus, bet susiformavusioje skylėje stringa maistas, toks dantis gali net nulūžti. Jei infekcija prasiskverbia į danties nervinius ir kaulinius audinius, dantis ir jį supantys audiniai gali supūliuoti ir gali būti reikalingas kanalų gydymas.

Taigi dantų plombavimo kaina svyruoja nuo 45 iki 99 Eur

Jei reikalingas kanalų gydymas mikroskopu, kaina svyruoja nuo 150 iki 480 Eur., priklausomai nuo koks dantis: priekinis, kandis ar krūminis. Krūminiuose dantyse būna 3-4 kanalai kuriuos reikia sugydyti.

Kam reikalingas mikroskopas dantų kanalų gydymui?

Dantų kanalų gydymas vyksta dviem būdais – naudojant mikroskopą ir be jo. Sudėtingais atvejais būtina rinktis endodontinį gydymą mikroskopu. Surasti šaknies kanalus ne visada yra lengva - jie dažnai būna užakę ir tokie siauri, kad yra matomi tik pasitelkus vaizdą didinantį operacinį mikroskopą ir remiantis rentgeno nuotraukomis, taip pat pasitelkiami elektroniniai šaknų kanalų ieškikliai, ultragarso aparatai - viskas tam, kad specialistas galėtų tiksliai matyti danties anatominius ypatumus, galimus svetimkūnius šaknies kanale, pašalinti uždegiminius audinius ir itin smulkiais specialiais instrumentais saugiai pasiekti šaknies viršūnę.

Kada reikalingas dantų plombavimas?

Dantų plombavimas yra atliekamas, siekiant atkurti pažeistas ėduonies (karieso) vietas. Dantų ėduonis atsiranda, kai dėl prastų burnos higienos įgūdžių burnoje ilgą laiką kaupiasi apnašos. Jose esančios rūgštys ima graužti danties emalį ir taip susiformuoja pažeidimai. Dažniausiai ėduonis formuojasi tose vietose, kurias sunku pasiekti: tarpdančiuose ar nelygiuose dantų paviršiuose. 

Dantų ėduonies požymiai:

  • skausmas: nuolatinis, maudžiantis arba valgant karštą ar šaltą maistą;
  • patamsėjusios dėmės danties paviršiuje;
  • matomos skylutės;
  • prastas burnos kvapas.

Gydant dantų ėduonį, pirmiausiai yra pašalinami pažeisti audiniai, viskas dezinfekuojama, o tuomet užplombuojama. Plombines medžiagas mūsų gydytojai parenka pagal jūsų danties spalvą, defekto dydį bei vietą.

Kodėl rekomenduojama keisti seną plombą, nors ji dar neiškritusi iš danties?

Senesnės kartos plombos turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda akimi nematomi mikrotarpai tarp danties ir plombos paviršiaus.

Į šiuos mikrotarpus lengvai prasiskverbia bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, susidaro rūgštinė terpė ir dantis ima „gesti“ (vyksta kietųjų danties audinių irimas – vadinamasis antrinis ėduonis), plonėja jo sienelės ir vieną dieną toks dantis gali suskilti ar nulūžti.

Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.

Kada reikalingas dantų kanalų gydymas?

Dantų šaknų kanalų gydymas kitaip dar yra vadinamas endodontiniu gydymu. Ilgai negydomas dantų ėduonis plinta tolyn ir pasiekia vidinius minkštuosius danties audinius, dar vadinamus pulpa. Joje kyla uždegimas. Kartais jis gali neturėti jokių požymių, tačiau dažniausiai pasireiškia šiais simptomais:

  • jautrumas karštam ar šaltam maistui;
  • maudimas;
  • skausmas, atsirandantis vakare;

Neignoruokite šių požymių. Kai tik pajusite bent vieną iš jų, nedelsdami kreipkitės į odontologą, kuris jus apžiūrės, atliks reikiamus tyrimus ir, jeigu reikia, jums bus atliekamas dantų šaknų gydymas.

Negydant danties uždegimo, skausmas stiprės, atsiras pūlinių, galimas žando tinimas ir  dantį reikės šalinti ir keisti implantu.

Kaip atliekamas endodontinis gydymas?

Dantų kanalų gydymas ir pergydymas mūsų klinikoje atliekamas, naudojant mikroskopą Carl Zeiss, kuris tarp odontologų ypač vertinamas kaip itin tikslus, manevringas ir stipriai pagerinantis gydymo kokybę. Šis prietaisas išdidina matomą vaizdą ir gydytojas gali pastebėti tuos defektus, kurie nebūtų matomi plika akimi.

Dantų šaknų gydymas atliekamas etapais:

  • pažeistų kietųjų danties audinių pašalinimas;
  • danties kanalų išvalymas;
  • kanalų plombavimas;
  • danties vainikėlio atkūrimas plomba arba protezavimu, priklausomai nuo pažeidimo dydžio.

Po danties šaknies kanalų plombavimo keletą dienų galite jausti maudimą, lengvą skausmą. Kartais skausmas gali užsitęsti ilgiau, tačiau laikui bėgant – jis darosi vis silpnesnis.

Kodėl kartais yra reikalingas pakartotinis danties šaknies kanalų gydymas (pergydymas)?

Jei dantų šaknų kanalai nebuvo kokybiškai užpildyti pirminio gydymo metu, tai parodo dentalinė nuotrauka, ir danties rentgeno nuotraukoje matomi kaulo pokyčiai, reikalingas pergydimas, jei norite išsaugoti dantį.

Endodontiškai gydytas dantis dėl savo pažeidimo dydžio ir likusių silpnų sienelių yra rekomenduojamas atstatyti protezavimo/mikroprotezavimo būdu. Tai atkurs kramtymo funkciją ir užtikrins tvirtumą.

Kodėl atliekant endodontinį gydymą yra reikalingos rentgeno nuotraukos?

Rentgeno nuotraukos odontologui padeda diagnozuoti, ar reikalingas dantų kanalų gydymas. Jos padeda nustatyti kanalų kiekį, ilgį, įvertinti reikalingų darbų mastą. Atlikus gydymą, yra atliekamos papildomos rentgeno nuotraukos, kurios parodo gydymo efektyvumą.

Rekomendacijos po endodontinio gydymo/pergydymo paslaugos

Po šaknies kanalų valymo, formavimo, medikamentų suvedimo į kanalus, keletą dienų dantis gali būti jautresnis, lyg „pakeltas“, galimas  maudimas. Praėjus keletai dienų, šie pojūčiai turėtų praeiti.

Po danties šaknies kanalų plombavimo keletą dienų galite jausti maudimą, lengvą skausmą. Kartais skausmas gali užsitęsti ilgiau, tačiau laikui bėgant – jis darosi vis silpnesnis.

Tarp endodontinio gydymo seansų, kol dantis neužplombuotas (ar nesuprotezuotas), reikėtų vengti kramtyti ta puse, kurioje yra gydomas dantis, kadangi danties sienelės yra plonos ir silpnos. Taip išvengsite danties sienelės lūžimo.

Atlikus endodontinį šaknies kanalų pergydymą, esamas periapikalinis židinys gali paūmėti, sukelti skausmą, tinimą ir kt.

Jei jaučiate plėšiančio pobūdžio skausmą, kuris intensyvėja, atsiranda tinimas – kreipkitės į gydytoją.

Jei pastebite, kad iškrito laikinas užpildas, nelaukite kito savo vizito, o paskambinkite į kliniką, kad gydytojas Jus priimtų anksčiau.

Po procedūros rekomenduojama apie 30 min. nevalgyti, siekiant, kad vainikinis užpildas pilnai sukietėtų ir hermetizuotų danties ertmę. Vengti kramtomojo spaudimo gydomam dančiui.

