Naujienos

2024-05-02
Netekote danties? Ar esate girdėję apie vienmomentę implantaciją? Visuomenėje vis dar vyrauja įsitikinimas, kad danties implantacijos procesas yra gana ilgas,  mat naujo implanto teks laukti. Tačiau šiandien odontologijos klinikos pacientams gali pasiūlyti vienmomentę implantaciją. Kuo vienmomentis dantų implantavimas ypatingas?
2024-04-15
Turėdami baimių žmonės vengia ir dantų atkūrimo implantais. Tačiau šiandien dantų implantacija yra kokybiškas šypsenos atkūrimo būdas, kurio nereikia bijoti. Šiame straipsnyje, mūsų klinikos odontologai paneigs visuomenėje vyraujančias 5 baimes susijusias su dantų implantacija ir pateiks būdus kaip jas įveikti.
2024-02-02
Tikriausiai kiekvienas sutiktų, kad vieno arba kelių dantų praradimas nėra malonus ir pasitikėjimą keliantis gyvenimo įvykis. Technologijoms tobulėjant, vienas iš populiariausių ir kokybiškiausių prarastų dantų atkūrimo būdų yra dantų implantavimas. Dantų implantavimas - dantų atkūrimo būdas, kuomet nedidelis titaninis varžtelis yra įsriegiamas į paciento žandikaulio kaulą. Jis pakeičia trūkstamo natūralaus danties šaknį. Prigijus implantui ant jo prisukamas dirbtinis dantis, dar kitaip vadinamas vainikėliu ar karūnėle.
2024-01-02
Šiandien praradus kelis dantis, vienas iš optimaliausių sprendimo būdų yra juos atkurti dantų implantais. Netekus dantų, kai kurie pacientai jų atkūrimui vis dar renkasi išimamus dantų protezus. Tačiau tokie dantų protezai ne tik yra labai nepatogūs, bet ir tirpdo žandikaulio kaulą, ir po 10 metų išimamas protezas tiesiog gali nesilaikyti burnoje, nes nebėra kaulo už kurio jis prisitvirtintų. Išeitis - dantų protezą tvirtinti ant 4 implantų. Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai pasidalins įžvalgomis apie šios implantacijos privalumus ir kitus aspektus.
2023-11-07
Ar žinote, kad 1965 metais buvo įsriegti pirmieji pasaulyje titaniniai dantų implantai ir tai padarė Nobel Biocare įmonės įkūrėjas švedų mokslininkas profesorius P.I. Branemarkas. Jis dar 1952 metais atrado, kad įsodintas titanas į natūralų kaulą gali pakeisti natūralią dantų šaknį į dirbtinę. Nors žmogaus organizmas paprastai atmeta bet kokius svetimkūnius, bet titaną palankiai priima ir šis lengvai prigyja ir suauga su žandikaulio kaulu. Tik Lapkričio mėnesį, Juodojo penktadienio proga, Nobel Biocare implantams taikome net 150 eurų nuolaidą, dantų implantas vietoj 699 Eur., šį mėnesį kainuos tik 549 Eur! 
2023-10-01
Kasmet spalis - skelbiamas sveikatos stiprinimo mėnesiu Panevėžyje. Nuostabus laikas po vasaros ir tokio gražaus rugsėjo grįžti į rutininius darbus bei pasirūpinti savo sveikata. Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva, šį mėnesį organizuojami įvairiausi sveikatos stiprinimo renginiai, akcijos bei paskaitos. Šią idėją jau ne vienerius metus palaiko ir Aukštaitijos implantologijos klinika, įsikūrusi Stoties g.1. Būtent spalio mėnesį pacientai kviečiami pasinaudoti net keliomis puikiomis galimybėmis.
2023.09.01
Implantų gamintojų visame pasaulyje yra per 3000, tad pasirinkimas tikrai didelis. Svarbu pabrėžti, kad moksliškai labiausiai ištirti, žinomų gamintojų dantų implantai nėra patys pigiausi rinkoje, tačiau yra vieni patikimiausių. Straumann Roxolid SLActive implantas užtikrina geriausius gydymo rezultatus, net sudėtingais atvejais. Tik rugsėjį, Panevėžio miesto gimtadienio proga, Aukštaitijos implantologijos klinika taiko išskirtinę akciją – 100 eurų nuolaidą šiems implantams!
2023-06-19
Odontologijos paslaugos išsimokėtinai praktiškai nesiskiria nuo televizoriaus pirkimo lizingu, o dažnu atveju yra skaičiuojamos mažesnės palūkanos. Šiai dienai daugelis odontologijos klinikų suteikia galimybę dantis gydytis išsimokėtinai. Tai yra puiki galimybė džiaugtis dantimis čia ir dabar, tačiau už juos atsiskaityti dalimis per kelis metus.
2023-05-17
Nuolatinis žinių atnaujinimas, dalyvavimas praktiniuose seminaruose, patirties dalijimasis su tarptautiniais odontologijos ekspertais užima svarbią vietą šiuolaikinio odontologo kompetencijos augime.