  • Skausmas. Skausmui malšinti vartokite nesteroidinius vaistus nuo uždegimo („Ibuprofen“, „Nimesil“, „Dolmen“), esant skausmui 2-3 kartus per dieną. Jei pagal indikacijas gydytojas Jums paskyrė antibiotikus – vartokite pagal nurodymus.
  • Higiena. Tęskite įprastą asmeninę burnos ertmės higieną.
  • Fizinis aktyvumas. Po procedūros fizinis aktyvumas turėtų būti ribojamas, nes gali sukelti nemalonius pojūčius
  • Komplikacijos. Jei praėjus keletui dienų procedūros savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, gydomo danties vietoje patinsta audiniai, skausmas stiprėja, yra nekontroliuojamas vaistais, nedelsiant skambinkite į kliniką (telefonu +370 45 509 509) ir jums bus paskirtas artimiausias apsilankymo laikas.
Rekomendacijos po dantų plombavimo
  • Plombavimo dieną. Nevartoti dažančių maisto produktų (juodos kavos, burokėlių, raudono vyno ir pan.), nesidažyti lūpų. Nesibaiminkite, jei sunkiai tariate kai kuriuos garsus ar pastebėjote kalbos pakitimus. Burnos ir veido prisitaikymas prie atsiradusių pasikeitimų gali tęstis iki dviejų savaičių.
  • Nenaudokite:
    • Balinančių dantų pastų – jų sudėtyje yra rūgščių: Natrio rūgštusis karbonadas, citrinų rūgštis – tai subraižo estetinių plombų paviršių (pvz.: ,,Colgate, baking soda”, ,,Blend-a-med, soda bicarbonate”, ,,Aquafresh, bicarbonate of soda”);
    • Pastų su chlorheksidinu - (pvz.: ,,Lacalut sensitive”) – sudaro tamsų apnašą;
    • Pastų su soda - (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis (pvz.: ,,Paradontax original”) – braižo plombų paviršių, todėl estetinės plombos praranda blizgesį, gali kaupti pigmentinį apnašą;
  • Naudokite:
    • Dantų šepetuką – minkšto soft arba ultra soft kietumo. Elektriniai šepetėliai Jums padės masažuoti dantenas. Naudokite vertikalius sukamuosius (venkite horizontalių) valymo judesius;
    • Tarpdančių siūlą – patartina vaškuotą ir naudoti kasdien; esant didesniems tarpams tarp dantų, po protezais, breketais – įvairaus dydžio tarpdančių šepetukus, dantenų krašto šepetukus, burnos irigatorių – waterpik;
    • Skalavimo skystį – mažina mikroorganizmų kiekį, gerina burnos ertmės kvapą. Patartina be alkoholio, kad apsaugotume nuo restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidratacijos (vandens netekimo). Be to, alkoholis gali minkštinti estetines plombas ir skatinti jų mikropralaidumą;
    • Natrio fluoridą – atkreipkite dėmesį, kad dantų pastos ir burnos skalavimo skyščio sudėtyje būtų natrio fluoridas, o ne alavo fluoridas (angl. “Stannous fluoride”) arba parūgštintas fosfato fluoridas (angl. “Acidulated phosphate fluoride”);
  • Apsauginės kapos. Jei gydytojo nuožiūra Jums buvo skirtos apsauginės kapos ant dantų (pvz.: dėl bruksizmo – nesąmoningo dantų griežimo naktį) estetinių restauracijų apsaugai būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.
  • Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas (vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną, butelių kamščius, vytintą mėsą ir pan.). Tai suteikia papildomą krūvį ir dantys gali nuskilti, jeigu dantys jautrūs – dantų jautrumui sumažinti naudoti specialų dantų kremą.
  • Padidėjus dantų jautrumui, pastebėjus jų spalvos pakitimus, įskilus ar nuskilus plomboms, atsiradus skausmui ir pan. neatidėliotinai kreipkitės į kliniką.

Dantų implantacija

Kas sudaro galutinę danties atstatymo implantu kainą?

Danties atstatymo implantu suma susideda iš kelių etapų:

  1. Implanto įsriegimas. Vieno danties implanto kaina svyruoja nuo 499 iki 749 eurų, priklausomai nuo gamintojo.
  2. Gijimo galvutės prisukimas.
  3. Skenavimas ar atspaudo nuėmimas prieš protezavimą.
  4. Protezavimo kaina priklauso nuo pasirinkto danties vainikėlio. (Cirkonio keramika, cirkonio oksidas)
Kokia orientacinė dantų implanto kaina?

Dantų implanto kaina priklauso nuo gamintojo. Odontologas konsultacijos metu, įvertina paciento žandikaulio būklę, kaulo tvirtumą, paciento amžių ir kitas aplinkybes. Tada rekomenduoja konkrečius implantus, įvardija kiekvieno implanto privalumus ir leidžia pacientui nuspręsti. Vieno implanto kaina svyruoja tarp 499-749 Eur. 

Kadangi per metus įsukame keletą tūkstančių implantų, pacientams galime pasiūlyti geriausią implanto kainą rinkoje.

Ar implantas tikrai prigis?

99 proc., kad prigis implantas, Taip pat klinikoje naudojama inovatyvi PRGF (augimo hormono koncentrato iš jūsų kraujo plazmos naudojimas) technologija, kuri pagerina implanto prigijimą.

Kiek trunka implantacija?

Dantų implantacija yra kasdieninė, gana paprasta ir neilga procedūra. Pats implanto sriegimas trunka apie 20-25 minutes

Ar aš jausiu skausmą dantų implantacijos metu?

Ne, skausmo jūs nejausite. Klinikoje mes naudojame efektyvius ir saugius nuskausminamuosius vaistus, kurie jums leis jaustis patogiai. Mūsų gydytojai viską stengiasi atlikti kuo švelniau ir maloniau, o prieš pradedant procedūrą visuomet įsitikina, ar anestetikai jau suveikė. Dažnai po visko pacientai netgi paklausia: „Ar čia buvo viskas?“. Mes suprantame, kad implantacija yra tokia procedūra, kurios nepatiriate kasdien, todėl skausmo baimė kyla tik iš situacijos nežinojimo. Paprastai į antrą implantaciją žmonės ateina nusiteikę pozityviai ir būna gerokai ramesni.

Kas yra vienmomentė implantacija?

Vienmomentė implantacija – tai kompleksinė procedūra, kai yra ištraukiamas sugedęs dantis ar jo šaknis, o į jo vietą iš karto yra sriegiamas danties implantas.

momentine-implantacija

Jei išrautas dantis buvo priekinių dantų zonoje ant įsukto implanto tvirtinamas laikinas dantis arba padaroma kosmetinė plokštelė, kad žmogus galėtų komfortiškai jaustis viešumoje. Po 3-4 mėnesių, pilnai prigijus implantui, ant implanto tvirtinamas nuolatinis cirkonio keramikos vainikėlis. 

 

Ar taikote sedaciją implantacijos metu?

Taip, jeigu prieš operaciją Jūs labai jaudinatės, taip pat jei, yra sudėtingesnė operacija, kaip sinuso pakėlimas, galime taikyti sedaciją (gydymą miegant). Ji padeda nusiraminti žmonėms, kurie labai bijo odontologinių procedūrų, ir stipriai sumažina nerimo jausmą.

Kas yra „all-on-4“ („visi ant keturių“)?

Tai speciali metodika, sukurta žmonėms, neturintiems visų ar daugumos dantų.  Į kiekvieną žandikaulį yra įsriegiama po 4 implantus, o tuomet ant jų per 24-48 val. yra pritvirtinamas visų dantų protezas. Jis yra stabilus ir tvirtas, todėl su juo galima ir vėl valgyti norimą maistą. Šis protezas atrodo kaip natūralūs ir tikri dantys, su kuriais galima drąsiai šypsotis, nebijant, kad jie iškris.

all-on-4-implantu-kaina

Plačiau apie šį metodą skaitykite skiltyje "all-on-4" implantacijos metodika.

Kokią funkciją atlieka dantų implantai?

Danties implantas yra labai panašus į nedidelį varžtelį, kurį kiekvienas žmogus yra laikęs rankoje, kai teko kabinti paveikslą ar daryti remontą namuose. Skirtumas tas, kad implantas – tai medicininis varžtelis, pagamintas taip, kad kuo geriau prisitaikytų jūsų organizme.

Implanto tikslas – atkurti natūralios danties šaknies funkciją, t.y. jis yra pagrindas, ant kurio tvirtai ir stabiliai laikosi dirbtinis dantis, kad jūs galėtumėte nebijodamas mėgautis maistu ir šypsotis.

Kokius implantus jūsų klinika naudoja?

Klinikos odontologai dirba su kelių gamintojų implantais. Tai - rinkoje puikiai žinomos, gerą vardą ir klientų pasitikėjimą spėjusios užsitarnauti įmonės:

NobelBiocare (Švedija) implanto kaina  699 Eur.

nobel-biocare-implantai-kaina

Straumann (Šveicarija). Straumann implanto kaina -  699-749 Eur. Klinikoje naudojame Straumann SLA implantus ir Straumann SLActive (kurie dvigubai pagreitina implanto prigijimą)

straumann-implantai-kaina

Medentika (Vokietija), priklauso Straumann group, dantų implantų kaina 599 Eur.

sveicariski-dantu-implantai

Neodent (Brazilija), priklauso Straumann group, vieno danties implanto kaina 499 Eur.

      neodent-implantai

Norime pabrėžti, kad atlikdami implantaciją mes naudojame tik originalias gamintojų detales.

Iš ko pagamintas danties implantas?

Danties implantas yra pagamintas iš titano. Šią medžiagą po ilgų eksperimentų mokslininkai atrado kaip geriausią dantų implantams gaminti ir labiausiai tinkamą žmogaus organizmui, nes ji yra itin tvirta, užtikrina stabilumą bei nesukelia alerginių reakcijų taip, kaip įvairūs kiti metalai.