2023-03-09
Nešiodami išimamus dantų protezus (plokšteles) pacientai susiduria ir su įvairiais sunkumais: sudėtinga aiškiai kalbėti, dažnai švepluojama, žmogus negali plačiai išsižioti ar energingai juoktis, net čiaudint reikia užsidengti burną, kad protezai neiškristų ir nesudužtų. Dažniausiai pacientai akcentuoja, kad išimamas dantų protezas labiausiai nepatogus norint atsikąsti ir kramtyti maistą. Jei nebenorite rinktis išimamų protezų, verta pagalvoti apie dantų atkūrimo metodą ant implantų, kuomet įsukami 4 implantai ir ant jų tvirtinamas/prisukamas 10-12 dantų protezas. Implantacijos metodika, dar vadinama “ALL ON 4”, kasmet tampa populiaresne tarp Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių tautiečių.
2023-02-09
Jei darėte namuose remontą ar statėte namą, turbūt, neapsėjote be detalaus plano, numatomų išlaidų sąmatos, darbų atlikimo grafiko bei sekos. Odontologijoje detalaus ir sudėtingo gydymo plano nereikės tik tuo atveju, jei planuojate atlikti kasmetinę profesionalią burnos higieną ar pavienio danties plombavimą. Visais kitais atvejais būtinas preliminarus bei detalus gydymo planai.
2023-01-20
Aukštaitijos implantologijos klinikoje 2023 metai įnešė pokyčių. Už klinikos vairo stojo naujas vadovas: klinikai pradėjo vadovauti Žygimantas Tamulaitis. Ž. Tamulaitis prieš tai septynerius metus dirbo įmonėje „Ortopedijos Technika“, dvejus metus kaip komercijos skyriaus vadovas ir penkerius metus ėjo „Ortopedijos technika“ generalinio direktoriaus pareigas. 
2022-12-30
Šie metai, turbūt, kaip ir daugeliui įmonių ar žmonių, buvo kitokie, neįprasti ir nesaugūs. Metų pradžią pasitikome su Covid atsitraukimu. Nespėjus atsipūsti ir pasidžiaugti, atrodo, po truputį grįžtančiu į savo vėžias gyvenimu, žinia apie karą Ukrainoje, kuri palietė kiekvieną iš mūsų. Rudenį pasitikome su daugiau nei 10 proc. infliacija, didelėmis nežinomybės akimis ir padidėjusiomis kainomis visuose, neaplenkiant ir odontologijos, sektoriuose. Sumaištį jautėme tiek darbuotojų, tiek pacientų širdyse: kas dabar bus, kaip toliau? Nesaugumas... Tačiau metai ėmė ir prabėgo... Nepaisant visų „audrų“, 2022 metais tikrai turime kuo didžiuotis ir kuo pasidžiaugti:
2021-12-10
Endodontijos sritį pasirinkau todėl, kad tai man atrodo sudėtingiausia. Dirbti nematant siauriausių, mažiausių kanalų, kruopščiai juos išvalyti, užplombuoti - dažnai būna iššūkis! Darbe labiausiai patinka padėti žmonėms. Numalšinti skausmą, sugydyti, kad ir didžiausius uždegimus. Pacientų geri žodžiai visada motyvuoja. Gera girdėti, kad mano švelniose rankose dingo baimė odontologams. Dažnas pacientas užmiega endodontinio gydymo metu - man tai kaip komplimentas.
2022-11-03
Dantų implanto aktyvavimas plazmos spinduliu yra saugus bei suteikiantis žymiai geresnį ir greitesnį implantų prigijimą. Dėl ko pacientai yra saugūs ir taupo savo laiką.
2022-10-03
Kasmet spalis - skelbiamas sveikatos stiprinimo mėnesiu Panevėžyje. Žinoma, burnos sveikata rekia rūpintis visus metus! Sužinokite apie tai daugiau!
2022-09-26
Spindinti, sveika, jaunatviška veido oda - turbūt kiekvieno svajonė. Po vasaros mūsų oda išsausėja nuo karšto, sauso oro, aktyvios saulės, miesto dulkių. Drėgmę praradusi oda tampa lengviau pažeidžiama, lėčiau atsinaujina, labiau vargina bėrimai. Efektyviam išsausėjusios odos drėkinimui nei prabangūs kremai, serumai ar kaukės nebepagelbės,- teigia Aukštaitijos implantologijos klinikoje dirbanti plastikos chirurgė Ligita Vilimienė.
2022-09-12
Jei jau anksčiau mąstėte apie dantų atstatymą implantais, bet turite dar neatsakytų klausimų, dvejonių, kviečiame atvykti į konsultaciją Aukštaitijos implantologijos klinikoje pas implantacijas atliekančią gyd. odontologę Aistę Navikienę bei odontologę-ortopedę Sandrą Piškinę, kuri specializuojasi dantų protezavimo srityje.
2022-09-02
Žmonės praranda dantis dėl daugybės įvairių priežasčių – infekcijų, dantenų ligų, nelaimingų atsitikimų metu. Tik rugsėjį, miesto gimtadienio proga,  Aukštaitijos implantologijos klinika ir gyd. Aistė Navikienė, su kodu #Panevėžiui519, taiko išskirtinę akciją Neodent (Straumann group) implantams - tik 399 Eur. Kviečiame pasinaudoti puikia galimybe ir savo šypseną susigrąžinti už patrauklią kainą.
2022-08-04
„Apie naują šypseną svajojau daugiau nei 10 metų, įsivaizduodavau, kaip šypsausi nuostabia šypsena, nes man taip patinka šypsotis visiems. Ir, pasirodo, svajonės pildosi. Šiandien aš jau galiu šypsotis plačiai ir saugiai.“ – džiaugiasi projekto „Dovanoju šypseną“ dalyvė Danguolė.
2022-07-25
Taisyklingas dantų sąkandis - šypsenos pamatas. Deja, apie 85 procentai žmonių pasaulyje turi netaisyklingą sąkandį. Priežastys gali būti įvairios, bet dažniausiai susiduriame su įgimta (gali būti genetiškai perduodama) žandikaulių formos anomalija. Apie tai konferencijoje „Žandikaulio formos problemos ortodontijoje ir chirurgijoje“ plačiau gilinosi Aukštaitijos implantologijos klinikos vyr. gyd. odontologė Aistė Navikienė ir gyd. ortodontas Vytautas Sabataitis.
2022-06-21
"Labai nedrąsiai leisdavau sau pasvajoti apie dantų atstatymą implantais. Jei nebūčiau laimėjusi projekto, liktų gydymas išimamais protezais (plokštelėmis), esami dantų tilteliai visiškai nebesilaiko." -pacientė Danguolė
2022-06-07
Jei tenka implantuoti dantis, kaina tampa iš tiesų svarbus apsisprendimo kriterijus. Apie dantų atstatymą implantais, kas lemia paslaugų kainą, kalbamės su Aukštaitijos implantologijos klinikos įkūrėja, vyriausiąja gydytoja odontologe Aiste Navikiene.
2022-05-12
Tęsiame straipsnių ciklą apie Aukštaitijos implantologijos klinikos projekto “Dovanoju šypseną” laimėtoją Danguolę. Straipsnyje susipažinsime su Pacientės asmeniniu gyvenimu, pomėgiais, šeima.
2022-05-03
2022 m. projektą "Dovanoju šypseną" laimėjo pacientė Danguolė. Pacientė dalijasi savo džiaugsmu, įvardija kas paskatino dalyvauti projekte ir kaip pasikeitė jos savijauta.
2022-04-19
Dantis balinti galima įvairiais metodais, tačiau kai kurie būdai yra žalingi ir kenkia mūsų dantims.
2022-03-16
Pacientė dalinasi savo dantų atstatymo all-on-4 metodika istorija: nuo pasiruošimo iki pilno dantų atstatymo ant keturių implantų.
2022-02-06
Pacientės interviu apie pilną dantų atstatymą ant 4 implantų. Kokios baimės buvo, ką pacientė patartų kitiems galvojantiems daryti operaciją implantais.
2022-01-12
Dėl įvairiausių priežasčių, net ir jauname amžiuje, žmogus gali netekti vieno, kelių ar net visų dantų. Šiuo metu visame pasaulyje ir Lietuvoje populiariausias būdas atstatyti dantis yra implantai.
2021-12-23
Artėjant Naujiesiems metams ir baigiantis seniems, apmąstome padarytus darbus, įsivertiname, ką atlikome gerai, o kur reikėjo labiau pasistengti, išsikeliame naujus tikslus, o, kad tikslai būtų pasiekti, garsiai apie tai pasižadame.
2021-10-10
Spindinti, sveika, jaunatviška veido oda turbūt kiekvieno svajonė. Šiuo metu yra sukurta daugybė saugių ir efektyvių mini invazinių grožio procedūrų, padedančių išlaikyti gerą odos būklę ir jaunatvišką išvaizdą.
2021-04-07
Pirmieji periodontito požymiai yra dantenų paraudimas, nedidelis patinimas, jautrumas, kraujavimas valantis dantis. Pats geriausias būdas išvengti periodontito – tai visą gyvenimą tinkamai rūpintis savo burnos higiena, dantų ir dantenų sveikata bei reguliariai profilaktiškai lankytis pas burnos higienistą ar odontologą.
2021-02-17
Turbūt kiekvieno svajonė – turėti estetiškai patrauklią šypseną, kurios nereikia slėpti už sučiauptų lūpų, ar prisidengti ranka. Šypsena yra mūsų vizitinė kortelė. Kalbiname Aukštaitijos implantologijos klinikos pacientę Ramutę, koks buvo jos kelias į išsvajotą šypseną.