Kokios rekomendacijos po chirurginių procedūrų?
  1. Po chirurginės intervencijos keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai kraujuoti. Dėl to seilės nusidažo rausva spalva. Kraujavimas stabdomas sukandus sterilų tamponą 30 minučių tiek kartų, kol kraujavimas sustoja.
  2. Visi paskirti geriami vaistai ir nosies lašai vartojami jau nuo pirmosios dienos po operacijos: Antibiotikai. Vartojimas būtinas pagal paskirtą receptą. Skausmui malšinti paskiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo, vartoti reikia tol, kol skauda. Visi iki tol paskirti vaistai geriami tomis pačiomis dozėmis.
  3. Pirmąją parą rekomenduojama nedirbti fizinio darbo, daugiau laiko praleisti sėdimoje, vėsioje aplinkoje. Pirmąją parą negalima skalauti burnos ir vartoti karštų valgių ir gėrimų. Operuotos vietos neturi veikti mechaninis krūvis kramtant, todėl valgyti reikia minkštos konsistencijos nekarštą maistą priešinga puse.
  4. Kad patinimas būtų mažesnis, prie žando reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 20 minučių su tokios pačios trukmės pertraukomis iki vakaro. Patinimas būna nuo minimalaus iki akivaizdžiai matomo ir priklauso nuo individualių organizmo savybių ir operacijos apimties. Didžiausias patinimas būna 2-3 parą po operacijos. Esant žymiam patinimui – rekomenduojama atvykti į kliniką, kur Jums bus suleisti – tinimą mažinantys vaistai.
  5. Kitą dieną po operacijos reikia atnaujinti burnos higieną: du kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu valyti dantis, o išsivalius skalauti burną 0.2% chlorheksidino tirpalu (pvz. „Eludril“). Jei burnoje matomos implantų galvutės, nuo trečios dienos reikia pradėti jas valyti dantų pasta ir šepetėliu nepaisant negausaus kraujavimo iš dantenų.
  6. Jei praėjus keletui dienų po operacijos savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, operuotoje srityje stipriai patinsta audiniai, skauda ryjant seiles arba sumažėja išsižiojimas, skambinkite į kliniką darbo metu tel. 8 45 509 509 arba kreipkitės į artimiausią skubios pagalbos skyrių.
  7. Pirmąją savaitę po operacijos:
  • nerekomenduojama sportuoti.
  • vengti kaitinimosi pirtyse, vandenyje ar saulėje. Galima maudytis duše.
  • rinktis minkštesnį, žaizdos netraumuojantį maistą.
  • nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos, alkoholio nevartoti septynias dienas po operacijos.   

Antrąją savaitę, išėmus siūlus, galima vėl vartoti įvairios konsistencijos maistą, tačiau kramtyti reikia priešinga puse. Nuo antrosios savaitės nebereikalingi vaistai. Grįžtama prie įprastos burnos higienos, chlorheksidino tirpalas pakeičiamas paprastu vandeniu arba komerciniais skalavimo tirpalais.

Kaip atliekamas danties atkūrimas implantu?

Danties atkūrimą implantacijos metodu sudaro keli etapai, kurie gali išsidėstyti per 4-9 mėnesius, priklausomai nuo to, kaip gyja implantas jūsų burnoje ir kaip greitai norite turėti naują, gražų dantį:

  • Konsultacija, tyrimai (panoraminė nuotrauka), gydymo plano sudarymas ir aptarimas;
  • Implanto įsriegimas (trukmė 20 min.);
  • Gijimo galvutės pritvirtinimas ant įsriegto implanto;
  • Jei iškart gijimo galvutė prisukama, po 3-4 mėnesių galimas protezavimas;
  • Jei gijimo galvutė prisukama prigijus implantui t.y. po 3-4 mėnesių, protezavimas galimas ne anksčiaus kaip po 10 dienų;
  • Pasiruošimas protezavimui ant implanto (skenuojama arba nuimamas atspaudas ir per 1-2 savaites pagaminamas vainikėlis);
  • Suprotezuojamas cirkonio keramikos vainikėlis (karūnėlė) ant implanto.
Ar po implantacijos galėsiu eiti į darbą?

Į darbą galite eiti kitą dieną po implantacijos: vaistų poveikis bus pasibaigęs, jūs jausitės atsigavęs po procedūros. Tą pačią dieną nerekomenduojame grįžti į darbą, nes galite vis dar jausti vaistų poveikį, būti apsnūdęs, išsiblaškęs, ypač tuomet, jeigu jums buvo taikyta sedacija. Pirmą dieną geriau ramiai pailsėkite namuose.

Dantų protezavimas

Kiek laiko trunka dantų protezavimas?

Dantų protezavimas gali trukti nuo savaitės iki mėnesio.  Viskas priklauso nuo to, kiek sudėtingas yra Jūsų atvejis, kokia dantų vieta protezuojama, kokios pasirinktos medžiagos, kiek Jūs turite laiko ir kokios Jūsų finansinės galimybės. Visi darbai atliekami kruopščiai, naudojant modernias priemones, ir koreguojami tol, kol būna išgaunamas tikslus rezultatas.

Nuo ko priklauso dantų protezavimas ir kaina?

Dantų protezavimo kaina susideda iš daugelio faktorių, todėl tik po konsultacijos gydytojas odontologas gali tiksliai įvardinti galutinę dantų protezų kainą. Labai svarbu išsiaiškinti paciento lūkesčius ir galimybes bei nuspręsti kokia bus

  • protezo rūšis
  • kelių dantų protezas
  • iš ko pagimtas  (cirkonio ar akrilo)
  • kaip greitai reikia (diena ar savaitė)

Mažiausia kaina - apie 400 eur. yra paprasto išimamo dantų protezo (plokštelės) kai žmogus visai neturi dantų. 

 

Kokie būna dantų protezai?

Dantų protezai gali būti įvairiausių rūšių. Dažnai, kalbėdami apie dantų protezus, žmonės įsivaizduoja išimamą plokštelę, merkiamą į vandenį. Tačiau žodis „protezai“ turi gerokai platesnę reikšmę. Protezu vadinamas ir pagamintas vienas dirbtinis danties vainikėlis, ir kelių dantų grupė, ir pilnas viso žandikaulio dantų protezas. Protezus mes galime suskirstyti pagal įvairius kriterijus.

Pagal stabilumą protezai skirstomi:

  • Išimami protezai. Šie protezai burnoje laikosi įvairiais būdais: klijais, specialiais metaliniais kabliukais ar užraktais, tačiau jie nesukuria pakankamo stabilumo, todėl bendraujant ar mėgaujantis maistu gali iškristi;

išimamas-protezas

  • Fiksuoti protezai. Tokie protezai stabiliai ir tvirtai laikosi burnoje ir nesukelia problemų valgant ar kalbant. Jie gali būti tvirtinami ant implantų arba ant nušlifuotų dantų.

Pagal atkuriamų dantų kiekį protezai skirstomi:

  • Vieno danties protezas. Gali būti tvirtinamas ant danties arba implanto;
  • Dalinis protezas. Gali būti tvirtinamas ant nušlifuotų aplinkinių dantų arba ant implantų kaip tiltas; gali kabintis specialiais kabliukais prie greta esančių dantų;
  • Visų dantų protezas. Tvirtinama ant implantų arba yra klijuojama prie gomurio.
Iš ko gaminami dantų protezai?

Šiuo metu pacientai turi platų pasirinkimą, iš ko gali būti pagaminti jų dantų protezai. Viskas priklauso nuo žmogaus finansinių galimybių ir estetinių pageidavimų. Mes gaminame trijų rūšių dantų protezus:

  • Cirkonio keramika;
  • Metalo keramika;
  • Bemetalė keramika.
Kokie dantų protezų iš cirkonio privalumai?

Cirkonio keramikos protezų

Pliusai:

  • aukščiausia estetika, lyginant su kitomis medžiagų rūšimis;
  • natūrali spalva dėl pralaidumo šviesai: dirbtinis dantis niekuo nesiskiria nuo tikro danties;
  • praėjus keliems metams, nesusidaro pilka juostelė ties dantenomis;
  • cirkonis puikiai dera su žmogaus organizmu, nealergizuoja;
  • geresnė dantenų sveikata ir mažiau besikaupiančių apnašų;
  • ilgus metus tarnaujantis dantų protezas;
  • itin tvirtas protezas, tinkamas ir priekiniams, ir šoniniams dantims atkurti.

Minusai:

  • aukštesnė kaina, lyginant su metalo keramikos protezai
Kokie metalo keramikos protezų pliusai ir minusai?

Kinikoje metalo keramikos protezų nededame, nes minusų daugiau nei pliusų.

Minusai:

  • protezai nėra laidūs šviesai, todėl atrodo ne itin estetiškai ir skiriasi nuo natūralių dantų;
  • laikui bėgant, atsidengia neestetiška juoda juostelė ties vainikėlio ir dantenos susijungimu;
  • kai kuriems žmonėms sukelia alergiją, dantenų uždegimą;
  • gali būti jaučiamas metalo skonis burnoje.
Kas yra dantų užklotai?

Protezavimas dantų užklotais yra atliekamas tuomet, kai pažeista didelė dalis danties ir plombavimas būtų mažiau efektyvus. Keramikos užklotas šiuo atveju geriau atkuria dantį, nes yra tvirtesnis, estetiškesnis ir ilgaamžiškesnis nei plomba. Jis gerai pakelia kramtymo krūvį, padidina danties tvirtumą.

Kur gaminate dantų protezus?

Esame sudarę sutartis su geriausiomis Kauno, Vilniaus, Panevėžio dantų technikų laboratorijomis, kuriose yra gaminami mūsų pacientų protezai. Gamybai naudojame modernias metodikas ir technologijas. Vienas didžiausių privalumų mūsų pacientams, kad atspaudus nuimame nenaudodami „košės“, kurią anksčiau reikėdavo sukąsti ir laikyti. Daugeliui tai būdavo nemalonus ir pykinantis procesas. Mes naudojame specialų prietaisą, intraoralinį skenerį, kuris gerokai tiksliau ir paprasčiau nuskenuoja paciento burną ir pasižymi visus reikalingus duomenis protezo gamybai.

Kokie bemetalės keramikos protezų privalumai?

Bemetalės keramikos protezų

Pliusai:

  • estetiškai patrauklus vaizdas ir natūralumas;
  • gerai pakelia kramtymo krūvį;
  • praėjus keliems metams, nesusidaro pilka juostelė ties dantenomis, nekinta protezo spalva;
  • tinka alergiškiems žmonėms;
  • dėvėjimasis panašus į natūralaus danties.

Minusai:

  • tinka tik pavieniams dantims protezuoti.
Kaip reikia prižiūrėti dantų protezus?

Dažnai atrodo, kad burnoje atsiradus dantų protezams, jos nebereikia taip dažnai valyti ir prižiūrėti, nes dirbtiniai dantys negenda. Tačiau tai yra mitas. Dantų protezus reikia prižiūrėti taip pat kaip ir nuosavus dantis: dukart per dieną valyti dantų šepetėliu su pasta, skalauti burną, naudoti dantų siūlą, jeigu reikia, kitas specialias valymo priemones, lankytis pas odontologą profilaktinei apžiūrai ir atlikti profesionalią burnos higieną du kartus per metus. Kuo geriau prižiūrėsite protezus, tuo ilgiau jie tarnaus.

Ar ilgai reikės būti be dantų, kol gaminsite protezus?

Tam, kad nereikėtų ilgą laiką būti be dantų, dažniausiai pagaminame laikinų dantų protezus, kurie yra tokie patys estetiški kaip ir nuolatiniai. Jie padeda neprarasti gyvenimo kokybės, kol yra gaminami nuolatiniai dantys.

Dantų protezavimas gali trukti nuo kelių savaičių iki mėnesių. Tačiau atliekame ir skubų protezavimą – per parą laiko. Jis ypač aktualus tuomet, kai žmogus tik trumpam parvyko iš užsienio arba tuo atveju, kai trūkstamas dantis yra priekyje. Tikslus protezavimo laikas priklauso nuo to, kiek sudėtingas yra jūsų atvejis, kokia vieta protezuojama, kokios pasirinktos medžiagos, kiek jūs turite laiko ir kokios jūsų finansinės galimybės. Visi darbai atliekami kruopščiai, naudojant modernias priemones, ir koreguojami tol, kol būna išgaunamas tikslus rezultatas.

 

Išimamų dantų protezų naudojimo instrukcija pacientams

IŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJA PACIENTAMS

  • Išimami dantų protezai yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Tokie protezai yra individualūs - tinka tik Jums. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų. 
  • Išimami dantų protezai iš pradžių gali apsunkinti kalbėjimą, kramtymą ir sužadinti pykinimą, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis, galite prikąsti skruostus, liežuvį. Neišsigąskite, pastoviai naudojantis protezais prie jų priprantama ir praėjus 2 - 5 savaitėms, minėtieji reiškiniai praeina. 
  • Protezus būtina nešioti pastoviai, nes padarius ilgesnę pertrauką jie gali tapti netinkamais naudojimui. 
  • Priprasti prie nuimamo protezo taip pat gali padėti specialios fiksavimo priemonės (pastos, pamušalai, milteliai, skysčiai). 
  • Burnos gleivinė pradžioje yra neprisitaikiusi prie protezų poveikio. Prisitaikymas įvyksta per kelias savaites, kuomet sumažėja burnos gleivinės receptorių dirglumas, išnyksta pykinimas, normalizuojasi seilėtekis. Todėl, pradėjus naudoti išimamus protezus, gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į gydytoją, kuris atliks protezo korekciją (pataisą). Prieš kreipiantis į gydytoją 4-6 val. būtina nešioti protezus burnoje, kad gydytojas galėtų nustatyti skausmą sukeliančią vietą. Taisyti protezų patiems negalima. 
  • Nakčiai patariama protezus išsiimti ir, gerai išplovus su dantų šepetėliu ir pasta, padėti sausai. Jei protezas pagamintas iš elastinės plastmasės, protezą išėmus, jį laikyti vandenyje. Dedant į burną, protezą reikia nuplauti šaltu vandeniu. Pirmąsias 3-4 paras, kad greičiau priprastumėte, galima protezus palikti burnoje nakčiai (įvertinus, ar protezas laikosi pakankamai stipriai,kad neužspringtumėte). 
  • Pavalgius dantų protezus būtina išplauti šiltu vandeniu ir šepetėliu, nes karštas vanduo gali juos sugadinti, o prieš miegą - išvalyti šepetėliu ir dantų pasta be fluoro. Išimamų dantų protezų tarpdančiai yra blogiausiai išvaloma protezo dalis, todėl jų valymui būtina skirti daugiau dėmesio. 
  • Patartina kartais protezą pamerkti į dezinfekuojantį tirpalą. 
  • Išimamais dantų protezais rekomenduojama nekramtyti labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatartinas lipnus maistas bei kramtomoji guma.
  • Vienu metu nedėkite į burną labai karšto ir labai šalto maisto, nes dėl staigaus medžiagų, iš kurių pagamintas protezas, plėtimosi ir traukimosi gali atsirasti protezo įtrūkimai, skilimai. 
  • Jei protezas lūžta, neatidėliodami atneškite pataisyti. Taisyti protezų patiems negalima. Negalima nešioti įskilusio protezo arba lūžusio protezo dalies, tai gali padaryti jį netinkamą pataisymui. 
  • Jūsų dantys ir burnos gleivinė keičiasi nuolat, protezai išlieka tokie pat. Todėl labai svarbu neužmiršti pirmą kartą ateiti pas gydytoją odontologą burnos gleivinės ir dantų bei protezų būklės apžiūrai praėjus 2 mėnesiams po protezo pagaminimo, antrą kartą - po 4-6 mėnesių. Po to lankytis pas gydytoją odontologą burnos gleivinės ir dantų bei protezų būklės apžiūrai būtina kas pusę metų. Tai daryti reikia ir tada, jei Jūs manote, kad su savo dantų protezais neturite didesnių problemų. 
  • Burnos ertmės audiniai, esantys po protezu, laikui bėgant kinta, todėl plokštelinį protezą būtina keisti: pirmąjį – po 1 – 1,5 metų, o vėliau - kas 3 – 5 metai. 
  • Protezo ant implantų fiksacijos elementus rekomeduojama vertinti ir keisti kas 6 mėnesius. Esant fiksacijai ant implantų, išdilus fiksaciniams elementams - nedelsiant kreipkitės į protezavimą atlikusį gydytoją fiksuojančių elementų keitimui. 
  • Turint išimamą protezą ant implantų, burnos rentgeno nuotrauką rekomenduojama daryti kartą per metus. Rentgeno nuotrauka reikalinga įvertinti apie implantą esančio kaulo būklę. Matant pakitimus, pacientui kuo anksčiau suteikiamas reikiamas gydymas ir taip išvengiama implanto netekimo. 
  • Išimami protezai fiksuojami ant implantų lokatoriais arba sijomis. Burnoje esančias dalis reikia valyti vieno danties šepetėliu dantų pasta be fluoro. Patį protezą, išėmus iš burnos, valyti dantų pasta ir šepetėliu. 
  • Implantų gamintojai implantams ir originalioms protezavimo dalims suteikia garantiją, kuri galioja visame pasaulyje ar nurodytose šalyse (reikia turėti implanto pasą). Prireikus pagalbos, esant užsienyje, rekomenduojama susisiekti su implantavusia - protezavusia klinika, kuri suras arčiausiai esančią kliniką, dirbančią su tokio gamintojo implantais.
Neišimamų (fiksuotų) dantų protezų naudojimo instrukcija

NEIŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJA PACIENTAMS

  • Neišimami dantų protezai yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Todėl tokie protezai yra individualūs ir tinka tik Jums. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.
  • Jei naujai įdėtas protezas trukdo sukąsti ar sukelia skausmą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.
  • Patartina nekramtyti protezais labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.), nes protezas ar jo apdaila gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatariami minkšti bei lipnūs produktai.
  • Vienu metu nerekomenduojama valgyti karšto ir šalto maisto, nes dėl protezo gaminimui naudotų medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi proteze gali atsirasti įskilimų.
  • Po valgio dantų protezus, kaip ir savus dantis, būtina skalauti, išsivalyti šepetėliu su dantų pasta. Dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną (rytą ir vakare) po valgio. Taip pat būtina bent kartą per dieną valyti tarpdančius siūlu ar tarpdantiniu šepetėliu. Burnos higienos priemones, tinkančias Jums ir galinčias užtikrinti gerą burnos higienos būklę, gydytojas odontologas parinks individualiai.
  • Sportuojant, ypač jei užsiimate kontaktinėmis sporto šakomis, rekomenduojama naudoti apsaugines kapas, kurios saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, burnos minkštuosius audinius bei nuosavus dantis nuo galimų traumų bei protezų sugadinimo.
  • Jei griežiate dantimis naktį (dantų griežimas yra pražūtingas ne tik dantų protezams bet ir nuosaviems dantims), būtina apie tai įspėti gydytoją. Atsižvelgiant į situaciją gali būti reikalinga apsauginė kapa, kuri saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, nuosavus dantis nuo galimų skilimų bei nudilimo, taip pat atpalaiduos įsitempusius kramtomuosius raumenis.
  • Profesionali burnos higiena – burnos priežiūra, kurios metu burnos higienistas nuvalo virš dantenų ir po jomis esančius minkštuosius ir kietuosius apnašus, suformuoja asmeninės burnos higienos įgūdžius, pasiūlo priemones, leisiančias pagerinti Jūsų asmeninę burnos higieną. Net ir puikiai prižiūrint savo dantis bei neišimamus dantų protezus, visada liks sunkiai valymui pasiekiamų vietų, kuriose formuosis minkštasis ir kietasis apnašas, todėl lankytis pas burnos higienistą gydytojo nurodytu dažnumu yra būtina.
  • Jūsų burnos gleivinė ir dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie patys, todėl juos reikia koreguoti. Lankykitės pas gydytoją reguliariai, bet ne rečiau kaip kartą į pusę metų, jei kitaip nenurodė gydytojas.

Dantų tiesinimas

Kokiais atvejais reikalingas ortodontinis gydymas?

Įprasta manyti, kad ortodontinio gydymo reikia tik tam, kad būtų ištiesinti dantys, tačiau tai nėra vienintelė priežastis, kuomet jis yra taikomas.

Ortodontinis gydymas atliekamas esant:

  • netaisyklingai išdygusiems dantims;
  • dėl aplinkinių dantų netekties iškrypusiems dantims;
  • dideliems tarpams tarp dantų;
  • blogam dantų sukandimui;
  • žandikaulio patologijai.
Kam tinka gydymas kapomis?

Gydymui kapomis amžiaus ribų nėra. Džiaugtis sveika ir gražia šypsena gali visi suaugusieji ir jaunuoliai, kuriems sudygę nuolatiniai dantys.

Kokie yra dantų tiesinimo būdai?

Šiuo metu mūsų klinika gali pasiūlyti ne vieną dantų tiesinimo metodą. Tai labai praplečia pacientų galimybes pasirinkti tą variantą, kuris jiems labiausiai priimtinas. Kiekvieno žmogaus burnos anatomija yra unikali, todėl ortodontas, apžiūrėjęs jūsų situaciją, pasiūlys jums geriausiai tinkamus variantus. Šiuo metu siūlome tokius dantų tiesinimo sprendimus:

  • įprasti breketai;
  • bespalviai/dantų spalvos breketai;
  • vidiniai breketai;
  • tiesinimo kapos;
  • dantų plokštelės.
Kas gali nutikti, negydant dantų pas ortodontą?

Ortodontijos tikslas – grąžinti dantis į tas vietas, kuriose jie natūraliai turėtų būti bei pakoreguoti žandikaulio funkcionavimą. Neatliekant šių veiksmų, galima sulaukti skaudžių pasekmių, kurios priklauso nuo kiekvieno paciento situacijos sudėtingumo:

  • didesnė dantų ėduonies rizika;
  • didesnė tikimybė greičiau netekti danties;
  • padidėjęs spaudimas žandikaulyje ir nuolat jaučiama įtampa;
  • netaisyklingas kramtymas, kvėpavimas, liežuvio padėtis;
  • padidėjusi periodonto ligų tikimybė;
  • baimė plačiai šypsotis dėl kreivų dantų.
Kokio amžiaus žmonėms atliekamas ortodontinis gydymas?

Dažniausiai dantų tiesinimas atliekamas paaugliams, kurių amžius 11-18 metų. Tokiu metu jau būna išdygę ir susiformavę nuolatiniai dantys ir pasimato esamos problemos, tokios kaip blogas sąkandis, kreivi dantys, dideli tarpai tarp dantų. Šiame amžiuje ortodontinis gydymas vyksta greičiausiai, nes jauno žmogaus organizmas dar tik formuojasi ir greičiau prisitaiko prie pokyčių. Tačiau ortodontinis gydymas neturi amžiaus limito. Šiuo metu vis daugiau vyresnių pacientų kreipiasi į mūsų kliniką, norėdami įgyvendinti savo seną svajonę turėti tiesius dantis. Žinoma, kuo vyresniame amžiuje kreipsitės, tuo ilgiau vyks teisinimo procesas, tačiau dažniausiai jis vis tiek yra įmanomas. Norėdami sužinoti, ar gydymas jums būtų tinkamas, atvykite į konsultaciją, ir mūsų ortodontai jus apžiūrės bei atliks reikiamus tyrimus.

Kaip vyksta tiesinimas dantų kapomis?

Pagal paciento dantų atspaudus jam yra pagaminamos specialios kapos, kurios pamažu tiesina dantis. 

  1. Pirminės konsultacijos metu yra įvertinama, ar pacientui gali būti taikomas gydymas kapomis.
  2. Surenkama informacija apie pacientą – atliekamos veido ir dantų fotonuotraukos, skenuojami dantų lankai arba nuimami silikoniniai atspaudai, atliekamas rentgenologinis ištyrimas.
  3. Informacija siunčiama į laboratoriją, kur su specialiomis programomis sudaroma 3D individuali vizualizacija – numatoma, kaip atrodys dantys po korekcijos
  4. Padaromi kapų rinkiniai, kurie keičiami kas 2 savaites, dantys yra veikiami švelnia jėga ir pamažu lyginasi
  5. Kapos yra nešiojamos ne mažiau kaip 22 valandas per parą.

Vidutiniškai toks gydymas trunka apie 1 metus. Mūsų naudojama „Ordoline“ sistema yra labai patraukli tuo, kad kapos yra peršviečiamos, todėl jų niekas nematys, kai jas nešiosite. Taip pat labai patogu, kad jas galima išsiimti, kai valgote ar valotės dantis. Kiti privalumai:

  • Patogiau palaikyti dantų higieną lyginant su breketais
  • Kapos retai turi įtakos kalbai, garsų tarimui
  • Išlaidų kaštai panašūs kaip ir nešiojant breketus
Kaip vyksta dantų tiesinimas breketais?

Dantų breketai, arba kabės, yra populiariausias dantų tiesinimo būdas.keramikiniai-breketai

Visas gydymas gali trukti nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Jo metu reikia reguliariai, kas 1-2 mėnesius, lankytis pas ortodontą, kad šis atliktų reikiamas korekcijas ir stebėtų progresą. Didžiausias breketų privalumas - tai puikūs dantų tiesinimo rezultatai, pasiekiami per gana trumpą laiko tarpą. Be to, šiuolaikinės kabės yra gerokai mažiau pastebimos nei anksčiau. Be to, galima rinktis ir vietoje metalinių kabių nešioti safyrinius ar keramikinius breketus, kurie yra danties spalvos, arba vidinėje dantų pusėje klijuojamus breketus.

Girdėjau, kad dantų kapomis galima gydyti tik lengvus atvejus. Ar tai tiesa?

Anksčiau kapomis galima buvo gydyti tik lengvus atvejus. ,,Ordoline“ yra naujos kartos dantų tiesinimo sprendimas, apimantis daugybę ortodontinių įrankių ir 3D planavimo technologiją, todėl ,,Ordoline“ gali išspręsti net pačius sudėtingiausius gydymo atvejus. Jei Jūsų atvejis sudėtingas, gydant kapomis gali būti naudojami papildomos ortodontinės priemonės.

Ar gydymas kapomis yra brangesnis už gydymą breketais?

Dėl skirtingos kainodaros gydymas kapomis gali atrodyti brangesnis už gydymą breketais, tačiau tai nebūtinai bus tiesa. Gydantis breketais dažniausiai mokėsite tik už pirminį breketų tvirtinimą, o visi pakartotiniai apsilankymai ir breketų nuėmimas Jums kainuos papildomai. Taigi, galutinę gydymo breketais kainą galėsite pasiskaičiuoti tik baigę gydymą. Už dantų tiesinimą kapomis įprasta mokėti visą sumą iš karto, kadangi gydytojas gali tiksliai numatyti gydymo kapomis eigą, trukmę ir kainą. Jeigu abejojate dėl galimybės mokėti visą gydymo sumą iškart, gydymas kapomis gali tapti labiau prieinamas pasinaudojus atidėto mokėjimo paslauga.

Rekomendacijos tiesinti dantis ortodontine plokštele
  1. Išimamos ortodontinės plokštelės yra pagamintos atsižvelgiant į burnos gleivinės ir dantų anatomijos ypatumus, todėl šios plokštelės gaminamos individualiai.
  2. Ortodontines plokšteles būtina nešioti visą parą.
  3. Pradėjus nešioti išimamas dantų plokšteles, gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis. Tačiau šie reiškiniai per kelias dienas turėtų išnykti.
  4. Rekomenduojama keletą dienų su plokštele burnoje garsiai skaityti, tam, kad greičiau įprastų aiškiai tarti garsus.
  5. Pradėjus nešioti ortodontinę plokštelę, gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju nelaukite kito apsilankymo ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Specialistas atliks plokštelės korekciją (pataisą). Kartais ją tenka pakartoti kelis kartus. Kiekvieną kartą, prieš atliekant korekciją, plokštelę būtina naudoti kramtant bent 4-6 val. iki procedūros, kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietą ir koreguoti plokštelę.
  6. Nešiojant plokštelę rekomenduojama su ja ir valgyti. Jeigu nemalonu valgyti su plokštele, ją reikia įdėti į dėžutę. Negalima plokštelės vynioti į servetėlę, dėti į kišenę ar kuprinę.
  7. Visą gydymo laiką negalima kąsti ir kramtyti kieto maisto, pvz., džiūvėsių, keptos duonos, gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan., nes plokštelė gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nerekomenduojamas lipnus maistas ir kramtomoji guma.
  8. Nerekomenduojama vienu metu valgyti karštą ir šaltą maistą, nes dėl plokštelės gamybai naudojamų medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi gali atsirasti įskilimų.
  9. Nešiojant plokštelę, dantų priežiūra iš esmės nesiskiria nuo įprastinės priežiūros. Dantis ir plokštelę valykite du kartus per dieną, dienos metu, pavalgius, reikia išsiimti plokštelę iš burnos ir išskalauti burną bei plokštelę.
  10. Dantims valyti naudokite: įprastą minkštą dantų šepetėlį; vieno danties šepetėlį; tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį; skalavimo skystį.
  11. Plokštelę galima valyti su tuo pačiu ar kitu kietu dantų šepetėliu su pasta ryte ir vakare.
  12. Jeigu plokštelė įskilo ar sulūžo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite.
  13. Plokštelę reikia saugoti nuo naminių gyvūnų.
Rekomendacijos nešiojant breketus
  1. Suklijavus breketus, po kelių valandų, dantys tampa jautrūs kandant ar kramtant, atsiranda tempimo ir veržimo jausmas. Pradinis dantų jautrumas trunka nuo kelių dienų iki savaitės, bet skausmas ilgainiui mažėja.
  2. Skausmui malšinti rekomenduojami nesteroidiniai priešuždegiminiai preparatai, pvz., paracetamolis, ibumetinas ir kt.
  3. Užklijavus breketus, keletą dienų vartokite itin minkštus produktus, nes medžiaga, kuria klijuojami breketai, kietėja 2-4 dienas.
  4. Pirmomis dienomis breketai ar krūminių dantų užraktai gali trinti ar net pažeisti lūpų, skruostų gleivinę. Vėliau ortodontinio gydymo metu minkštieji audiniai pripranta prie dirginimo.
  5. Naudokite ortodontinį vašką, juo uždenkite/apklijuokite kabę ar užraktą. Jeigu specialaus vaško neturite, breketus galite padengti vatos tamponėliu. Valydami dantis, vašką nuimkite, nes po juo gali kauptis maisto likučiai.
  6. Visą gydymo laiką negalima kąsti ir kramtyti kieto maisto, pvz., džiūvėsių, keptos duonos, riešutų, morkų, obuolių. Jei norite valgyti kietesnį maistą, jį reikėtų susmulkinti peiliu.
  7. Kramtomąją gumą galima kramtyti tol, kol ji tampa tąsi. Guma apvelia breketus, todėl daug sunkiau išsivalyti dantis. Jei traška sąnarys, kramtomos gumos geriau nekramtyti.
  8. Nešiojant breketus, dantų priežiūra iš esmės nesiskiria nuo įprastinės priežiūros. Dantis valykite du kartus per dieną, dienos metu, pavalgius išskalaukite burną vandeniu.
  9. Dantims valyti naudokite įprastą minkštą dantų šepetėlį; vieno danties šepetėlį; tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį; skalavimo skystį.
  10. Išvalius dantis, aplink breketus neturi likti maisto likučių. Bloga burnos higiena sukelia dantenų uždegimą ir dantų ėduonį. Prastai valant dantis, aplink breketus gali atsirasti balta emalės demineralizacijos juosta, kuri matoma nuėmus breketus.
  11. Nešiodami ortodontinius aparatus, venkite traumų. Pacientams, lankantiems kontaktinio sporto treniruotes, gaminamos specialios apsauginės kapos.
  12. Jeigu atsiklijavo kabė ar užraktas, išsprūdo ar duria viela, nelaukite kito apsilankymo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Nukritusią dalį būtinai atsineškite - galbūt ją pavyks priklijuoti ar pataisyti.
  13. Papildomus aparatus (pvz., elastikus, plokšteles ar kt.) turėkite kiekvieno apsilankymo metu.
Rekomendacijos po breketų nuėmimo

Nuėmus breketus ortodontinis gydymas nesibaigia. Jis pereina į stabilizacijos fazę. Norint palaikyti pasiektą rezultatą, pacientams yra gaminamos specialios, tik jiems pritaikytos retencinės plokštelės arba kapos. Taip pat priekiniai dantys sutvirtinami retencine vielute (reteineriu). Taigi,  pacientai negali pamiršti šių retencijos periodo taisyklių.

Retencinių plokštelių priežiūra:

  • Išimamas plokšteles ir retencines kapas rekomenduojama nešioti tik nakties metu. Nešioti kitokiu rėžimu galima tik tuo atveju, jei gydytojas duoda tokį nurodymą.
  • Jei atsitiko taip, jog plokštelė ar kapa nebuvo nešiota naktį, rekomenduojama ją užsidėti tos pačios dienos metu bent keletai valandų.
  • Plokštelės ir retencinės kapos valomos kiekvieną rytą po nešiojimo, išvalant jas dantų šepetėliu su pasta. Valant retencinę kapą jokiu būdu jos nespausti už kraštų, kadangi yra galimybė ją pažeisti – sulaužyti.
  • Retencines plokšteles ar kapas laikyti kuo toliau nuo naminių gyvūnų.
  • Plokštelę galima dezinfekuoti mirkant ją dezinfekciniuose tirpaluose, tačiau retencinės kapos mirkyti nepatartina, kadangi ji gali prarasti savo skaidrumą.
  • Jei plokštelė ar kapa įskilo ar sulūžo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite.
  • Pradėjus nešioti retencinę plokštelę gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju prieš atvykstant pas gydytoją rekomenduojamą plokštelę būti nešiojus bent 4 val., kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietas ir plokštelę koreguoti.
  • Lankantis pas gydytoją visada būtina atsinešti retencines kapas ar plokštelę.
  • Niekada nebandykite balinti dantų naudojant retencines kapas, nes jos visiškai tam netinkamos ir balinamasis gelis gali smarkiai pažeisti burnos gleivinę.

Retencinė vielutė (reteineris):

  • Profilaktinės apžiūros metu visada tikrinamas reteineris. Jeigu reteineris atsiklijuoja nuo dantų arba vielutė sulūžta anksčiau laiko, reikia nedelsiant atvykti pas gydytoją.
  • Lankantis pas gydytoją nors ir nejaučiant  jog reteineris yra pažeistas, visada reikia atsinešti retencinę kapą ar plokštelę.

Tarpdančių priežiūra:

  • Priklijavus retencinę vielutę, jos ir tarpdančių priežiūrą yra būtina kaip ir kasdieninė dantų priežiūra.
  • Valyti vielutę rekomenduojama su vieno danties šepetėliu, tarpdančių siūlu ar tarpdančių šepetėliu.
  • Gydytojas odontologas arba burnos higienistas visada jums parinks tinkamą tarpdančių šepetėlį su kuriuo būtina valytis tarpdančius kiekvieną vakarą.
  • Vietoje tarpdančių šepetėlio visada kaip alternatyvą, galima pasirinkti tarpdančių siūlą.
Rekomendacijos nešiojant kapas

 Išimamos ortodontinės kapos yra pagamintos atsižvelgiant  į burnos gleivinės ir dantų anatomijos ypatumus, todėl šios kapos gaminamos individualiai.

  • Ortodontines kapas būtina nešioti 22 val. per parą.
  • Kapas reikia keisti pagal gydytojo nurodymą, paprastai kas 10-14 dienų.
  • Prieš gydymą ir/ar gydymo metu ant dantų bus uždėtos laikinos plombos iš dantų spalvos plombinės medžiagos. Reikia nuolat sekti, ar nėra nukritusių laikinų plombų nuo danties, o pastebėjus nukritusią plombą, nedelsiant kreiptis į Klinikos gydytoją odontologą.
  • Pradėjus nešioti ortodontines kapas, gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis. Tačiau šie reiškiniai per kelias dienas turėtų išnykti.
  • Rekomenduojama keletą dienų su kapomis burnoje garsiai skaityti, tam, kad greičiau įprastumėte aiškiai tarti garsus.
  • Pradėjus nešioti ortodontines kapas, gali atsirasti nuospaudų. Tokiu atveju nelaukite kito apsilankymo ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
  • Ortodontines kapas išsiimti valgio, gėrimų, rūkymo metu.
  • Nešiojant ortodontines kapas, dantų priežiūra iš esmės nesiskiria nuo įprastinės priežiūros. Dantis ir kapas valyti po kiekvieno valgio arba nesant galimybei, paskalauti burną ir kapas po tekančiu vandeniu.
  • Dantims valyti naudokite įprastą minkštą dantų šepetėlį; vieno danties šepetėlį; tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį; skalavimo skystį.
  • Plokštelę galima valyti su tuo pačiu ar kitu dantų šepetėliu ir neabrazyvia dantų pasta.
  • Jeigu kapa įskilo ar sulūžo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite.
  • Nenešiojant kapų, jos gali nebetikti ir jas gali reikėti keisti (gaminti naujas). Tokiu atveju, naujų kapų gamyba kainuos papildomai (pagal klinikoje tuo metu galiojantį patvirtintą kainyną).
  • Jeigu kapa bus pamesta, tokios pačios kapos gamyba Jums kainuos papildomai (pagal klinikoje tuo metu galiojantį patvirtintą kainyną).
  • Kapas reikia saugoti nuo naminių gyvūnų.
Rekomendacijos po kapų nuėmimo

Nuėmus kapas ortodontinis gydymas nesibaigia. Jis pereina į stabilizacijos fazę. Norint palaikyti pasiektą rezultatą, pacientams yra gaminamos specialios, tik jiems pritaikytos retencinės plokštelės arba kapos. Taip pat priekiniai dantys sutvirtinami retencine vielute (reteineriu). Taigi,  pacientai negali pamiršti šių retencijos periodo taisyklių.

Retencinių plokštelių priežiūra:

  • Išimamas plokšteles ir retencines kapas rekomenduojama nešioti tik nakties metu. Nešioti kitokiu rėžimu galima tik tuo atveju, jei gydytojas duoda tokį nurodymą.
  • Jei atsitiko taip, jog plokštelė ar kapa nebuvo nešiota naktį, rekomenduojama ją užsidėti tos pačios dienos metu bent keletai valandų.
  • Plokštelės ir retencinės kapos valomos kiekvieną rytą po nešiojimo, išvalant jas dantų šepetėliu su pasta. Valant retencinę kapą jokiu būdu jos nespausti už kraštų, kadangi yra galimybė ją pažeisti – sulaužyti.
  • Retencines plokšteles ar kapas laikyti kuo toliau nuo naminių gyvūnų.
  • Plokštelę galima dezinfekuoti mirkant ją dezinfekciniuose tirpaluose, tačiau retencinės kapos mirkyti nepatartina, kadangi ji gali prarasti savo skaidrumą.
  • Jei plokštelė ar kapa įskilo ar sulūžo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite.
  • Pradėjus nešioti retencinę plokštelę gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju prieš atvykstant pas gydytoją rekomenduojamą plokštelę būti nešiojus bent 4 val., kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietas ir plokštelę koreguoti. 
  • Lankantis pas gydytoją visada būtina atsinešti retencines kapas ar plokštelę.
  • Niekada nebandykite balinti dantų naudojant retencines kapas, nes jos visiškai tam netinkamos ir balinamasis gelis gali smarkiai pažeisti burnos gleivinę.
  • Retencinė vielutė (reteineris):
  • Profilaktinės apžiūros metu visada tikrinamas reteineris. Jeigu reteineris atsiklijuoja nuo dantų arba vielutė sulūžta anksčiau laiko, reikia nedelsiant atvykti pas gydytoją.
  • Lankantis pas gydytoją nors ir nejaučiant, jog reteineris yra pažeistas, visada reikia atsinešti retencinę kapą ar plokštelę.

Tarpdančių priežiūra:

  • Priklijavus retencinę vielutę, jos ir tarpdančių priežiūra yra būtina kaip ir kasdieninė dantų priežiūra.
  • Valyti vielutę rekomenduojama su vieno danties šepetėliu, tarpdančių siūlu ar tarpdančių šepetėliu.
  • Gydytojas odontologas arba burnos higienistas visada jums parinks tinkamą tarpdančių šepetėlį, su kuriuo būtina valytis tarpdančius kiekvieną vakarą.
  • Vietoje tarpdančių šepetėlio visada, kaip alternatyvą, galima pasirinkti tarpdančių siūlą.

Estetinis plombavimas

Kokia dantų estetinio plombavimo kaina?

Estetinis dantų plombavimas, kaina ir trukmė priklauso nuo danties plombavimo ploto. Jei plombuojamas ne visas danties paviršius kaina  89 Eur., jei visas danties paviršius - estetinio plombavimo kaina 169 Eur.

Kai daug dantų yra nudilę, reikia pakelti sąkandį, dantys plobuojami pagal taip vadinamą pavaškavimą. Pirmojo vizito metu gydytojas įvertina dantų būklę ir aptaria galimus rezultatus su pacientu.
Tuomet nuimami dantų atspaudai ir dantų technikai laboratorijoje atlieka pavaškavimas ant paciento dantų modelio.
Sekančio vizito metu gydytojas pagal pavaškuotą dantų modelį iš laikinų medžiagų (dažniausiai plastmasės) perkelia būsimos restauracijos vaizdą ant paciento dantų. Tokiu būdu pacientas ir gydytojas gali įvertinti, kaip dantys atrodys po estetinio plombavimo, suderinti smulkiausias detales.
Vėliau dantys plombuojami nuolatinėmis estetinėmis plombomis. Po savaitės atliekamas galutinis plombų poliravimas.
Rekomenduojama kartą per metus atvykti estetinių plombų atnaujinimui poliruojant.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas?

Pradžioje mūsų specialistai detaliai išsiaiškina jūsų poreikius ir lūkesčius, atlieka reikiamus tyrimus ir sudaro gydymo planą. Estetinio plombavimo metu odontologas, naudodamas specialias plombines medžiagas, pašalina danties defektus ir sukuria naują, gražią jo išvaizdą. Visos medžiagos yra tepamos atskirais sluoksniais, taip atkartojant natūralius danties audinius, danties skaidrumą, kietumą, funkciją ir formą.

Kiek laiko trunka estetinis plombavimas?

Procedūros trukmė priklauso nuo to, kiek dantų jos metu yra koreguojama bei kiek dideli yra defektai. Galime apytiksliai įvardinti, kad vidutiniškai vieno danties estetinis plombavimas trunka nuo 30 minučių iki 2 valandų. Vieno apsilankymo metu galime atkurti 2-4 dantis.

Kokias atvejais tinkamas estetinis dantų gydymas?

Estetinis plombavimas atliekamas tuomet, kai pacientas nori turėti gražesnius dantis, arba tuomet, kai dantys yra nuskilę ir juos reikia atkurti. Pagrindinė sąlyga estetiniam dantų gydymui atlikti – tai tvirta ir stabili danties šaknis, ant kurios galima atstatyti net ir stipriai nulūžusį dantį.

Atvejai, kuriais yra atliekamas estetinis plombavimas:

  • kai paciento dantys yra netaisyklingų ir skirtingų formų;
  • kai dantys yra neproporcingų dydžių arba labai maži;
  • kai tarp dantų yra susiformavę dideli tarpai;
  • kai dantys yra išdygę iš dalies netaisyklingai;
  • kai paciento netenkina dantų spalva;
  • kai dantys yra nudilę.
Kada estetinis plombavimas mažiau efektyvus?

Estetinis plombavimas nerekomenduojamas tuo atveju, kai defektai yra labai dideli, pavyzdžiui, kai dantys yra ypač kreivi, geriau rinktis ortodontinį gydymą. Tiesinant estetinio plombavimo būdu reikėtų labai stipriai šlifuoti dantį, kad pasiektume gerą rezultatą, o tai būtų žala natūraliems audiniams. Taip pat estetinis plombavimas netinkamas tuomet, kai reikia atkurti daugiau nei pusė krūminio danties. Šiuo atveju geriau rekomenduojame rinktis protezavimą, kad dantis būtų tvirtesnis ir ilgaamžiškesnis. Plomba nebūtų pakankamai tvirta, kad ilgai atlaikytų didelius kramtymo krūvius.

Kokie yra estetinio plombavimo privalumai?
  • sukuriamas dailus, tiesus ir estetiškas dantis, atrodantis itin natūraliai;
  • atkuriama kramtymo funkcija ir pagerinama maisto smulkinimo kokybė;
  • išsaugomi sveiki danties audiniai, o pats dantis sustiprinamas;
  • estetinis plombavimas kaina – pigesnė paslauga, lyginant su alternatyvomis: ortodontija ar protezavimu;
  • greita procedūra, kurią galima atlikti per vieną apsilankymą pas odontologą;
  • mūsų naudojamos plombinės medžiagos yra sertifikuotos, tvirtos ir pačios aukščiausios kokybės;
  • estetinis plombavimas kai kuriais nesudėtingais atvejais gali tapti alternatyva ortodontiniam gydymui.
Ką pacientas gali jausti po procedūros?

Po estetinio dantų plombavimo pacientas gali jausti dantenų maudimą, jos gali būti paraudusios ar šiek tiek pakraujuoti.

Jeigu estetinio plombavimo metu jums buvo naikinami tarpai tarp dantų, tuomet kai kuriuos garsus galite tarti kiek neaiškiai, kol tartis prisitaikys prie pakitusios dantų padėties. Taip pat pradžioje galite matyti skirtumą tarp plombos ir natūralaus danties, kol neatsistato jo drėgmė. Paprastai visa tai trunka kelias dienas ir yra visiškai normalu. Jeigu jūs ilgiau jaučiate kokius nors nemalonius pojūčius, susisiekite su odontologu, kuris patars, kaip elgtis.

Kaip prižiūrėti estetiškai plombuotus dantis?

Estetiškai plombuotiems dantims rekomenduojame naudoti minkštą dantų šepetėlį, o parduotuvėje rinktis tokią dantų pastą, kuri savyje neturi didelių granulių (abrazyvinių medžiagų), galinčių subraižyti dantų paviršių ir panaikinti jų blizgesį. Dantis būtinai valykite dukart per dieną, naudokite dantų siūlą.

Taip pat rekomenduojame du kartus per metus apsilankyti profesionaliai burnos higienai, kurios metu bus pašalinamos apnašos ir nupoliruojamas plombų paviršius, kad šie labiau spindėtų.

Rekomendacijos po estetinio dantų plombavimo
  • Plombavimo dieną. Nevartoti dažančių maisto produktų (juodos kavos, burokėlių, raudono vyno ir pan.), nesidažyti lūpų. Nesibaiminkite, jei sunkiai tariate kai kuriuos garsus ar pastebėjote kalbos pakitimus. Burnos ir veido prisitaikymas prie atsiradusių pasikeitimų gali tęstis iki dviejų savaičių.
  • Estetiškai plombuotų dantų priežiūra. Dėl gausaus dažančių maisto produktų vartojimo estetinės plombos gali kaupti pigmentinį apnašą, tačiau tai dažniausiai pastebima gerokai mažiau lyginant su natūraliais dantimis. Siekdami sumažinti pigmentinio apnašo kaupimąsi, saikingai vartokite dažančius maisto produktus (kaip kava, arbata, sojos padažas, kario prieskoniu pagardintas maistas, mėlynės, raudonas vynas ir pan.). Atkreipiame dėmesį, kad dėl rūkymo restauracijos taip pat gali įgauti pilkšvą pigmentinį apnašą.
  • Patartina naudoti dantų pastą – mažo abrazyvumo dantų pastą. 
  • Nenaudokite:
    • Balinančių dantų pastų – jų sudėtyje yra rūgščių: Natrio rūgštusis karbonadas, citrinų rūgštis – tai subraižo estetinių plombų paviršių (pvz.: ,,Colgate, baking soda”, ,,Blend-a-med, soda bicarbonate”, ,,Aquafresh, bicarbonate of soda”);
    • Pastų su chlorheksidinu - (pvz.: ,,Lacalut sensitive”) – sudaro tamsų apnašą;
    • Pastų su soda - (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis (pvz.: ,,Paradontax original”) – braižo plombų paviršių, todėl estetinės plombos praranda blizgesį, gali kaupti pigmentinį apnašą;
  • Naudokite:
    • Dantų šepetuką – minkšto soft arba ultra soft kietumo. Elektriniai šepetėliai Jums padės masažuoti dantenas. Naudokite vertikalius sukamuosius (venkite horizontalių) valymo judesius;
    • Tarpdančių siūlą – patartina vaškuotą ir naudoti kasdien; esant didesniems tarpams tarp dantų, po protezais, breketais – įvairaus dydžio tarpdančių šepetukus, dantenų krašto šepetukus, burnos irigatorių – waterpik;
    • Skalavimo skystį – mažina mikroorganizmų kiekį, gerina burnos ertmės kvapą. Patartina be alkoholio, kad apsaugotume nuo restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidratacijos (vandens netekimo). Be to, alkoholis gali minkštinti estetines plombas ir skatinti jų mikropralaidumą;
    • Natrio fluoridą – atkreipkite dėmesį, kad dantų pastos ir burnos skalavimo skyščio sudėtyje būtų natrio fluoridas, o ne alavo fluoridas (angl. “Stannous fluoride”) arba parūgštintas fosfato fluoridas (angl. “Acidulated phosphate fluoride”);
  • Apsauginės kapos. Jei gydytojo nuožiūra Jums buvo skirtos apsauginės kapos ant dantų (pvz.: dėl bruksizmo – nesąmoningo dantų griežimo naktį) estetinių restauracijų apsaugai būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.
  • Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas (vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną, butelių kamščius, vytintą mėsą ir pan.). Tai suteikia papildomą krūvį ir dantys gali nuskilti, jeigu dantys jautrūs – dantų jautrumui sumažinti naudoti specialų dantų kremą.
  • Padidėjus dantų jautrumui, pastebėjus jų spalvos pakitimus, įskilus ar nuskilus plomboms, atsiradus skausmui ir pan. neatidėliotinai kreipkitės į kliniką.

Periodontito gydymas

Kas yra parodontozė arba periodontitas?

Dantenų paburkimas, kraujavimas valant dantis- pirmi periodontito požymiai. Periodontitas, dar kitaip visuomenėje dažniau vadinamas parodontoze, yra burnos liga, kuri pažeidžia ne tik dantenas, bet ir dantį supantį kaulą, kitus atraminius audinius. Paprastai pakitimai burnoje prasideda pamažu ir pirmiausiai žmogus suserga gingvitu. Tai yra bakterinė infekcija, kuri pakenkia paviršiniams audiniams – dantenoms. Jeigu gingvitas nėra gydomas, jis paūmėja ir pereina į periodontitą.

Kokiais šiuolaikiniais odontologijos metodais gydomas periodontitas?

Lyginant su tuo, kas buvo prieš kelis dešimtmečius, šiais laikais naudojame labai pažangius metodus ir prietaisus, žymiai pagerinančius parodontozės profilaktiką ir gydymą. Pavyzdžiui, ultragarsinis skaleris padeda efektyviai pašalinti burnoje susikaupusias bakterijas, kurių perteklius ir tampa parodontozės pradžia. Taip pat atliekame periopatogenų testą, kurį siunčiame į Vokietijos laboratoriją. Pagal gautus rezultatus matome tikruosius parodontozės sukėlėjus, todėl galime parinkti tinkamus antibiotikus. O nuosavų audinių greitesniam atkūrimui naudojame PRGF technologiją, kuri stipriai padidina gydymo sėkmingumą, sumažina paciento jaučiamą skausmą ir diskomfortą.

Kaip vystosi periodontitas (parodontozė)?

Dantenų ligos pasireiškia tuomet, kai burnoje kaupiasi apnašos, kurios nėra laiku ir tinkamai pašalinamos ir galiausiai jose esančios bakterijos ima kenkti dantenoms, dantims ir juos prilaikantiems audiniams. Normaliu atveju dantys mūsų burnoje laikosi itin tvirtai ir stabiliai, nes juos žandikaulio kaule prilaiko specialūs periodonto raiščiai ir dar apglėbia dantenos. Taigi, dantis jaučiasi saugiai. 

Burnoje besikaupiančios apnašos pirmiausiai pakenkia dantenoms.  Vėliau aplink dantį besikaupiančios apnašos slenka žemyn ir pasiekia gilesnius audinius. Ten sukelia uždegimą ir kraujavimą. Dantenos aplink dantis tampa laisvesnės, todėl čia susiformuoja „kišenės“, kuriose mielai apsigyvena bakterijos. Jeigu ir toliau leidžiame joms nevaržomai šeimininkauti mūsų burnoje, tuomet jos puola dantį prilaikantį periodonto raištį ir patį kaulą. Dantis ima klibėti. Galiausiai, nieko nesiimant, žmogus praranda dantį.

Kokie yra parodontozės požymiai?

Parodontozė prasideda tyliai ir kurį laiką nėra matyti jokių požymių, todėl vienintelis būdas ją pastebėti yra reguliariai lankytis pas odontologą.

Ligai pažengus, ji pasireiškia tokiais požymiais:

  • dantenų paraudimas ir pabrinkimas;
  • dantenų kraujavimas;
  • dantų jautrumas;
  • diskomfortas;
  • blogas burnos kvapas;
  • dantenų atsitraukimas;
  • danties šaknies apsinuoginimas;
  • dantenų kišenių susiformavimas;
  • dantenų pūliavimas;
  • dantų „laisvumas“, klibėjimas.
Kokie žmonės labiau linkę sirgti parodontoze?

Svarbiausia parodontozės priežastis yra nepakankama burnos higiena. Tačiau parodontozės įtaka ir jos pasireiškimo mastas gali būti didesnis žmonėms, kurie turi silpnesnį imunitetą, daug rūko, serga diabetu bei kitomis ligomis.

Koks parodontozės gydymas - nechirurginiu būdu?

Nechirurginis gydymas atliekamas esant lengvai ar vidutinei parodontozės stadijai. Jo metu pašalinamos dantų apnašos, akmenys, audiniai išvalomi ir dezinfekuojami specialiais instrumentais bei ultragarsiniu skaleriu. Gydymas pakartojamas po kelių savaičių ir kartojamas kas 3 mėnesiai.

Koks parodontozės gydymas - chirurginiu būdu?

Chirurginis gydymas atliekamas esant vidutinei ar sunkiai parodontozės stadijai. Šis gydymas dar vadinamas „lopo operacija“. Naudojant chirurginius instrumentus yra atveriamos dantenos ir pašalinami po jomis giliai besislepiantys nešvarumus, akmenys bei uždegimo paveikti židiniai.

Ar galima panaikinti jau esamus parodontozės padarinius?

Sustabdžius parodontozę, šiuolaikinė medicina leidžia ištaisyti padarytą žalą. Jeigu liga stipriai pažeidė kaulą, atliekama kaulo augmentacija ir priauginamas dirbtinis kaulas, taip padidinant jo apimtį. Jeigu žmogus dėl parodontozės prarado dantis, juos galima atkurti implantais. Taigi, parodontozę galima išgydyti, o jos padarinius panaikinti ir vėl džiaugtis gražiais dantimis.